شنبه, 04 خرداد 1398


اخبار تصویری_new

نوآوری و خلاقیت شاه کلید توسعه فوتبال کرمان چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 15 اسفند 1397 ساعت 21:36

ایرنا - کرمان با وجود ظرفیت ها و استعدادهای ناب فوتبالی طی سال های گذشته نتوانسته به جایگاه واقعی خود در این ورزش برسد و قطعا ایده های نو، خلاقانه و ارزنده متولی فوتبال استان که طی ماههای گذشته در این عرصه رخ نمایان کرده می تواند زمینه توسعه فوتبال در پهناورترین استان کشور باشد.

به گزارش ایرنا، چندی پیش خبری روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت و در فضای رسانه ای منتشر شد، مبنی بر این که قرار است جشن برترین ها توسط هیات فوتبال استان کرمان با حضور رئیس این فدراسیون در اواخر اسفند ماه برگزار شود.

پس از انتشار این خبر متعاقبا اخباری در مورد نحوه انتخاب و گزینش برترین‌ها نیز رسانه ای شد که نشان دهنده تدوین ساز و کاری مشخص و دقیق برای معرفی مرد سال فوتبال کرمان، مربی سال و یا غیره بود.

جدای از این مساله که چه کسانی در این آیین برگزیده و معرفی می‌شوند، نفس این اقدام، ارزنده، نو و خلاقانه موجب ایجاد انگیزه و درنهایت رشد و توسعه فوتبال استان کرمان می شود.

ارزنده به این جهت که مدت‌هاست در وسیع ترین استان کشور، خبری از چنین اقداماتی نبود و دیرزمانی است که خانواده بزرگ فوتبال استان در قالب چنین جشنی گِرد هم نیامده بودند، پس این تکریم را باید ستود و به احترام کسانی که برای برگزاری چنین جشنی دست به کار شدند، کلاه از سر برداشت.

اما نو و جدید هم هست چرا که با نگاهی در آرشیو خبرگزاری‌ها می توان دریافت که نه در استان کرمان و نه در هیچ کدام از استان‌های دیگرِ کشور چنین برنامه‌ای به منظور پاسداشت نخبگان فوتبالی اش تدارک دیده نشده و استان کرمان در این زمینه پرچم دار حرکتی نو شده است تا در شرایطی که تحریم های ظالمانه دشمنان سبب شده تا مردم عزیزمان زیر فشار مسائل اقتصادی قرار گیرند، چنین جشنی آن هم در روزهای پایانی سال، امیدبخش باشد.

خلاقانه نیز دیگر صفتی بود که برای این اقدامِ متولیان فوتبال استان استفاده شد، که به کار بردن این صفت نیز به این جهت بود که با توجه به اعلام منابع خبری ظاهرا در این جشن، برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است و همچنین روشی که برای انتخاب برترین‌های فوتبال استان در پیش گرفته شده هم موجب شد تا برگزاری این جشن شایسته به کار بردنِ صفتِ خلاقانه هم شود.

روی هم رفته می‌توان برگزاری چنین مراسماتی را برای جامعه ورزش خصوصا فوتبال که پرطرفدار ترین ورزش است ضروری دانست زیرا موجب می‌شود فوتبالیست با انگیزه مضاعف‌تری فعالیت‌هایش را در پیش بگیرد، به ویژه آن دسته از بازیکنانی که در مناطق محروم استان توپ می‌زنند و فرصتی برای نمایش توانمندی‌های‌شان هم به دست نمی‌آورند و با توجه به آن چه که اعلام شده است در این جشن بازیکنان رده‌های سنی و لیگ‌های استان کرمان به طور خاص دیده شده‌اند که این موضوع نیز جای تقدیر دارد.

اما نکته‌ای که باید به متولیان امر در زمینه برگزاری این جشن یادآورد شد این است که ترتیبی اتخاذ شود تا هرسال جشن برترین‌های فوتبال استان کرمان برگزار شود چرا که با توجه به آن چه که عنوان شد، برگزاری چنین مراسماتی به طور سالیانه واجب است.

در پایان لازم است از هیات فوتبال استان کرمان به عنوان متولی اصلی فوتبال و تک تک کسانی که برای برگزاری جشن های اینچنینی تلاش می‌کنند تقدیر کرد و چنین ایده هایی را تا رسیدن به موفقیت در تمامی ابعاد حمایت کرد.

نویسنده: حامد سالاری

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است