چهارشنبه, 07 خرداد 1399

 

قال رسول الله صلى الله عليه و آله :

مَنْ تَوَكَّلَ عَلَى اللّه كَفاهُ مَؤنَتَهُ وَرِزْقَهُ مِنْ حَيْثُ لايَحْتَسِبُ؛

هر كس به خدا توكل كند، خداوند هزينه او را كفايت مى كند

و از جايى كه گمان نمى برد به او روزى مى دهد.

كنزالعمال، ج3، ص103، ح

اخبار تصویری_new

خونی که در شریان فوتبال استان جاری شده است چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 30 آبان 1398 ساعت 11:39

گزارشی از لیگ‌های راه‌اندازی شده یا آغاز مجدد لیگ‌ها پس از چندین سال تعطیلی در شهرستان‌های استان کرمان؛

خونی که در شریان فوتبال استان جاری شده است

 

 

"برای داشتن فوتبالی بازیکن‌ساز در استان کرمان، راه‌اندازی لیگ‌های فوتبال در شهرستان‌ها را با جدیت دنبال می‌کنم.» و «بازیکنان آینده‌دار فوتبال و استعدادهای ناب این ورزش در همین لیگ‌های شهرستان‌ها شناسایی می‌شوند، پس راه‌اندازی لیگ در شهرستان‌ها در دستور کار است.» این‌ها جملاتی است که علی قرایی در بدو آغاز فعالیت در جایگاه رئیس هیات فوتبال استان کرمان عنوان کرده بود.

یه گزارش ایرنا؛ حالا با گذشت افزون بر ۱۸ ما از فعالیت وی شاهد آغاز لیگ‌های فوتبال در شهرستان‌های استان کرمان هستیم، به طوری که بسیاری از شهرستان‌ها لیگ‌های خود را در فوتبال و فوتسال راه‌اندازی کرده‌اند و شهرستان‌هایی هم که مدتی بود مسابقات و لیگ‌های‌شان تعطیل بود، مجددا آن‌ها را فعال کردند تا تب فوتبال در تمام سطوح فوتبال استان داغ باشد.

پیگیری‌های مداوم ریاست هیات فوتبال استان کرمان و اصرار وی در این خصوص باعث شد تا حتی شهرستان‌های محروم استان هم به سمت افتتاح لیگ‌های خود حرکت کنند.

شهرستان بافت پس از حدود یک دهه تعطیلی، مسابقات فوتبال به صورت لیگ با شرکت ۱۲ تیم در ۲ گروه ۶ تیمی آغاز شده است و چمن ورزشگاه شهید شهابی بافت که برای مدت‌های طولانی قابل استفاده نبود با پیگیری‌های اداره ورزش و جوانان و هیات فوتبال این شهرستان مجددا شرایط ایده‌آل پیدا کرده است.

شهرستان قلعه‌گنج نیز، برای نخستین‌بار لیگ فوتبال با شرکت ۱۶ تیم در ۲ گروه هشت تیمی از ۲۳ آبان‌ماه امسال آغاز به کار کرد.

شهرستان انار هم لیگ فوتبالش را با شرکت هفت تیم راه اندازی کرده و در حال برگزاری بازی‌ها است.

مسابقات لیگ برتر این فصل شهرستان راور پایان یافته و شهرداری این شهر هم عنوان قهرمانی را کسب کرده و به زودی لیگ فوتسال را هم برای دومین سال متوالی برگزار می‌کند.

این مسابقات در شهرستان منوجان هم با شرکت ۱۱ تیم در ۲ گروه از هفته نخست آذرماه شروع می‌شود. میرحیدر اسفندقه قهرمان مسابقات لیگ برتر جیرفت شد که برای نخستین‌بار این مسابقات در این شهرستان به صورت رفت و برگشت برگزار شد.

لیگ دسته اول فوتبال این شهرستان هم به زودی آغاز می‌شود و لیگ برتر فوتسال جیرفت نیز شروع شده است.

چمن مصنوعی در شهرستان ارزوییه نیز چندی پیش افتتاح شده، برای نخستین‌بار جام حذفی این شهرستان که با قهرمانی تیم دهیاری محمدآباد همراه بود، برروی چمن برگزار شد.

همچنین لیگ دسته اول فوتبال شهرستان رفسنجان برای دومین سال متوالی با شرکت هشت تیم در حال برگزاری است که هفته پنجم خود را پشت سر می‌گذارد و تیم‌هایی از این لیگ راهی لیگ برتر رفسنجان خواهد شد و برای اولین بار شاهد برگزاری لیگ برتر در این شهرستان خواهیم بود.

در شهرستان سیرجان نیز برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری لیگ برتر فوتبال انجام گرفته که ۲۶ آبان ماه زمان مورد نظر برای قرعه‌کشی این لیگ اعلام شده است.

ورود فوتبال حرفه ای در شهرستان‌های استان کرمان نوید استعدادیابی و استعدادپروری و در نتیجه توسعه ورزش قهرمانی در دیار کریمان را می‌دهد و تمامی اقدامات انجام شده توسط هیات فوتبال این استان برای تربیت بازیکنان و مربیان بومی و حرفه‌ای و ارتقای جایگاه فوتبال این استان است که در نتیجه زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این استان را فراهم می‌کند.

 

فوتبال مجازی

 

جهت ثبت نام در مسابقات

فوتبال مجازی و الکترونیک

لطفا اینجا کلیک کنیدکلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است