سه شنبه, 08 بهمن 1398

اخبار تصویری_new

دکتر قرایی:استعدادیابی یک سرمایه‌گذاری است چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 17 تیر 1398 ساعت 17:08

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان:

استعدادیابی یک سرمایه‌گذاری است

 

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان گفت: کشف استعدادهای فوتبالی و معرفی آن‌ها به باشگاه‌های بزرگ و تیم‌های ملی یک سرمایه‌گذاری است که از ابتدای حضور در راس فوتبال استان این مهم را با جدیت دنبال کرده‌ام.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ دکتر علی قرایی در مراسم معارفه استعدادیاب‌های تیم‌های ملی در استان کرمان اظهار داشت: یکی از اقدامات اصلی هیئت فوتبال استان کرمان بحث فعالیت اصولی و حساب شده در فوتبال پایه و رده‌های سنی است و روز اولی هم که کار را در هیئت استان آغاز کردیم، این موضوع را به همه اعلام کردیم و با انتصاب آقای میرزاحسینی که معاونت تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان را برعهده دارند به عنوان رئیس کمیته جوانان و استعدادیابی هیئت فوتبال استان نشان دادیم که این حوزه برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: این انتصاب در حقیقا پیوندی بود بین هیئت فوتبال استان و اداره کل آموزش و پرورش که در کشف و پرورش استعداد کمک کرده و جدای از این موضوع در طول یکسال گذشته هم فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

دکتر قرایی با بیان این که انشاالله امسال هم در راستای برنامه‌ریزی‌هایی که در زمینه استعدادیابی تعریف کرده‌ایم، گام برداریم، تصریح کرد: هفته گذشته در فدراسیون دیداری با مقامات کمیته جوانان استعدادیابی فدراسیون فوتبال داشتیم که متوجه شدم با تغییر کاملا رئیس این کمیته، نگاه فدراسیون به استعدادیابی تغییر یافته و از نگاه سلیقه‌ای به سمت نگاه هدفمند و سیستمی در حال حرکت هستند و به طور واقعی و عملی کار استعدادیابی را به هیئت‌های فوتبال استان‌ها سپرده‌اند.

وی ادامه داد: ما هم به جهت این که کار در استان سلیقه‌ای نشود، تصمیم گرفتیم یک تیم استعدادیابی تشکیل دهیم و الحمدالله همین روش در فدراسیون به کار گرفته شده که این موضوع بیانگر خلاقیت استان کرمانی‌ها است.

دکتر قرایی به عدم برگزاری اردوهای استعدادیابی منطقه‌ای از سوی فدراسیون فوتبال اشاره و عنوان کرد: خیلی افراد محدودی در این اردوها شرکت می‌کردند که این محدودیت، خیلی‌ها را متضرر کرده بود و اعتقاد داریم استعدادیابی باید فراگیر شود.

وی اضافه کرد: قرار است اردوهای استعدادیابی در هراستان با استعدادیاب‌هایی که در همان استان هستند، برگزار شود و این یک حرکت روبه جلو است و استان‌ها از این طرح منتفع خواهند شد و دیگر هیچ بازیکنی که به دلیل بعد مسافت یا عدم توانایی مالی نتوانسته در اردوی استعدادیابی منطقه‌ای حضور یابد، از چشم پنهان نخواهد ماند.

دکتر قرایی با طرح این موضوع ما برگزاری ده اردوی استعدادیابی در سال گذشته توسط هیئت فوتبال استان کرمان، عملا خروجی مثبتی برای استان ما در تیم‌های ملی نداشت، بیان کرد: با کمیته جوانان و استعدادیابی فدراسیون فوتبال قرار گذاشتیم که هرفصل استعدادیاب‌هایی از تیم‌های ملی به استان و شهرستان‌های استان کرمان سفر کنند و مسابقات بازیکنان مستعد را زیر نظر بگیرند. همچنین توافق کردیم که از استعدادیاب‌های داخل استان هم استفاده شود هم برای استعدادیابی در داخل استان و هم استعدادیابی و معرفی بازیکن از استان‌های همجوار به فدراسیون و همه مسائل هم از طریق هیئت فوتبال استان پیگیری می‌شود.

وی افزود: انشاالله همه دست به دست هم دهیم و حداقل خروجی این اتحاد، حضور بازیکنان استان در تیم‌های ملی پایه باشد.وقتی ما بیست و سه تیم از استان کرمان در لیگ‌های کشوری و در رده‌های سنی متفاوت داریم، صورت مناسبی ندارد که تعداد بازیکن‌های کمی در تیم‌های ملی داشته باشیم.

دکتر قرایی با اشاره به وجود تیم‌های پایه خوب، امکانات و زیرساخت در برخی شهرستان‌های استان نظیر کرمان، رفسنجان، سیرجان و شهربابک گفت: نگاه ما بیشتر به سمت جنوب و شرق است که در آن مناطق با کمبود امکانات و زیرساخت مواجه هستیم و اگر استعداد‌های آن مناطق کشف شوند، بازیکنان بیشتری قطعا به تیم‌های ملی معرفی خواهیم کرد.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان در پایان اظهار داشت: طی روزهای آینده یک جلسه‌ای با چهار باشگاه برگزار خواهیم کرد که سعی می‌کنیم جلسه مورد نظر با حضور آقای اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان و استعدادیابی فدراسیون برگزار شود و در آن جلسه به یک هدف مشترک برسیم و هیئت فوتبال استان با همکاری چهار باشگاه بزرگ استان به عنوان مکمل در کنار هم عمل کنند.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است