هیات فوتبال استان کرمان

حیدری، عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال:

 

در آینده‌ای نزدیک اساسنامه جدید هیئت‌های استانی آماده خواهد شد

 

عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال گفت: در آینده‌ای نزدیک اساسنامه جدید هیات‌های استانی آماده خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ طهمورث حیدری درباره موارد مطرح شده در اولین جلسه کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال که به حضور شهاب‌‌الدین عزیزی‌خادم رئیس فدراسیون فوتبال، احمدرضا براتی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته تدوین مقررات و تطبیق قوانین، جواد ششگلانی رئیس هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی، علی طاهری رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان، منصور بیک‌وردی رئیس هیئت فوتبال استان البرز، حسین جعفرزاده رئیس هیئت فوتبال استان خراسان شمالی و فاطمه علیپور دبیر کمیته امور استان‌ها برگزار شد، اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده در این نشست قرار شد که جلسه هم‌اندیشی روسای هیئت‌های فوتبال استانی کل کشور به میزبانی هیئت فوتبال آذربایجان غربی در شهر ارومیه برگزار شود و این مطلب به اطلاع استان‌ها رسید. این اولین نشست هم‌اندیشی هیئت‌ها با مدیران فدراسیون بعد از انتخابات خواهد بود.

این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: با توافق صورت گرفته هم‌چنین قرار است از این پس احمدرضا براتی عضو هیئت رئیسه که ریاست کمیته تدوین مقررات و تطبیق قوانین را بر عهده دارند در جلسات ما شرکت داشته باشند تا موارد حقوقی و مدیریتی مربوط به هیئت‌های استانی با شرایط بهتری پیگیری شوند.

او افزود: در همین جلسه هم بحث و تبادل نظر درباره اصلاح اساسنامه هیئت‌های استانی به خوبی با حضور ایشان و عزیزی خادم انجام شد. به این ترتیب در آینده‌ای نزدیک اساسنامه جدید هیات‌های استانی آماده خواهد شد. به هر حال نباید فراموش کرد که با توجه به اصلاح اساسنامه فدراسیون، فیفا تاکید دارد که اساسنامه و آئین‌نامه‌های دیگر فوتبال ایران هم باید منطبق بر اساسنامه مورد تایید آنها نوشته شوند.

طهمورث حیدری هم چنین عنوان کرد: یکی دیگر از موارد مورد بحث در اولین جلسه کمیته امور استان‌ها بررسی و اصلاح جدول ارزیابی عملکرد استان‌ها و آیین نامه داخلی آن‌ها بود. ما سعی می‌کنیم با دقت و شرایط بهتری عملکرد هیئت‌های استانی را پیگیری و بررسی کنیم و اتفاق بزرگ برای فوتبال کشور این است که برای اجرای پروژه‌ها و اداره فوتبال، هیئت‌ها به عنوان یک بازوی موثر اجرایی همواره با قدرت و آمادگی کامل کنار فدراسیون فوتبال باشند.

او اضافه کرد: این بالا رفتن موج همدلی و انگیزه برای انجام امور قطعا اتفاقات مثبتی را در فوتبال ایران رقم خواهد زد.

حیدری درباره آسیب شناسی صورت گرفته درباره مشکلاتی که هیئت‌های استانی با آن روبه‌رو هستند، گفت: اعضای محترم کمیته درباره چالش‌ها و مشکلاتی که هیئت‌های استانی با آن رو به رو هستند به چند مورد بسیار مهم اشاره کردند. گلایه‌هایی از برخی از جریان‌ها و افراد وجود داشت که در حضور رئیس محترم فدراسیون بیان شد. تا جایی که زمان اجازه داد سعی کردیم نگاهی جامع به شرایط هیئت‌های استانی داشته باشیم. منتهی آسیب شناسی و تقویت استان‌ها کاری است که به مروز زمان و با کمک همه جامعه فوتبال و استان‌ها انجام شود.

او ادامه داد: درباره بحث حق عضویت و خروج بازیکنان استان و موارد این چنینی هم بررسی‌هایی انجام شد که جزئیات نهایی شده بعضی موارد مطرح شده آن نیاز به تصویب در هیئت رئیسه فدراسیون دارد.

