یکشنبه, 31 شهریور 1398

 

اخبار تصویری_new

عرفان امیرخسروی: در تغییر رئیس هیئت فوتبال سیرجان هنوز نه چيزي صدرصد شده و نه خاتمه پيداكرده است چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 19 اردیبهشت 1398 ساعت 09:39

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی هیئت فوتبال استان کرمان:

در تغییر رئیس هیئت فوتبال سیرجان هنوز نه چيزي صدرصد شده و نه خاتمه پيدا كرده است

يك مجموعه متوسط اما هماهنگ بهتر از يك مجموعه بزرگ و ناهماهنگ است

 

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی هیئت فوتبال استان کرمان گفت: در تغییر رئیس هیئت فوتبال سیرجان هنوز نه چيزي صدرصد شده و نه خاتمه پيدا كرده است، انشاالله در روزهاي آينده طي نشستي در استان موارد اختلافي في مابين مطرح مي‌شود در صورتي که هیئت فوتبال سیرجان خود را ملزم به پياده كردن اين دستورات بداند و خود را در قالب سلسله مراتب قرار دهد، در كنار يكديگر براي موفقيت حركت خواهيم كرد.

عرفان امیرخسروی در این خصوص اظهار داشت: در بعضي محافل ورزشي ذكر شده اتفاقات پايان فصل ليگ يك باعث شده هيئت فوتبال شهرستان سیرجان مورد مؤاخذه قرار گيرد دور از انصاف است. در اين بين يك سري سوءتفاهم ایجاد شده، اما بعضي‌ها اين را مبناي اختلاف هيئت فوتبال استان با شهرستان سیرجان دانسته كه كاملا تكذيب مي‌كنيم.

وی ادامه داد: اگر در هر جايگاهي حرمت مسئولين رده بالاي ما و رعايت سلسله مراتب صورت پذيرد، به خودمان احترام گذاشتيم و براي خود شخصيت قائل شده‌ايم.

امیرخسروی با بیان این که از چند ماه قبل احساس كرده بوديم، هيئت فوتبال شهرستان سيرجان جزيره‌اي عمل مي‌كند، تصریح کرد: هیئت فوتبال در این شهرستان براي برگزاري كلاس‌هاي آموزشي مستقيم با فدراسيون مکاتبه می‌کردند و خيلي از اقدامات و فعاليت‌هايي كه در حوزه فوتبال در سيرجان انجام مي‌شد با هیئت فوتبال استان هماهنگ نمي‌شد که ما كاملا اين اتفاقات را رصد مي‌كرديم و جلوي آن را با مكاتباتي كه با فدراسيون كرديم، گرفتيم.

وی افزود: اين عدم هماهنگي و عدم رعايت سلسله مراتب را به استحضار رياست فدراسيون رسانديم و با توجه به اينكه اين اتفاق چندبار تكرار شده بود، خواستيم به صورت ويژه ورود كنيم كه به دليل اينكه در كوران بازي‌هاي ليگ دسته يك فوتبال کشور بوديم و به دلیل حساسيت بالاي اين بازي‌ها هرگونه عكس العمل را گذاشتيم برای بعد از پايان ليگ يك و اين ورود قاطعانه هيئت فوتبال به اين عدم هماهنگي هيئت فوتبال شهرستان سیرجان با استان مصادف شد با شلوغي‌هاي برگزاري جشن صعود گل گهر كه اگر اینجا هم به وظیفه خود آگاه بودند می توانستند بهتر عمل کنند ، باز تأكيد مي‌كنم اگر به مدير بالادستي خود احترامي قائل باشيم، ابتدائا خود را بزرگ كرديم و اين نشانه بزرگواري ماست.

امیرخسروی با تاکید بر اينكه ما در هر مقام و منزلتي كه هستيم بايد سلسله مراتب سازماني را رعايت كنيم از بديهیات كاري و اداري است، عنوان کرد: نمونه بارز اين مهم رعايت اين موضوع توسط رياست اداره ورزش و جوانان سيرجان است كه كاملا با مديركل هماهنگ هست و خود را مؤظف به رعايت سلسله مراتب مي‌‌‌كند و بايد الگويي براي ما باشد.

