سه شنبه, 13 خرداد 1399

 

قال رسول الله صلى الله عليه و آله :

مَنْ تَوَكَّلَ عَلَى اللّه كَفاهُ مَؤنَتَهُ وَرِزْقَهُ مِنْ حَيْثُ لايَحْتَسِبُ؛

هر كس به خدا توكل كند، خداوند هزينه او را كفايت مى كند

و از جايى كه گمان نمى برد به او روزى مى دهد.

كنزالعمال، ج3، ص103، ح

اخبار تصویری_new

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان در دیدار با رئیس و دبیر کمیته انضباطی این هیئت: لازم‌الاجرا بودن آرای کمیته انضباطی از خود آراء مهم‌تر است چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 11 مهر 1398 ساعت 18:51

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان در دیدار با رئیس و دبیر کمیته انضباطی این هیئت:

لازم‌الاجرا بودن آرای کمیته انضباطی از خود آراء مهم‌تر است/کمیته انضباطی بازوی ما در هیئت فوتبال استان، است

 

 

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان با اشاره به نقش بسیار مهم کمیته انضباطی در ساختار فوتبال گفت: بیشتر از اینکه رأی کمیته انضباطی مهم باشد، اجرای آرای کمیته انضباطی مهم است.

به گزارش روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ دکتر علی قرایی، در نشست با رئیس و دبیر کمیته انضباطی هیئت فوتبال استان کرمان که در محل این هیئت برگزار شد، از زحماتی که کمیته انضباطی در سال قبل برای هیئت فوتبال استان کرمان کشیدند، تشکر ویژه کرد و گفت: در زمینه ی آراء انضباطی باید گفت، این عزیزان یار و یاور و بازوی ما بودند و همگام با کمیته مسابقات پیش رفتند و نقش مهمی در ارتقای کیفیت مسابقات لیگ‌های مختلف استان دارد.

وی افزود: کار خیلی خوبی که این کمیته سال قبل انجام داد، همین جلسات هفتگی بود که خیلی به ارتقاء کیفی مسابقات ما در سطح استان کمک کرد.

دکتر قرایی تصریح کرد: این روند باید امسال هم ادامه داشته باشد تا ما با یک هدف و برنامه ریزی خاصی این لیگ را به پایان برسانیم.

وی با اعلام اینکه ویترین مسابقات هیئت فوتبال استان کرمان لیگ برتر است، بیان داشت: هرچه از نظر کیفیت، سطح رقابت های لیگ برتر استان بالاتر باشد، این می تواند به رشد و توسعه فوتبال در استان نیز کمک کند، به همین دلیل ما باید تمام ابزارهای لازم را بکار گیریم، تا این مسابقات را در سطح بالایی برگزار کنیم.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان کمیته انضباطی را یکی از این ابزارها عنوان کرد و گفت: هرچه کمیته انضباطی ما قوی تر و به روز تر باشد و با قوانین به روز خود بتواند از اتفاقاتی که در فوتبال می افتد، پیشگیری کند، می تواند به پیشرفت فوتبال نیز کمک کند.

دکتر قرایی با اشاره به نقش بسیار مهم کمیته انضباطی در ساختار فوتبال افزود: بیشتر از اینکه رأی کمیته انضباطی مهم باشد، اجرای آرای کمیته انضباطی مهم است.

وی تصریح کرد: وقتی رأیی داده می‌شود ولی اجرا نمی‌شود، هیچ فایده‌ای ندارد و بیشتر اثر معکوس دارد، پس باید دقت کنیم این رأی‌ها اجرا شود.

دکتر قرایی با بیان اینکه امروز فوتبال مهمترین پدیده اجتماعی حال حاضر دنیا شده و اثر گذار است، بیان داشت: تأثیر و نفوذ فوتبال در جامعه و مسائل اجتماعی و سیاسی زیاد شده و در واقع همین فرصت به یک تهدید تبدیل شده و می تواند الگوی بدی برای جوانان و نوجوانان ما باشد.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: به همین دلیل، هر چه ما در بحث اخلاق محوری فوتبال دقت کنیم، نفعش برای بچه های خودمان است.

