هیات فوتبال استان کرمان

توضیحات سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان در خصوص سفر رئیس فدراسیون فوتبال به این استان

 

محسن سلاجقه سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان با ارائه توضیحاتی به جمع‌بندی سفر عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال پرداخت.

 

توضیحات سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان در خصوص سفر رئیس فدراسیون فوتبال به این استان

محسن سلاجقه سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان با ارائه توضیحاتی به جمع‌بندی سفر عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال پرداخت.

به گزارش روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ محسن سلاجقه ضمن اشاره  به انتخابات فدراسیون فوتبال در اسفند ماه سال 1399  اظهار داشت: بعد از برگزاری مجمع انتخاباتی اسفندماه فدراسیون فوتبال و انتخاب تیم مدیریتی جدید، نگاه ویژه‌ای از سوی ریاست فدراسیون و اعضای هیئت رئیسه به استان کرمان حاکم شد و با توجه به حضور پرشمار تیم‌های استان در لیگ های کشوری و قطب شدن فوتبال کرمان رئیس فدراسیون به این استان نگاه ویژه داشت.

او افزود: با توجه به برنامه ارائه شده از سوی عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون در ایام انتخابات، وی همیشه استان کرمان را در برنامه‌هایش به صورت ویژه دیده که از جمله این برنامه ها می توان به احداث پروژه کمپ استعدادیابی تیم‌های ملی اشاره کرد.

سلاجقه ادامه داد: عزیزی‌خادم برای اجرایی کردن برنامه مذکور لازم بود که از استان کرمان، شناخت کامل داشته باشد پس برنامه سفر به این استان پهناور  را تدوین کردیم.

او خاطرنشان ساخت: این سفر به دلیل برگزاری بازی‌های تیم ملی به تعویق افتاد و قرار شد در اولین فرصت بعد از صعود تیم ملی به مرحله بعدی باشد که فرصت ذکر شده، چندی پیش مهیا شد و ایشان در اولین سفر استانی به کرمان سفر کردند.

سلاجقه با تاکید بر سه هدف مهم در سفر دکتر عزیزی‌خادم به استان کرمان گفت: بازدید میدانی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فوتبالی استان کرمان، افتتاح آکادمی باشگاه گل گهر و انجام بررسی‌های لازم جهت احداث کمپ استعدادیابی سه هدف اصلی سفر دکتر عزیزی‌خادم به استان کرمان بود.

او ادامه داد: در این سفر یک روزه باز تاکید هم می کنم سفر یک روزه، فقط بحث شناخت ریاست محترم فدراسیون فوتبال از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان کرمان مطرح بود که ایشان در دوره چهارساله پیشِ‌رو بتواند برای استان وسیع و گسترده کرمان به صورت جامع برنامه ریزی نماید که البته آقای دکتر عزیزی‌خادم در این سفر، امکانات و زیرساخت‌های فوتبالی استان را بسیار مطلوب توصیف کردند.

سلاجقه در بخش دیگری از سخنانش به وظایف ذاتی هیئت فوتبال استان کرمان اشاره و عنوان کرد: وظیفه ذاتی هیئت ایجاد زیرساخت و ساختن فضا ورزشی نیست که این مهم به عهده اداره کل ورزش و جوانان می‌باشد و همچنین  باشگاه داری و تیم داری و حمایت مالی از فوتبالیستها نیز بعهده هیاتها نمباشد.  هیئت‌های فوتبال طبق اساسنامه وظیفه برنامه ریزی مسابقات ، اجرای منظم مسابقات ، اموزش  و هماهنگی بین باشگاه‌ها را برعهده دارند که بعضا برخی از دوستان گلایه دارند که چرا در شهرستانهای خود تیم یا باشگاه فوتبالی را هیات فوتبال حمایت نمیکند.

او افزود: در بحث تیم داری یا باشگاه داری قانون تکلیف را مشخص کرده که یا بخش خصوصی یا نهادهای غیردولتی (مانند شهرداری‌ها) باید در قبال مسئولیتهای اجتماعی خودشان، باشگاه داری کنند که این مهم در استان کرمان به خوبی در برخی نقاط استان انجام شده است و همین موضوع سبب شده که توسعه یافتگی فوتبال در همین امسال به شکلی مناسب محقق شود و از قطب فوتبال به قدرت فوتبال در کشور تبدیل شویم.

سلاجقه ادامه داد: اما این توسعه متاسفانه متوازن نمی باشد و علی‌رغم وجود استعداد در جنوب استان، این خطه به غیر از یک مورد یعنی تیم فوتسال شیشه سکوریت که در سطح کشور کار می‌کند، دیگر نماینده‌ای ندارد.

سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان با بیان این که جنوب و شرق استان معدن استعداد فوتبال است، عنوان کرد: خطه سرسبز جنوب استان همیشه حرف برای گفتن داشته و نایب قهرمانی تیم زنده یاد سالمی در استان، دلیلی بر این مدعاست.

