پنجشنبه, 25 مهر 1398

 

اخبار تصویری_new

دکتر فدایی استاندارکرمان:ازمسابقات بین المللی به میزبانی استان استقبال میکنیم چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 23 اسفند 1397 ساعت 20:20

دکتر فدایی استاندارکرمان:

ازمسابقات بین المللی به میزبانی استان استقبال میکنیم

استاندار کرمان با تاکید براینکه از مسابقات بین المللی به میزبانی استان کرمان استقبال می کنیم، گفت: طی انعقاد یک تفاهم نامه فی مابین استانداری کرمان و فدراسیون فوتبال کشور می توان برای رسیدن به یک هدف مشخص اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمدجواد فدائی ظهر پنجشنبه در دیدار با رئیس فدراسیون فوتبال کشور با اشاره به ظرفیت های خوب استان کرمان و سابقه درخشان این استان در حوزه ورزش، افزود: علاقمندیم ورزش را در زمینه های مختلف توسعه دهیم که در این خصوص اقدامات خوبی انجام شده است.

وی از آمادگی شرکت های بزرگ استان برای مشارکت در امر ورزش خبر داد و یادآورشد: باید طی یک برنامه دوسالانه نظام مند، جایگاه هر موسسه و شرکت مشخص شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم تیم استان کرمان در آینده ای نزدیک به لیگ برتر بازگردد، ادامه داد: از مسابقات بین المللی به میزبانی استان کرمان استقبال می کنیم.

دکتر فدائی تصریح کرد: طی انعقاد یک تفاهم نامه فی مابین استانداری کرمان و فدراسیون فوتبال کشور می توان برای رسیدن به یک هدف مشخص و تعیین میزان سهم استان و فدراسیون اقدام نموده و از امکانات به صورت متعادل بهره مند شد.

** ارزیابی مثبت فدراسیون فوتبال کشور از هیات فوتبال استان کرمان

رئیس فدراسیون فوتبال کشور نیز در ادامه با اشاره به اینکه سهم عمده تیم ملی بانوان را بانوان کرمانی تشکیل داده اند، گفت: تنها راه کاهش آسیب های اجتماعی، سوق دادن جوانان به امر ورزش است و فوتبال جز رشته هایی است که سهم زیادی دارد.

تاج با تاکید براینکه فوتسال از لحاظ تماشاچی با فاصله معنی داری در کنار فوتبال قرار گرفته است، افزود: کرمان به دلیل پتانسیل های معدنی و صنعتی جز استان های برخوردار است و در شرایطی که تیم های ورزشی باید کارخانه داری کنند، کارخانه ها تیم داری می کنند.

وی با اشاره به اینکه اعتقاد داریم جای تیم فوتبال از استان کرمان در لیگ برتر خالی است و می تواند بسیاری از مشکلات استان را رفع کند، یادآورشد: در ارزیابی های کشوری از هیات های فوتبال، عملکرد استان کرمان مثبت است لذا فدراسیون حمایت لازم از استان کرمان را خواهد داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور با اشاره به اینکه استان کرمان به دلیل ورزشگاه شهید باهنر و ورزشگاه در حال ساخت مجتمع مس، مشکلات تیم نفت مسجد سلیمان را ندارد، تصریح کرد: تیم های ایران با امکانات محدود، در رشته فوتسال جز سه تیم و فوتبال ساحلی جز دو تیم مطرح دنیا قرار دارد.

تاج با اشاره گذرا به مشکلات اقتصادی کشور و تاثیر آن در ورزش کشور، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در شرایطی که بیش از دو و نیم بشکه نفت می فروخت، امروز وارد جنگ اقتصادی شده است لذا باید از هزینه های اضافی پرهیز کرد.

وی در خصوص اعلام آمادگی استان برای میزبانی از اردوهای تیم ملی، گفت: از این پیشنهاد استقبال می کنم؛ یک تیم کارشناس به زودی از منطقه سرچشمه و بم بازدید کرده و پس از آن در شورای برون مرزی تصمیم گیری و به تیم های ورزشی ابلاغ خواهد شد.

** آمادگی استان کرمان برای میزبانی از مسابقات بین المللی

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این دیدار با اشاره به تجارب ارزنده بازی های جاکارتا و شناسایی ورزشکاران بااستعداد کرمانی، افزود: در زمان ریاست مرحوم حاج جعفری به عنوان رئیس هیات فوتبال استان، کرمان میزبان مسابقات جوانان آسیایی بود که در آن سال اتفاقات خوبی در سطح استان اتفاق افتاد.

دکتر محمدتقی امیری خراسانی با تاکید براینکه استان کرمان در رشته های مختلف ورزشی شرایط خاصی دارد اما هنوز نتوانسته است مربیان کرمانی در سطوح مختلف به فدراسیون معرفی کند تا حداقل تجربه کسب کنند، یادآورشد: از آنجا که بانوان کرمانی توانسته اند در تیم ملی بانوان به خوبی بدرخشند، می طلبد مربی و سرمربی تیم ملی بانوان از کرمان باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان برای رشد باید در همه ابعاد میزبان مسابقات بین المللی باشد، تصریح کرد: کرمان در سال 98 آمادگی دارد تا میزبان مسابقات بین المللی باشد و حتی برخی از مناطق استان شرایط میزبانی از اردوهای تیم ملی را دارا می باشند.

 

** بخشی از بودجه سال آینده فوتسال به تیم های ورزشی جنوب استان اختصاص یابد

رئیس هیات فوتبال استان کرمان نیز در ادامه با اشاره به اینکه منابع مالی در شمال استان و استعدادهای ورزشی در جنوب استان قرار گرفته و این توزیع ناعادلانه منابع یکی از دغدغه های جدی این هیات است، گفت: بودجه کنونی هیات فوتبال استان 30 میلیارد تومان است که هزینه سه باشگاه و 60 بازیکن را تامین می کند.

علی قرائی با اشاره به اینکه استان کرمان در لیگ های یک و دو حرف اول را می زند، افزود: باید بخشی از بودجه سال آینده فوتسال به تیم های ورزشی جنوب استان اختصاص یابد.

نیکزادی نماینده شهرستان های شرقی با اشاره به استعداد های فراوان فوتبال در شرق و جنوب استان در مجلس خواستار توجه ویژه به همه مناطق شد.

اسدی کرم نماینده شهربابک در مجلس نیز از این شهربابک به عنوان شهری فرهنگی نام برد.‌وی با تقدیر از استاندارکرمان توسعه ورزش را ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این دیدار نمایندگان شرق استان و شهربابک در مجلس شورای اسلامی نیز به بیان نقطه نظرات خود در امر ورزش پرداختند.

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است