دکتر قرایی افزود: در هر صورت باید امنیتی برقرار باشد که بچه ی خود را به ورزشگاه ببریم، اگر قرار باشد، بچه های ما در ورزشگاه بجای فوتبال دعوا ببینید و ناسزا بشنوند که این اثر خیلی بدی روی آنها می گذارد.

وی خطاب به اعضای کمیته انضباطی تصریح کرد: همه در فوتبال به دنبال یک فضای پاک و یک رقابت جوانمردانه ی همراه با اخلاق هستیم، بنابراین نقش شما خیلی پررنگ است، لذا خواهشی که از دوستان کمیته انضباطی داریم این است که از همین فردا که رقابت های لیگ برتر فوتبال استان شروع می‌شود، به صورت جدی، با این نگاه که ما می‌خواهیم باعث پیشرفت فوتبال شویم و آن را از غیر پاکی ها پاک کنیم، وارد قضیه شوید.

دکتر قرایی بیان داشت: اکنون اگر به فدراسیون فوتبال نیز نگاه کنید می‌بینید، بسیار سخت گیری می‌کند و با توجه اتفاقاتی که سال های قبل در ورزشگاه ها رخ داد، به شدت با عواملی که ایجاد ناهنجاری می کنند، برخورد می کند.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان با تأکید بر اینکه با هیچ بازیکنی شوخی نداریم، گفت: هر کس بخواهد قوانین انضباطی را زیر پا بگذارد، با او شوخی نداریم و به شدت برخورد می کنیم.

دکتر قرایی هشدار داد: خط قرمز ما رعایت مسائل اخلاقی در زمین است، خط قرمز ما داور و ناظرمان است، لذا هر نوع بی احترامی و تعرض به داور و عوامل برگزاری مسابقات، از سوی بازیکنان را با سخت ترین آراء انضباطی تنبیه می کنیم.

وی از اعضای کمیته انضباطی خواست: در این زمینه سخت گیری کنند و در صورتی که به داور یا عوامل برگزاری مسابقاب هرگونه تعرضی شد، این را در خارج نوبت بررسی کنند و برای اینکار متتظر مراحل اداری نمانند و رأیشان را ظرف مدت 48 تا 72 ساعت صادر کنند، چرا که مهمتر از همه بازخورد این رأی است.

دکتر قرایی افزود: بیشتر از آنچه رأی اثر بگذارد، سرعت عمل در صدور رأی مهم است که بدانند ما با کسی شوخی نداریم.

وی تصریح کرد: در صورت رسیدن خبر کتک کاری داور توسط بازیکنی، اولین کار ممکن، تا زمانی که بخواهد رأی صادر شود، تعلیق بازیکن خاطی است، باید آن بازیکن و عوامل تیم تعلیق شوند، چرا که این یکی از عوامل بازدارنده است.

دکتر قرایی بیان داشت: داوران نیز باید دقت و تمرکز داشته باشند و کمترین اشتباه را کنند و کمیته داوران نیز باید داوانی را انتخاب کند که کمترین میزان اشتباه را داشته اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر ضرورت راه اندازی کمیته اخلاق کمیته اخلاق در هیئت های استانی، گفت: مسائلی که خارج از زمین فوتبال رخ می‌دهد، اینها در کمیته اخلاق پیگیری می‌شود.

دکتر قرایی با اشاره به شروع رقابت های فوتبال لیگ برتر استان، ابراز امیدواری کرد: این لیگ نیز در کمال آرامش آغاز شود و ما شاهد ناهنجاری در فوتبال نباشیم.

 

فوتبال مجازی

 

جهت ثبت نام در مسابقات

فوتبال مجازی و الکترونیک

لطفا اینجا کلیک کنیدکلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است