شنبه, 04 خرداد 1398


اخبار تصویری_new

دادگر: با برگزاری کلاس‌های آموزشی به دنبال رفعِ نقصان‌های حوزه داوری هستیم چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 16 اسفند 1397 ساعت 16:38

رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان:

با برگزاری کلاس‌های آموزشی به دنبال رفعِ نقصان‌های حوزه داوری هستیم

رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان گفت: در حوزه داوری دچار کمبودها و نقصان‌هایی هستیم که امیدواریم با برگزاری اینگونه کلاس‌ها این نقصان را در حداقل زمانِ ممکن رفع کنیم.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ علیرضا دادگر در آیین اختتامیه دوره داوری درجه سه در شهر کرمان اظهار داشت: داوری در فوتبال به عنوان یکی از ارکان مهم اهمیت زیادی دارد و باید به جدیت در فراگیری آموزش‌هایی که ارایه می‌شود، فعالیت کرد.

وی افزود: بسنده نکردن به دوره‌های رسمی و پیگیری موضوعات مرتبط با داوری از طریق مختلف ازجمله فضای مجازی و مطالعه زندگینامه بزرگان داوری در ایران و جهان و بهره گیری از تجربیات گرانبهای ایشان از قبیل مواردی است که به آن توصیه می‌شود.

دادگر با بیان این که رعایت اخلاق موضوع بسیار مهمی در داوری است، تصریح کرد: توصیه می‌کنم اصول اخلاقی به خصوص احترام به همه عوامل مرتبط با فوتبال به خصوص بزرگان و پیشکسوتان این حوزه راعایت کنید و داوران عزیز به این نکته مهم که پس از گذراندن این دوره در لیست آموزش دیده گان من‌بعد تمامی حرکات و سکنات ایشان در میادین ورزشی رصد می شود، توجه کنند.

وی ادامه داد: رعایت نکات فنی و اخلاقی داوران برای ارتقاء و رشد کمی و کیفی در دوره‌های آتی به دقت مد نظر خواهد بود.

دادگر با ابراز خوشحالی از میانگین سنی پایین شرکت کنندگان بیان کرد: امیدواری به آتیه موفق این جوانان و به خصوص شرکت کنندگان خانم که نیاز مبرم جامعه بانوان فوتبالی به این قشر بیش از سایر بخش‌ها می‌باشد، باعث شده که این دوره با خروجی و بازدهی مناسبی همراه باشد.

وی اضافه کرد: تلاش‌های فراوانی در بخش‌های مختلف آموزشی، مالی و هماهنگی با کمیته داوران فدراسیون فوتبال صورت می‌گیرد تا یک کلاس آموزشی برگزار گردد که جا دارد از آقای دکتر قرایی ریاست هیئت فوتبال به دلیل اهمیتی که به حوزه آموزش می‎دهند تشکر ویژه داشته باشم.

 

دادگر ضمن تشکر از آقای کهوری به عنوان مدرس این دوره آموزشی گفت: شرکت کنندگان ضمن تلاش برای بهره گیری هر چه بیشتر از مباحث مطروحه باید آمادگی لازم را برای ارتقاء سطح خود جهت شرکت در دوره های بعد کسب کنند.

 

وی افزود: ما در حوزه داوری دچار کمبودهایی هستیم و نیازهایی داریم که امیدواریم با برگزاری این گونه کلاس‌ها این نقصان را در حداقل زمان رفع کنیم.

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است