حیدری افزود: تیم ملی فوتبال ایران همواره اولویت اصلی فوتبال ملی هر کشور به حساب می آید. در همین ماه‌های اخیر هم تمام فکر و تمرکز اصلی مدیریت فدراسیون روی مسابقات حساس تیم در بحرین بود که با زحمات فدراسیون و تلاش کادر فنی و بازیکنان غیور تیم ملی از این مرحله بسیار سخت به خوبی با موفقیت عبور کردیم و استرس و خطر بزرگ از فوتبال ایران دور شد.

این عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان این که آقای عزیزی‌خادم همیشه تاکید دارند که در کنار موفقیت تیم ملی، در تمام استان‌ها هم باید فوتبال با توجهات ویژه توسعه پیدا کند، اظهار داشت: توجه به فوتبال در استان‌ها یکی از اولویت‌های بسیار مهم آقای عزیزی‌خادم در کنار موفقیت‌ تیم ملی است. از این جهت رسیدن به این اهداف با کمک هیئت‌های استانی و حمایت رئیس محترم فدراسیون امکان پذیر است.

رئیس کمیته امور استان‌ها در بخش دیگری از صحبت‌های مهم خود اعلام کرد: به دنبال همین بحث تقویت استان‌ها، رئیس فدراسیون در هیات رئیسه برای طرحی مصوبه گرفت که بر اساس آن پنج درصد درآمد فدراسیون به هیئت‌های فوتبال استانی کم برخوردار و سه درصد به هیئت‌های برخوردار احتصاص داده شود .

او اضافه کرد: این یک قدم بزرگ برای توسعه فوتبال به حساب می آید و قطعا نگاه حمایتی فدراسیون فقط به این مورد ختم نمی‌شود و در قالب چندین پروژه بزرگ باید شاهد تحولات اساسی برای توسعه فوتبال در استان‌ها و سطح کشور باشیم.

حیدری با تاکید بر این که هیئت‌های استانی هم برای حمایت از فدراسیون و تیم ملی فوتبال اعلام آمادگی کرده اند، گفت: نگاه آقای عزیزی خادم این است که شرایط به شکلی پیش برود که با تجازی سازی ساختار فوتبال ایران، هیئت‌های استانی هم بتوانند در یک ساز و کار شفاف و مناسب به استقلال مالی خوبی برسند که با توجه به ظرفیت‌هایی موجود در فوتبال ایران رسیدن به این جایگاه نشدنی نیست و همه باید به آن اهمیت بدهیم.

رئیس کمیته اموراستان‌های فدراسیون فوتبال در ارتباط با بحث برگزاری انتخابات چند هیئت فوتبال استانی هم این توضیحات را ارائه داد و گفت: در رابطه برگزاری انتخابات بعضی از هیئت‌های استانی مشکلاتی وجود دارد که در حال بررسی و رفع آنها هستیم. البته وارد جزئیات نخواهیم شد اما همه چیز را زیر نظر داریم تا با هماهنگی و شرایط مناسب مجامع استانی را برگزار می‌کنیم. البته مجمع استان همدان در انتهای ماه جاری انتخاباتش برگزار خواهد شد.

حیدری ادامه داد: به زودی درباره انتخابات هیئت فوتبال زنجان، قم، مازندران و … هم اطلاع رسانی انجام خواهد شد. مجامع سالانه هیئت‌های استانی هم طبق برنامه ریزی که دبیرخانه کمیته امور استان‌ها انجام خواهد داد برگزار می شود. البته شرایط خاص کرونایی در کشور هم تاثیر مستقیمی روی برگزاری بعضی از مجامع هیئت های استانی داشته و ما نمی‌توانیم بدون مصوبه ستاد مبارزه با کرونا اقدام به برگزاری مجامع داشته باشیم.

رئیس کمیته استان‌ها تاکید کرد: استان‌هایی که در سطح کشور و بخش بانوان تیم‌داری کنند از سوی رئیس محترم فدراسیون فوتبال حمایت مالی خواهد شد که لیست ان در دست تهیه و تحویل به رئیس محترم می‌باشد.

او افزود: آقای عزیزی خادم همواره تاکید داشته اند که به فوتبال بانوان هم به اندازه آقایان باید توجه شود و توسعه فوتبال بانوان هم اتفاقی است که هیئت‌های استانی می توانند نقش بسیار مهمی روی آن داشته باشند.

حیدری در پایان گفت: جلسه هم اندیشی نواب رئیس بانوان هیئت‌های استانی هم بنا شد با میزبانی استان اصفهان وبا هماهنگی نایب رئیس  بانوان فدراسیون و رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان برگزار شود.

روابط عمومی
۱۹ تیر ۱۴۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *