یکشنبه, 31 شهریور 1398

 

اخبار تصویری_new

تاج: فوتبال با هيچ پديده ديگر اجتماعي قابل مقايسه نيست چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 22 اردیبهشت 1390 ساعت 15:00

نايب رييس فدراسيون فوتبال كشور گفت: فوتبال يك پديده اجتماعي است كه با ديگر پديده ها قابل مقايسه نيست.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان، مهدي تاج روز پنجشنبه در سمينار يك روزه فوتبال استان كرمان با بيان اينكه اگر چه فوتبالي ها ، اين رشته ورزشي را فقط از منظر فوتبال دنبال مي كنند ولي واقعيت اين است كه فوتبال فراتر از اينها و يك پديده اجتماعي غير قابل مقايسه با ديگر پديده هاست.

وي افزود: برخي از كشورها قدرت سياسي خود را با فوتبال به رخ ديگران مي كشند ، بسياري از صفحات روزنامه ها به وسيله فوتبال به خانه ها رفته و فوتبال امروز تلويزيون را در خانه ها نگه داشته است.

وي گفت: گريه، شادي، مردي ، نامردي و هر چيز ديگري كه در اجتماع وجود دارد در فضاي فوتبال نيز موجود است و اين پديده بحث عظيمي است.

نايب رييس فدراسيون فوتبال افزود: سپ بلاتر گفته است ما از سازمان ملل هم تاثير گذارتريم ، هم اعضاي ما بيشتر است و هم در بسياري از مسايل تاثيرگذارتر هستيم.

وي اظهار داشت: به عنوان مثال وقتي تيم منچستر بازي دارد نژاد ديگر مهم نيست و ميليونها نفر در دنيا همزمان بازيهاي اين تيم نگاه مي كنند.

تاج، با بيان اينكه بسياري وقتها با برد يك تيم ميليونها نفر خوشحال مي شوند، گفت: فوتبال مرزها را برداشته است.

وي افزود: در حالي كه در سازمان ملل همه چيز بحث مرزبندي و منافع شخصي و منطقه اي است در فوتبال اين بحثها وجود ندارد.

تاج با اشاره به اينكه امروز در دنيا فوتبال را به عنوان يك صنعت جدي تلقي مي كنند، گفت: اين صنعت از پول سازترين صنعت هاست.

نايب رييس فدراسيون فوتبال با اشاره به وجود آسيب در فوتبال نيز گفت: هر چه صنعت بزرگتر باشد آسيبهاي آن نيز جاري تر و ساري تر است.

وي گفت: سالانه در كشور در فوتبال 5 هزار مسابقه برگزار مي شود، 5 هزار داور و 10 هزار كمك داور بكار گرفته مي شود ، امروز همه دنيا روي فوتبال سرمايه گذاري كلان مي كند و امروز مي توان گرفتاري هاي اجتماعي را با فوتبال از بين برد.

وي با اشاره به وجود آسيبها در فوتبال ، به باشگاههاي فرهنگي ورزشي اشاره كرد و افزود: باشگاهها نبايد فقط كلمه فرهنگي را به عنوان يدك به دنبال بكشند بلكه بايد كار فرهنگي هم انجام دهند.

تاج گفت: كار ورزشگاه سوت كشيدن ، هورا كشيدن ، تشويق كردن، تخمه شكستن ، شعار دادن و فحش ندادن است كه باشگاهها بايد روي آن كار كنند.

وي تاكيد كرد : كميته هاي انضباطي مي توانند در اين امر كمك كنند اما كافي نيست.

وي با اشاره به تاثيرگذاري برنامه هاي ورزشي تلويزيون مانند برنامه هاي 90 و ورزش و مردم بر روي مردم گفت: تاثير گذاري يك برنامه تلويزيوني خيلي بيش از روزنامه است اما امروز رسانه هاي ما از روزنامه ها تاثير مي گيرند در حالي كه بايد عكس اين موضوع باشد.

تاج، از روزنامه نگاران به عنوان افرادي بسيار فهيم ، درست و كم توقع نام برد و گفت: پرداختها در فوتبال با دريافتهاي روزنامه نگاران قابل مقايسه نيست.

نايب رييس فدراسيون فوتبال خط دادن روزنامه ها به صدا و سيما را نادرست دانست و گفت: مسير فوتبال بر حاشيه ها گذاشته شده است.

تاج تاكيد كرد: آسيب شناسي اصلي اين است بتوانيم جرايد را با واقعيتهاي فوتبال آشنا و به هم در راستاي توسعه فوتبال كمك كنيم.

وي با تاكيد بر اينكه فوتبال ما از غرب آسيا جلوتر است افزود: ما از نظر سخت افزاري ، نرم افزاري و نتيجه از غرب آسيا جلوتريم ولو اينكه ببازيم و از شرق آسيا هم كمي عقبيم ولو اينكه روسيه را يك هيچ ببريم.

تاج، با اشاره به برنامه هاي آسيا ويژن نيز كه طي خرداد ماه در كرمان اجرا خواهد شد گفت: در اين برنامه 11 اتفاق خوب فوتبالي از جمله داور، مسابقه، زمين ، ورزشگاه ، بانوان ، جرايد و بازاريابي

با هم و با توازن در استان پيش خواهد رفت.

نايب رييس فدراسيون فوتبال با اشاره به بحث خصوصي سازي در ورزش نيز گفت: زماني اداره تيمهاي فوتبال با پول مردم ميسر بود اما در حال حاضر اين امر امكان پذير نيست و از توان دولت هم خارج است لذا نياز است كه با يك شيب ملايم و ساز و كار مناسب يك بخش صد در صد دولتي را به بخش خصوصي واگذار كرد.

تاج، با تبريك راهيابي تيم فوتبال مس سرچشمه به ليگ برتر اظهار اميدواري كرد ساز و كاري انديشيده شود كه طبق قوانين اي اف سي بتوان تيم سرچشمه را در كرمان حفظ كرد.

سمينار يك روزه فوتبال استان كرمان با حضور جواد كمالي معاون سياسي امنيتي استانداري و جمعي از دست اندركاران فوتبال استان كرمان در تالار فارابي اين شهر برپا شد

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است