وی اضافه کرد: ما تا چند روز ديگر بايد خودمان را آماده حضور در ليگ برتر كنيم و اگر اين هماهنگي بين هيئت شهرستان با استان نباشد به مشكل برخواهيم خورد و بايد در مقابل قانون سرمان را خم كنيم.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی هیئت فوتبال استان کرمان با اشاره به توجه بیش از حد هیئت فوتبال شهرستان سیرجان به یک تیم خاص گفت: در بررسي‌های به عمل آمده از عملکرد هيئت فوتبال شهرستان سيرجان، شاهد توجه بيش از حد هيئت آن شهرستان به يك تيم خاص هستیم که این موضوع سبب شده، ذهن ايشان از بقيه تيم‌ها غافل شود و حتي در مقام مواجهه قرار گرفتند.

وی ادامه داد: تماس‌هايی كه از سيرجان با هیئت استان گرفته شده، ظاهرا از ورود یک تيم دیگر به ورزشگاه جلوگيري كردند در صورتي که هيئت نبايد تفاوتي بين تيم‌ها قائل باشد.

امیرخسروی با بیان این که راه اندازي ليگ‌هاي درون شهرستانی براي هيئت استان از اهميت بالايي برخوردار است، اظهار داشت: طي اين يكسال گذشته یکی از بزرگترين دستآوردهايِ مديريت جديد هيئت فوتبال استان کرمان راه‌اندازي ليگ‌هاي درون شهرستاني است و رياست محترم هيئت استان روي آن تأكيد فراوان داشته‌اند كه یکی از اولويت‌های کاری هیئت فوتبال استان به شمار می‌رود و تقريبا در تمامي شهرستان‌هاي استان خصوصا در مناطق محروم برگزار شده اما در سيرجان متأسفانه نه تنها انجام نشده بلكه اراده‌اي هم نيست كه تابع قوانين و دستورات وضع شده توسط هيئت استان حرکت نمایند.

وی افزود: مي‌توان راحت‌تر گفت اولويت و دغدغه هيئت استان براي هيئت شهرستان پذيرفتني نيست و نمي‌خواهند در يك راستا حركت كنيم و براي بك مجموعه كاري كه يك هدف مشترك دارند و آن همان توسعه عادلانه و همه جانبه فوتبال در سراسر استان است، احساس مي‌شود توسط هيئت سيرجان جدي گرفته نمي‌شود و خود را از انجام آن و حركت در ريلي كه توسط هيئت استان طرح ريزي شده و هر ٢٢ شهرستان استان خود را ملزم به حركت در اين مسيرقراردادند اما تنها شهرستان سيرجان بخواهد از اين سیاستگذاری سرباز زند مجموعه به هدف خود نخواهد رسيد و اين استثنا قائل شدن به پيكره هيئت فوتبال استان صدمه وارد مي‌كند.

امیرخسروی فوتبال شهرستان سیرجان را موفق دانست و گفت: اما موفقيت بايد در تمامي عرصه ها باشد. امروز شاهديم فوتبال سيرجان با حضور در ليگ برتر، عزت را به فوتبال استان كرمان برگرداند، پرچمدار استان شد و افتخار حضور در لیگ برتر فوتبال کشور را نصيب استان کرمان كرد اما اين موضوع، همه موفقيت نيست. در اين چند سال چند داور از سوی هیئت فوتبال سیرجان به فوتبال استان معرفي شده است.

وی اضافه کرد: نمي‌گوييم كشور، حتي در ليگ استان، هيچ كوبل داوري از سيرجان نداريم و اين ضعف آشكار نشأت گرفته از اين موضوع هست كه فقط سرگرم حضور تيم‌هاي‌مان در ليگ‌هاي كشوري بوديم و از ساير بخش‌هاي مهمِ فوتبال، مثل داوري غافل بوديم كه اتفاقا اين موضوع هم جز اولويت‌هاي اصلي هيئت استان بوده اما در شهرستان جدي گرفته نشده است.

