سه شنبه, 01 بهمن 1398

اخبار تصویری_new

ممبینی:دکتر قرایی، رئیس هیئت یک تحول عظیمی در فوتبال استان کرمان به وجود آورده است چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 25 مرداد 1398 ساعت 16:22

هدایت ممبینی، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال:

دکتر قرایی، رئیس هیئت یک تحول عظیمی در فوتبال استان کرمان به وجود آورده است

 

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با ابراز خرسندی از وضعیت فوتبال در استان کرمان، گفت: یکی از محسناتی که استان کرمان دارد، این است دکتر قرایی، رئیس هیئت یک تحول عظیمی در فوتبال استان کرمان به وجود آورده است.

به گزارش روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ هدایت ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه ی دوره دانش‌افزایی داوران فوتبال استان کرمان که با شرکت ۱۰۰ داور از سراسر استان با حضور دانیال مرادی مسئول آموزش کمیته داوران فدراسیون، قرایی رئیس و کهوری رئیس کمیته داوران هیئت فوتبال استان کرمان و جواهری مدیرعامل باشگاه فرهنگی ـ ورزشی گل گهر در سالن ارشاد سیرجان برگزار شد، ضمن خیرمقدم به داوران و حضار شرکت کننده در این دوره، از قرایی رئیس هیئت فوتبال استان و عوامل اجرایی آن به منظور برگزاری این دوره ی آموزشی قدردانی کرد.

او در بخش دیگری از سخنانش به خیرین ورزش یار اشاره و ابراز امیدواری کرد: بعد از اینکه در کشور کارگروه هایی به اسم خیرین مدرسه ساز و خیرین مسجد ساز ایجاد شد، استارت خیرین ورزشگاه ساز هم امروز در اینجا زده شود تا خیرین ورزشگاه ساز هم در کشور پایه گذاری گردد.

ممبینی گفت: من فکر می کنم وجود هر ورزشگاه، هر زمین ورزشی در کشور می تواند خدمات ارزنده ای در جهت سالم سازی نسل جوان، انجام دهد و در حقیقت علم ورزش در این دنیای لایتناهی یکی از بزرگترین علم هاست که هم با جسم و هم روح انسان سر و کار دارد.

او گذری به ارتباط سایر علوم با روح و روان انسان زد و افزود: علم فیزیک و علم ریاضی شاید با روح انسان سازگار نباشد و نتواند آن را پرورش دهد، این در حالیست که ورزش در سنین مختلف از جمله نونهالان، نوجوانان، جوانان، پیشکسوتان و .. در هر سنی و با هر جنسیتی سازگار است.

ممبینی تصریح کرد: امروز دنیا به این سمت و سو رفته و یکی از راه های مهم انسان سازی در جامعه ورزش است.

او خطاب به جواهری مدیرعامل باشگاه فرهنگی ـ ورزشی گل گهر بیان داشت: بعضی شرکت ها مثل گل گهر با آهن سازی آدم سازی هم می کنند که این جای تشکر دارد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با ابراز خرسندی از وضعیت فوتبال در استان کرمان، گفت: یکی از محسناتی که استان کرمان دارد، این است دکتر قرایی، رئیس هیئت یک تحول عظیمی در فوتبال استان کرمان به وجود آورده است.

ممبینی مسئله داوری را از بحث های تخصصی ورزش عنوان کرد و افزود: یکی از ارکان مهم ورزش فوتبال که یکی از پدیده های منحصر به فرد در علم امروزیست داوری است.

او تصریح کرد: داور قضاوت کار فوتبال را بر عهده دارد و این یکی از اضلاع مهم و حساس فوتبال است و قطعاً کسانی که به عنوان داور برگزیده می شوند، باید مانند شغلشان افراد خاصی باشند.

ممبینی بیان داشت: همه می‌دانیم، فوتبال ورزشی عمومی است که هیچ طبقه یا شخص خاصی را در بر نمی گیرد، این در حالیست که در رشته های تنیس و اسب سواری افرادی می توانند این ورزش ها را شروع کنند که از طبقه ی خاصی باشند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: فوتبال ورزشی است که همه ی افراد جامعه می توانند در آن رشد کنند، به ویژه افراد طبقه ی پایین تر و این جای بسی خوشحالی است.

ممبینی افزود: شاید امروز اگر به فوتبال توجه کنیم می بینیم کسانی در ورزش فوتبال پیشرفت کرده اند( چه در بخش داوری، چه مربی و چه بازیکن) معمولاً افرادی از طبقات پایین جامعه ( از نظر معیشت مالی نه فرهنگی) هستند.

او تصریح کرد: پس حضور داوران از شهرهای کوچک یا روستاهای دور افتاده که استعداد این کار را دارند و به مرز بالای این جایگاه رسیده اند، خیلی دور از دسترس نیست، مانند آقای کهوری که از جیرفت ورود کردند و الحق و الانصاف قضاوت های خیلی خوبی در سطح کشور نیز داشتند.

