سه شنبه, 08 بهمن 1398

اخبار تصویری_new

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر و فستیوال در رده های سنی برگزار می‌شود چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 20:23

دبیر دپارتمان جوانان و استعدادیابی هیئت فوتبال استان کرمان:

دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر و فستیوال در رده های سنی برگزار می‌شود

 

دبیر دپارتمان جوانان و استعدادیابی هیئت فوتبال استان کرمان از برگزاری دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر و فستیوال در رده¬های سنی خبر داد.

مسلم خداترس در گفت‌وگو با برنا ضمن اعلام این خبر گفت: این المپیاد و فستیوال توسط هیئت فوتبال هر شهرستان و با هماهنگی اداره ورزش و جوانان آن شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: هیئت فوتبال هر شهرستان باید مسابقات فوتبال و فوتسال را بین تمام مدارس فوتبال و فوتسال براساس زمانبندی اعلام شده برگزار کند و گزارش آن را به هیئت استان ارسال نمایند.

خداترس با اشاره به جایگاه ویژه مدارس فوتبال در سیاست‌های هیئت فوتبال استان تصریح کرد: فستیوال فوتبال پسران در رده سنی نونهالان 12 سال که ویژه متولدین 11/10/86 لغایت 10/10/87می‌باشد در تاریخ 31 تیر ماه در هرشهرستان برگزار خواهد شد، سپس منتخبین هر شهرستان در این رده سنی که توسط استعدادیاب‌های هیئت فوتبال استان انتخاب شده‌اند برای شرکت در فستیوال فوتبال پسران که در تاریخ 3 مرداد ماه در شهرستان کرمان برگزار خواهد شد، دعوت می‌شوند.

وی ادامه داد: در بخش دختران نیز فستیوال فوتبال در رده سنی 12تا15سال که ویژه متولدین 11/10/83 لغایت 10/10/86 است در 21 تیر ماه در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود و بعد از آن فستیوال استانی در این رده سنی در تاریخ 4 مرداد ماه در شهر کرمان برگزار خواهد شدکه متخبین هرشهرستان در آن حضور خواهد یافت.

خداترس به توجه هیئت فوتبال استان به فوتسال اشاره و عنوان کرد: فستیوال فوتسال پسران در رده سنی نوجوانان که ویژه متولدین 11/10/82 لغایت 11/10/83 می‌باشد، در تاریخ 25 تیر ماه در هرشهرستان برگزار خواهد شد، سپس منتخبین هر شهرستان در این رده سنی که توسط استعدادیاب‌های فوتسالی هیئت فوتبال استان انتخاب شده‌اند باید در فستیوالی که در تاریخ 28 تیر ماه در مرکز استان برگزار خواهد شد، حضور یابند.

وی اضافه کرد: در بخش دختران نیز فستیوال فوتسال در رده سنی15 تا 17 سال که ویژه متولدین 11/10/81 لغایت 11/10/83است در 21 تیر ماه در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود و بعد از آن فستیوال استانی در این رده سنی در تاریخ 29 تیر ماه برگزار خواهد شد که متخبین هرشهرستان در آن شرکت خواهند کرد.

دبیر دپارتمان جوانان و استعدادیابی هیئت فوتبال استان کرمان در مورد تعداد نفرات حاضر در تیم‌های شرکت‌کننده در فستیوال و شرایط آن‌ها بیان کرد: مسابقه به شکل 7 در مقابل 7 (6 بازیکن و 1 دروازه بان) برگزار می شود که تعداد کل بازیکنان هر تیم 12 نفر (10 بازیکن و 2 دروازه بان) خواهد بود که به همراه 1 مربی و 1 سرپرست در فستیوال و المپیاد حضور خواهند داشت، همچنین برای کلیه بازیکنان جهت حضور در فستیوال و المپیاد استانی به همراه داشتن کارت بیمه ورزشی و اصل شناسنامه بازیکن و والدین الزامی می‌باشد.

وی افزود: عرض زمین بین 30 متر تا 35 متر و طول زمین بین 45 تا 50 متر و منطقه دروازه 10* 8 متر خواهد بود که نقطه پنالتی در فاصله 7 متری از خط دروازه خواهد بود. تعویض‌ها به صورت نامحدود انجام خواهد شد و کلیه تیم‌های حاضر در فستیوال و المپیاد استانی بایستی لباس متحدالشکل و دارای شماره و یک دست کاور با رنگ متفاوت به همراه داشته باشند.

خداترس در پایان گفت: آقای دکتر قرایی ریاست محترم هیئت فوتبال استان کرمان همواره پشتیبان و حامی کمیته جوانان و استعدادیابی بوده‌اند که جا دارد از ایشان به دلیل همین پشتیبانی‌ها و راهنمای‌های‌شان تشکر کنیم.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است