سه شنبه, 01 بهمن 1398

اخبار تصویری_new

پیام تبریك جامعه فوتبال استان کرمان به دکتر قرایی به مناسبت روز پزشك چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 01 شهریور 1398 ساعت 11:07

پیام تبریك جامعه فوتبال استان کرمان به دکتر قرایی به مناسبت روز پزشك

 

جامعه فوتبال استان کرمان به مناسبت فرارسیدن روز پزشک با صدور پیامی این روز را به دکتر علی قرایی، ریاست هیئت فوتبال استان که از پزشکان استان هستند، تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ متن این پیام به این شرح است:

عرصه پزشکی تجلی گاه اراده خداوندگار در خلق و تداوم خلقت شریف ترین مخلوق هستی است.

کیست که نداند پزشک و جامعه پزشکی از معدود اقشاری‌ست که فارغ از همه قید و بندهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و رنگ و زبان و دین و قومیت، خود را موظف به خدمت دانسته و همه هست و نیست و دار و ندار خود را در مسیر انجام وظیفه انسانی خویش بر طبق اخلاص می‌نهند، آنان با خدای خود عهد بسته و قسم یاد کرده‌اند که نخستین وظیفه‌شان حفظ سلامت و تندرستی بیماران و دستگیری از دردمندان باشد.

و ما از یاد نبرده و نخواهیم برد که آقای دکتر قرایی شخصیتی خدوم، آگاه، متدین، متعهد و اخلاق‌گرایی بوده که مردم داری، صفا، صمیمیت و انسانیتشان، زبانزد خاص و عام است. بزرگ مردی كه فروغ علم و انديشه‌شان در سپهر دانش بشري، راهگشا بوده و همگان را به تلمذ و همراهي فراخوانده است. تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین مملو از چنین طبيبان فرهيخته‌اي است كه پرچمدار دانش و اخلاق در سايه سار ارزش‌هاي علمی و آموزه هاي دینی بوده اند و علم را در خدمت انسانيت و رشد فضليت‌هاي اخلاقي قرار دادند و وسوسه هاي فريبناك مادي و تفاخرات دنيوي در مقابل روح بلند آنان سر تعظيم و ستايش سائيد و افتخار خدمت به محرومين و دردمندان را با هيچ موقعيتي برابري ندادند.

اینجانبان با افتخار تمام ، خجسته سالروز میلاد حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی، شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک را به جنابعالی که دستانتان جلوه گاه اراده خداوندی و حضورتان اشارتی پیامبرگون بوده و با دم مسیحایی خویش درد و رنج را از جسم و روان دردمندان می‌زدایید، تبریک عرض نموده و سعادتمندی و سلامتی پایدارتان را از درگاه حضرت حق مسئلت می‌نمایم.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است