چهارشنبه, 07 خرداد 1399

 

قال رسول الله صلى الله عليه و آله :

مَنْ تَوَكَّلَ عَلَى اللّه كَفاهُ مَؤنَتَهُ وَرِزْقَهُ مِنْ حَيْثُ لايَحْتَسِبُ؛

هر كس به خدا توكل كند، خداوند هزينه او را كفايت مى كند

و از جايى كه گمان نمى برد به او روزى مى دهد.

كنزالعمال، ج3، ص103، ح

اخبار تصویری_new

دکترقرایی:راه اندازی لیگ مناطق راهی برای توسعه فوتبال کرمان است چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 03 آذر 1398 ساعت 15:06

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان اعلام کرد:

راه اندازی لیگ مناطق راهی برای توسعه فوتبال کرمان

 

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان با اشاره به راه اندازی لیگ مناطق، آن را راهی برای توسعه فوتبال در سطح این استان پهناور دانست.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر علی قرایی، رئیس هیئت فوتبال استان کرمان در گفت و گوی تلفنی با برنامه عصر ورزش به بیان گزارشی از وضعیت فوتبال در این استان پرداخت و گفت: استان کرمان با توجه به تعداد تیم‌های حاضر در لیگ‌های مختلف جزو سه استان اول کشور است.

او در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک حضور کهوری، رئیس کمیته داوران استان کرمان به عنوان عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال، این انتخاب را حرکت بسیار خوبی عنوان کرد و بیان داشت: کمیته داوران یک کمیته خاص و ویژه است که معمولاً در تصرف جریانات خاصی است، اما ما توانستیم با رایزنی که داشتیم این کرسی را برای استان کرمان بگیریم و امیدواریم برکات حضور آقای کهوری در کمیته داوران به نفع فوتبال استان کرمان باشد و این به ارتقاء داوری و سطح فوتبال استان کرمان کمک کند.

قرایی با اعلام اینکه خیلی خوشحالم به عنوان خادم در خدمت فوتبال استان کرمان هستم، افزود: هم اکنون فوتبال در استان کرمان پویا و زنده است.

او گریزی به برگزاری رقابت‌های رده‌های سنی مختلف در استان کرمان زد و تصریح کرد: اگر به این رقابت‌ها نگاهی بیندازیم، به دو نکته می‌رسیم، یکی خودنمایی شهرستانی‌ها و دیگری احیای فوتبال در شهر کرمانست که هر دو مهم است.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان به پیشرفت مربع فوتبال کرمان اشاره کرد و گفت: هم اکنون علاوه بر مس کرمان، گل گهر سیرجان و مس رفسنجان، مس شهربابک هم خیلی خوب کار می‌کند، طوری که خود را به عنوان یک مدعی در فوتبال رده‌ها مطرح کرده و این خیلی جای خوشحالی دارد.

قرایی درخصوص احیای فوتبال در شهر کرمان نیز افزود: در حال حاضر ۱۸ باشگاه در سطح شهر کرمان ثبت شده است.

او تصریح کرد: ما رقابت‌های زیر ۱۴ سال را با کلی مدعی، برگزار کردیم که در پایان، آینده سازان، مس شهربابک و امیران کرمان در جایگاه‌های اول تا سوم قرار گرفتند و این نشان می‌دهد فوتبال دارد در کرمان احیا می‌شود.

قرایی بیان داشت: در رقابت‌های نوجوانان زیر ۱۵ سال نیز، شهرداری بروات دوم شد و این نشان می‌دهد، فوتبال در شهرستان‌ها دارد راه خود را پیدا می‌کند و در حقیقت بها دادن به شهرستان‌ها دارد جواب خود را پس می‌دهد.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: در کنار برگزاری رقابت‌های رده‌های سنی، لیگ‌های شهرستان‌ها نیز راه افتاده و تا پایان سال تمام شهرستان‌ها لیگ هایشان را برگزار می‌کنند.

قرایی افزود: اعتقاد داریم، در سایه برگزاری مسابقات است که استعداد‌ها شکوفا می‌شود و مربیان و داروان به دنبال ارتقا می‌روند و این به توسعه فوتبال استان کمک می‌کند.

او راه اندازی لیگ مناطق در استان را راهی برای توسعه فوتبال عنوان و تصریح کرد: از آنجایی که استان کرمان یک استان پهناور است، لذا فاصله و مسافت زیاد باعث می‌شود، بسیاری از تیم‌ها نتوانند به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی در رقابت‌ها شرکت کنند، بر همین اساس، لیگ مناطق را راه انداختیم که تیم‌ها پس از لیگ مناطق وارد لیگ یک و سپس لیگ برتر استان شوند و امیدواریم در این زمینه هم بتوانیم موفق و موید و همواره در خدمت فوتبال استان باشیم.

قرایی با بیان اینکه استان کرمان برای اولین بار در کشور است که فوتبال رده‌های سنی را برگزار کرده، بیان داشت: تاکنون این کار در هیچ جای کشور سابقه نداشته است.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: در فوتسال نیز رقابت‌ها در رده‌های امید، جوانان، نوجوانان، نونهالان برگزار شده و لیگ برتر فوتسال بانوان هم با حضور ۱۴ تیم از اواسط آذر ماه استارت می‌خورد که نوید بخش روز‌های خوبی برای فوتسال بانوان استان کرمان است.

قرایی در بخش دیگری از سخنانش به حضور مربیان غیربومی در استان کرمان اشاره کرد و با اعلام اینکه همه این مربیان دارای ویژگی‌های مثبت خوبی هستند، از مدیران باشگاه‌های استان خواست: به مربیان بومی نیز اعتماد کنند و سکان و هدایت تیم‌ها را به آن‌ها بسپارند، از آن طرف هم مربیان بومی برای کسب نتایج بهتر دانش خود را ارتقاء دهند.

 

فوتبال مجازی

 

جهت ثبت نام در مسابقات

فوتبال مجازی و الکترونیک

لطفا اینجا کلیک کنیدکلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است