پنجشنبه, 25 مهر 1398

 

اخبار تصویری_new

دادگر:مربیان باید به لحاظ روحی و دانش فنی خود را مجهز کنند چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 07:53

رئیس کمیته‌های آموزش و مالی هیئت فوتبال استان کرمان:

سه ماه پیگیرِ برگزاری دوره آموزشی مربیگری سطح دو فوتسال آسیا بودیم

مربیان باید به لحاظ روحی و دانش فنی خود را مجهز کنند

 

رئیس کمیته‌های آموزش و مالی هیئت فوتبال استان کرمان با اعلام اینکه سه ماه پیگیری برگزاری این کلاس بودیم، تصریح کرد: پس از صحبت با مربیان مختلف توانستیم با آقای عارفیان به عنوان مربی دوره به هماهنگی برسیم که از طریق کمیته آموزش اقدامات لازم انجام شد.

تأثیر و حساسیت فوتسال بیش از فوتبال است

رئیس کمیته‌های آموزش و مالی هیئت فوتبال استان کرمان گفت: فضای حاکم بر فوتسال بسیار سنگین و حساس‌تر از فوتبال است و این می‌تواند جامعه را به شدت متأثر کند.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ علیرضا دادگر، در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مربیگری سطح دو فوتسال آسیا به میزبانی کرمان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به کارکنان خدوم این اُرگان، علی‌الخصوص آقای دکتر قرایی که آرامش امروز جامعه را حاصل زحمات این عزیزان عنوان کرد و با اشاره به اینکه این آرامش در پیشرفت تمام ساختار جامعه مؤثر است، اظهار داشت: جامعه آرام سبب می‌شود انسان بتواند در برابر مصائب و مشکلات بیرونی قوی عمل کند و اسیر خودباختگی و ضعف نشود.

وی افزود: ما اکنون در معرض تهدیدات مختلفی هستیم، اما زحمتی که نیروی انتظامی می‌کشد، باعث می‌شود، کشور آرامی داشته باشیم و مردم در کمال آرامش زندگی کنند و این سبب می‌شود بتوانیم در برابر تهدیدات خارجی قوی عمل کنیم.

دادگر از فدراسیون فوتبال به ویژه کمیته آموزش این فدراسیون که همکاری‌های لازم را در برگزاری این دوره آموزشی داشتند، قدردانی و تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های کمیته آموزش به صورت کشوری، منطقه ای، استانی و در محدوده شهرستان‌ها اتفاق می‌افتد.

او بیان داشت: کلاسی که هم اکنون در خدمتتان هستیم به صورت منطقه‌ای شامل استان‌های کرمان، اصفهان، یزد، هرمزگان و فارس که نمایندگان آن‌ها در کلاس حضور پیدا کرده اند، برگزار می‌شود.

رئیس کمیته‌های آموزش و مالی هیئت فوتبال استان کرمان ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در دوره، برای آن‌ها آرزوی موفقیت و ابراز امیدواری کرد: این مربیان آغاز خوبی داشته باشند و خاطره خوبی از کرمان در ذهنشان بماند.

وی با اشاره به اینکه دوره آموزشی مربیگری سطح دو فوتسال آسیا در بخش آقایان با حضور ۱۵ شرکت کننده از استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان، یزد و اصفهان برگزار می‌شود، افزود: ۶ نفر از این شرکت کنندگان با مدرک دیپلم، یک نفر فوق دیپلم، ۶ نفر لیسانس و سه نفر هم دارای تحصیلات تکمیلی هستند.

دادگر با اعلام اینکه سه ماه پیگیری برگزاری این کلاس بودیم، تصریح کرد: پس از صحبت با مربیان مختلف توانستیم با آقای عارفیان به عنوان مربی دوره به هماهنگی برسیم که از طریق کمیته آموزش اقدامات لازم انجام شد.

وی از تمام ارکان هیئت به منظور اقداماتشان در برگزاری این دوره قدردانی کرد و از شرکت کنندگان در کلاس خواست: ضمن رعایت نظم، با توجه به سطح بالای این دوره، حداکثر بهره برداری را از کلاس داشته باشند.

دادگر بیان داشت: جامعه فوتسال روز به روز در حال رشد است و با توجه به زیرساخت‌هایی که در اقصی نقاط کشور وجود دارد، حتی بخش‌ها و مناطق دور افتاده که یک سالن برگزاری رقابت‌ها دارد، بنابراین رشد و پیشرفتشان بسیار سریع رخ خواهد داد، پس انتظارات و توقعات هم به تبع این پیشرفت، بیشتر می‌شود.

رئیس کمیته‌های آموزش و مالی هیئت فوتبال استان کرمان خطاب به مربیان گفت: شما که به عنوان مربی در این عرصه فعالیت می‌کنید، مسئولیت و وظیفه تان بسیار خطیر است.

دادگر به رقابت‌های لیگ دسته یک فوتسال کشور اشاره کرد و افزود: امروز فضای فوتسال بسیار سنگین‌تر و حساس‌تر از فوتبال است و این می‌تواند به شدت جامعه را متأثر کند.

وی با بیان اینکه همه ارکان و اعضای برگزاری رقابت‌های فوتسال نفس در نفس هم دارند تلاش می‌کنند، هشدار داد: کوچکترین بی توجهی منجر به اتفاق بزرگی می‌شود که می‌تواند مثبت یا منفی باشد.

دادگر تصریح کرد: بازیکنان، کادر فنی، داوران، تماشاگران سینه به سینه هم تلاش می‌کنند و این موضوع خیلی مهم و حساس است، پس مربیان نیز باید به لحاظ روحی و روانی خود را تقویت و به لحاظ دانش فنی خود را مجهز کنند و مسلط باشند تا بتوانند منشأ خیر و برکت باشند.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است