شنبه, 05 بهمن 1398

اخبار تصویری_new

دادگر عنوان کرد: رشد نامتوازن فوتبال و فوتسال در جامعه چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 13 شهریور 1398 ساعت 15:56

رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان عنوان کرد:

رشد نامتوازن فوتبال و فوتسال در جامعه

 


رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان گفت: یکی از مشکلات موجود در جامعه، رشد نامتوازن در بخش‌های مختلف است که در دنیای فوتبال و فوتسال نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.

به گزارش روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ علیرضا دادگر، در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی مربیگری فوتسال سطح یک ایران که با تدریس سهراب خدیر به میزبانی هیئت فوتبال شهرستان کرمان برگزار شد، اظهار داشت: هنگامی بخواهد یک کلاس آموزشی برگزار شود، یک فرایند از صفر تا ۱۰۰ طی می‌شود.

وی افزود: این دوره آموزشی با همکاری فدراسیون فوتبال، کمیته آموزش و همکاران در هیئت فوتبال و به ویژه هیئت شهرستان کرمان برگزار شد و با رایزنی که صورت گرفته یک مدرس مجرب تدریس در این دوره آموزشی را عهده دار است.

دادگر نبود رشد و توسعه به صورت متوازن در سطح جامعه را یکی از مشکلات موجود عنوان و تصریح کرد: در دنیای فوتبال و فوتسال نیز از این قاعده مستثنی نیستیم و فوتبال و فوتسالمان هم سطح هم در بخش‌های مختلف رشد نداشته است.

وی بیان داشت: تلاشمان این است، با استفاده از تجربیات پیشکسوتان، اهل فن و ... در رشته‌های فوتبال و فوتسال برنامه ریزی داشته باشیم، و طوری طراحی کنیم تا طی یک دوره‌ی معین، این توسعه را در همه‌ی بخش‌ها (هم فوتبال، هم فوتسال و هم در سطح بانوان و هم آقایان) به صورت متوازن داشته باشیم.

رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان گفت: یکی از نکاتی که خیلی مهم است، این است، شما به عنوان یک مربی تمام حرکات و رفتارتان در محیط ورزشی رصد می‌شود.

دادگر ادامه داد: پرونده‌ای در هیئت فوتبال برای هر مربی تشکیل می‌شود که سوابق، مشخصات و فعالیت‌هایی که خواهد داشت، در کنار حرکات حرفه‌ای و اخلاقی وی در آن ثبت می‌شود.

وی خطاب به مربیان تصریح کرد: نسبت به وظایف خود حساس باشید، چرا که شما با یک قشر عظیمی از جامعه سروکار دارید که می‌توانند زمینه ساز رشد و توسعه‌ی کل جامعه باشند و آن هم قشر جوان و ورزشکار فعال در فوتسال یک رشته‌ی پرطرفدار هستند.

دادگر به دربرگیری بیشتر فوتسال نسبت به فوتبال در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: امروزه شاید زمین فوتبال استاندارد در تمام بخش‌های کشورمان وجود نداشته باشد، اگر هم باشد تعدادش خیلی محدود است، اما در فوتسال محدودیت کمتری داریم و اکثر نقاط کشور به یک سالن برای ورزش فوتسال دسترسی دارند و این حساسیت کار شما را نشان می‌دهد که باید آن را بیش از پیش مدنظر داشته باشید.

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است