ممبینی جایگاه امروز داوری ایران در سطح آسیا را جایگاه خیلی خوبی دانست و بیان داشت: اگر داوری ما از فوتبال ما بالاتر نباشد، قطعاً پایین تر نیست و امروز داوران ما در سطح آسیا به عنوان یک رفرنس در فوتبال آسیا شناخته می شوند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به ارتباطاتی که در فوتبال آسیا و فیفا دارم، واقعاً به این واقف هستم.

ممبینی با اشاره به اینکه ما در فدراسیون فوتبال سه رنکینگ A ، B و C ایجاد کردیم، ضمن ابراز خرسندی از عملکرد داوران استان کرمان در سطح کشور افزود: خیلی خوشحالم که بگویم استان کرمان از نظر ما در کمیته داوران، در رنکینگ A قرار دارد دلیل این ترفیع جایگاه، وجود مسئولانیست که در هیئت این استان حضور دارند و توجه خاصی به داوری می کنند.

او تصریح کرد: بسیاری از استان های ما در بخش داوری خیلی ضعیف عمل کرده اند و بحث های آموزشی در داوری و درس های استعدادشناسی در داوری را خیلی جدی نگرفته اند، بخاطر همین استان کرمان از نظر ترفیع در جایگاه داوری در جایگاه خوبی قرار دارد.

ممبینی از قضاوت یک کوبل داوری خوب از استان کرمان در هفته اول رقابت های لیگ برتر فوبتال کشور خبر داد.

او بیان داشت: من به عنوان کسی که مسئول این کارم، با وجودیکه به همه ی استان های کشور به یک چشم نگاه می کنم اما باید بگویم نگاه ویژه ای به استان کرمان دارم و اعتقاد دارم افرادی که اینجا دارند کار می کنند، کارشان را خیلی خوب انجام می دهند و در حقیقت، شناختی که من از داوران کرمان دارم، شناخت مثبتی است.

ممبینی گفت: اگر به همین شکل استان کرمان در داوری بتواند روز به روز خودش را ارتقاء دهد، من مطمئن هستم جایگاه داوران استان کرمان در فوتبال ایران به جایگاه خیلی خوبی خواهد رسید.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از سخنانش افزود: با کارهایی که توسط شرکت ها و صنایعی مانند مس رفسنجان، مس کرمان و گل گهر سیرجان در استان کرمان شده، در حقیقت، این شرکت ها توانسته اند بنا به وظایف اجتماعی خود، فوتبال را مانند نگینی در دل کویر بیارند که این یک کار ارزشمند است، این در حالیست که خیلی از کارخانه ها و خیلی از کمپانی های دیگر که در نقاط مختلف کشور قرار دارند، این کار را انجام نمی دهند، پس مسئولان کشور و مسئولان استان باید سپاسگزار این شرکت ها و کمپانی ها باشند، چرا که اینجا را به عنوان منطقه ای دورتر از پایتخت، به یک قطب ورزشی و قطب فوتبال کشور تبدیل کرده اند و این مایه افتخار است.

ممبینی تصریح کرد: حضور بیش از 18 تیم در لیگ کشور آن هم در تنها در یک رشته ی فوتبال، کار ساده ای نیست، قطعاً رشته های دیگر هم همین طور هستند.

او بیان داشت: امروز جایگاه کرمان در فوتبال، دارد از جایگاه های قبلی که سراغ دارم فراتر می رود، به وضوح می توان دید استان های همجواری که قبلا فوتبالشان از استان کرمان بهتر بود، امروز از این استان عقب مانده اند و فوتبال کرمان از آنها سبقت گرفته است.

ممبینی خطاب به داوران حاضر در این دوره گفت: از این فضا باید استفاده کنید و گام به گام و شانه به شانه مسئولان که دارند برای شما زحمت می کشند، برنامه ریزی می کنند و هدف گذاری کرده اند، بازخورد کارهایتان را در قضاوت هایتان و عملکردی که دارید مثبت نشان دهید تا دلگرم تر و مثبت تر کارهای شما را چه در سطح کشور و چه استان دنبال کنند.

او، قرایی، رئیس هیئت فوتبال استان کرمان را فردی بسیار پیگیر دانست و افزود: در مقابل مسئولانی هم هستند که در خوابند، اما این را بدانید این پیگیر بودن به ما انگیزه می دهد که بیشتر توجه و کمک کنیم.

ممبینی با اعلام اینکه نسبت به داوران کرمان نگاه مثبتی دارم، ابراز امیدواری کرد: این نگاه روز به روز با عملکرد شخصیتی، اخلاقی و رفتاری و عملکرد فنی بهتر شود.

وی خود را حامی جامعه داوری استان کرمان معرفی و تصریح کرد: با توجه به اینکه داوران استان کرمان (چه آقایان، چه بانوان) لیافت و شایستگیش را دارند، تلاش می کنیم در کلیه سطوح کشور از آنها استفاده کنیم.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است