امیرخسروی با اشاره به ارسال نامه‌ای مبنی برتذکر جدی به هیئت فوتبال سیرجان اضافه کرد: همه اين مسائل و اتفاقات و ناهماهنگي‌ها هیئت فوتبال استان کرمان را برآن داشت، طي نامه‌اي تذكري جدي داده باشيم كه طبق قانون، مي‌توانيم رييس هيئت را بركنار كنيم كه متأسفانه شيطنت بعضي‌ها اين ضعف و ناهماهنگي كه مورد نظر ما بود را به عينه نشان داد و نايب رييس هيئت شهرستان سیرجان بدون در نظر گرفتن جایگاه خود بر عليه هيئت فوتبال استان كه سياستگزار فوتبال در استان پهناور کرمان است، موضع بگيرد و بر ادعاي ما كه هيئت شهرستان سیرجان خود را تافته جدا بافته مي‌داند، صحه گذاشت.

وی ادامه داد: در صورتي كه بايد ما از صبر و حوصله بيشتري برخوردار باشيم و آنهم به مقام بالادستي خود احترام بگذاريم و سريع موضع‌گیری نکنيم آن‌هم زماني كه نه قانون را مي‌دانيم و نه واقعيت را.

امیرخسروی با بیان اینکه معتقديم بايد افراد با پرهيز از حاشيه خود را در قالب سلسله مراتب قرار دهند، بیان کرد: با اينحال مقرر شده در روزهاي آينده در شهر كرمان جلساتي في ما بين برگزار شود تا با رسيدن به يك نقطه مشترك، به هدف اصلي توسعه در فوتبال استان برسيم، گرچه معتقديم رعايت قوانين، مقررات، اولويت‌ها و اهداف ترسيم شده از هيئت استان را وظيفه خود بدانند.

وی افزود: اين حق براي رياست هيئت فوتبال استان محفوظ هست كه هر رييس هيئتي خود را با اين اهداف و اولويت‌ها سازگار نسازد از قطار در حال حركت فوتبال در استان پياده شود، اما براي هیئت فوتبال استان احترام به پيشكسوتان‌، بزرگان، مسئولين خصوصا نماينده عزيز سيرجان و آقاي دکتر گل‌محمدي اولويت بيشتري دارد.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی هیئت فوتبال استان کرمان با اشاره به این که در تغییر رئیس هیئت فوتبال سیرجان هنوز نه چيزي صدرصد شده و نه خاتمه پيدا كرده است، عنوان کرد: انشاالله در روزهاي آينده طي نشستي در استان موارد اختلافي في مابين مطرح مي‌شود در صورتي که هیئت فوتبال سیرجان خود را ملزم به پياده كردن اين دستورات بداند و خود را در قالب سلسله مراتب قرار دهد، در كنار يكديگر براي موفقيت حركت خواهيم كرد.

وی اضافه کرد: طبق اساسنامه فدراسيون فوتبال، پذيرش استعفا، عزل و بركناري رياست هيئت فوتبال شهرستان با رياست هيئت فوتبال استان است و رييس اداره ورزش و جوانان موظف است ظرف يك ماه فرد واجدالشرايط ديگري را معرفي كند، اما براي ما پرهيز از حاشيه‌ها، احترام به بزرگتران و مسئولين اولويت بيشتري دارد.

امیرخسروی يك مجموعه متوسط اما هماهنگ را بهتر از يك مجموعه بزرگ اما ناهماهنگ دانست و گفت: اما آن چيزي كه براي ما در درجه اول از اهميت ويژه اي برخوردار است حفظ اصول است كه ما از اصول خود ذره اي چشم پوشي نخواهيم كرد و باید بگویم رعايت اصول و چهارچوب‌ها مهمترين وظيفه تك تك ماست.

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است