او اضافه کرد: باید با همت مسئولین این شهرها و حمایت لازم جهت داشتن تیم در لیگ‌های کشوری فوتبال و فوتسال گام برداریم و این آمادگی از سمت هیئت فوتبال کاملاً وجود دارد و دقیقاً به همین خاطر می‌باشد که در این سفر ضمن نشان دادن ظرفیت‌های موجود شمال استان، تقاضای جدی داشتیم که کمپ استعدادیابی در  استان کرمان احداث شود به استان مجاور ما منتقل نشود تا ضمن ایجاد امکانات لازم پذیرای حضور عزیزان از جنوب و شرق استان باشیم.

سلاجقه در خصوص سفر دکتر عزیزی‌خادم گفت: رئیس فدراسیون برای اولین مرتبه در طول دوران زندگی‌اش به استان کرمان سفر می کرد لذا نشان دادن توسعه باشگاه‌ها، زیرساختها و از همه مهمتر اتحاد بین افراد و مسئولین در جریان سفر کوتاه ایشان مهم بود و با توجه به کم بودن زمان حضور ایشان و گستردگی و پهناور بودن استان فرصت لازم فراهم نشد که اقای دکتر عزیزی‌خادم به جاهای دیگر سر بزنند و قول دادند که حتماً در ابتدای شهریورماه یا مهرماه، جنوب و شرق استان را بازدید کنند و همچنین استان کرمان به عنوان پایلوت اصلی برنامه‌های فدراسیون قرار گیرد.

سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فوق‌العاده استان کرمان اظهار داشت: استانی که بعد از 14 سال در فوتسال مجدد لیگ برتری شد و همچنین تیم فنی تخصصی 1133 کرمان باصعود خودبه لیگ یک فوتسال کشور قدرت استان را  همه کشور نشان دهد.

او ادامه داد: حضور دو تیم فوتسال آقایان در لیگ دسته اول کشور که حالا با صعود فنی تخصصی 1133 کرمان به 3 تیم تبدیل می‌شوند ودرحال حاضر در لیگ برتر بانوان و اقایان سهمیه داریم  که سال گذشته، مس رفسنجان قهرمان بانوان کشور شد.

سلاجقه افزود: حضور دو تیم فوتبال آقایان (گل گهر و مس رفسنجان) و بانوان (شهرداری بم و سیرجان) در لیگ برتر فوتبال کشور نیز بیان گر توسعه همه جانبه فوتبال  کرمان است و همچنین حضور دو تیم مس کرمان و آرمان گهر سیرجان در لیگ یک و صعود شهربابک به لیگ یک که انشاالله با صعود مس کرمان در دو هفته  پیش رو و کسب سهمیه آسیایی توسط گل‌گهر، قدرت استان بیشتر خواهد شد.

سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان بیان کرد: در لیگ دو کشور سه نماینده و  در لیگ یک فوتبال بانوان نیز نماینده داشتیم و در رده‌های سنی چند روز پیش تیم فوتسال نونهالان المهدی انار و نوجوانان سهند کیا به دور نهایی لیگ مناطق فوتسال کشور صعود کرده‌اند و از تیم‌های مدعی هستند.

سلاجقه در مورد موفقیت‌های پرتعداد تیم‌های پایه فوتبال استان و کسب موفقیت‌های ارزشمند توسط آن‌ها نیز سخن گفت و اظهار داشت: مس رفسنجان در رده سنی جوانان فینالیست شد و به لیگ برتر این رده صعود کرد و  مس کرمان نیز در لیگ برتر نوجوانان فینالیست شده و مدعی قهرمانی است.

او ادامه داد: عضویت بنده هم در حکمی از سوی دکتر عزیزی‌خادم در کمیته بازاریابی و تلویزیون هم بیانگر تکمیل پازل توسعه فوتبال استان است.

سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان خاطرنشان ساخت: همه این مسائل نشان از توسعه فوتبال در استان دارد که این توسعه یافتگی مرهون تلاش همه گذشتگان و اتحاد و همدلی اهالی فوتبال در سرتاسر استان می‌باشد و چیزی نیست که کسی به تنهایی بتواند آن را انجام دهد و در این راستا در سفر اول رییس فدراسیون  به معرفی امکانات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های رقابتی فوتبال استان و رشد باشگاه‌ها پرداختیم تا انشالله در سفرهای بعدی و فارغ از بحث کرونا در خدمت روسای هیت‌ها و سایر مخاطبین فوتبال باشیم.

سلاجقه تاکید کرد: سعی کرده‌ایم با پرهیز از حواشی، و جلوگیری از برگزاری مراسمات و جشن‌های متفرقه و خودنمایی در فضای مجازی، در جهت ایجاد فرصت برای فوتبال استان گام‌های محکمی برداریم.

او افزود: این مهم سبب شده تا فدراسیون، تورنمنت بین المللی سردار سلیمانی را در تقویم سالیانه‌اش بگنجاند و مهمتر اینکه استان با همین توانمندی‌ها فعلا میزبان جام حذفی فوتبال کشور هستیم.

سلاجقه در پایان گفت: در مورد زمان برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال استان نیز بايد بگويم که بنده همواره پیگیز برگزاری این انتخابات بوده‌ام اما اساسنامه جدید هیئت‌های استان‌ها باید ابلاغ شود تا انتخابات هیئت فوتبال استان کرمان هم برگزار شود.

روابط عمومی
۱۹ تیر ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *