یکشنبه, 31 شهریور 1398

 

اخبار تصویری_new

دکتر قرایی: نگاه ما به آموزش، كسب درآمد و سرمايه اندوزي نيست چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 13 اسفند 1397 ساعت 18:26

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان:

نگاه ما به آموزش، كسب درآمد و سرمايه اندوزي نيست بلكه سرمايه ما شما هستيد كه با آموزش صحيح تضمين كننده آينده فوتبال استان هستيد.

 

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ دکتر علی قرایی در آیین آغاز دوره داوری درجه سه فوتبال اظهار داشت: از همان روز اول که خادمی فوتبال افتخارش نصیب من شد، با توجه به شناختی که از قبل از فوتبال استان داشتم و همچنین در جلسات عارضه‌یابی که برگزار کردیم به یقین رسیدیم ضعف ما در بحث آموزش بود.

وی ادامه داد: قبل از این تقریبا کلاس‌ها به صورت هدفمند و با استراتژی خاصی برگزار نمی‌شد که نتیجه‌اش این بود می‌بینیم در بعضی شهرها داور یا مربی نداریم و در بعضی شهرها اشباع هستیم.

 

دکتر قرایی با بیان این که آموزش یکی از سه اولویت اصلی من در هیئت فوتبال استان است، تصریح کرد: اعتقاد دارم عقب‌ماندگی که در داوری داریم با سرمایه گذاری از رده های سنی پایین و تربیت داور، می‌توانیم بر آن غالب شویم کمااینکه الان داریم این راه را می‌رویم.

وی افزود: متناسب با تعداد تیم‌هایی که در لیگ‌های کشوری داریم داور نداریم و این یک ضعف بزرگ برای فوتبال استان است که علی‌رغم تعدد تیم‌ها،داور خیلی خیلی کم داریم.

دکتر قرایی با طرحِ این موضوع که با یک استراتژی خاص به دنبال گرفتن مجوز کلاس‌های مربیگری و داوری هستیم،بیان کرد: برگزاری این کلاس‌ها از یک طرف خوب است اما اینکه مسابقه‌ای در سطح استان برگزار شود که شما داوران عزیز میدان دیده شوید روی مهم‌تر این جریان است و یکی از اهداف اولیه هیئت در راه‌اندازی لیگ‌های مناطق و درون شهرستانی همین تربیت داور و مربی است.

وی اضافه کرد: ما هرچه بازی بیشتری برگزار کنیم داوران بیشتری داوری می‌کنند و به دنبال همین موضوع هستیم.

دکتر قرایی وجود افرادی هم‌چون کهوری، مهدوی،آشورماهانی، سلطانی و خانم رشیدی رنجبر را برای استان یک موهبت دانست و گفت: از وجود آقای کهوری باید بیشتر از این استفاده کنیم. خواستار حضور فعال‌تر بانوان در امر داوری هستیم و تمام سعی‌مان این است موانع موجود را از سر راه بانوان برای شرکت در کلاس‌های داوری برداریم تا تعداد بیشتری داورِ زن در این دوره‎ها شرکت نمایند.

وی ادامه داد: همان‌طور که در این دوره مستحضرید حداقل ورودی را گرفتیم که کفاف هزینه‌های برگزاری کلاس را نمی‌دهد و در این شرایط بدِ اقتصادی از منابع هیئت برای برگزاری این دوره استفاده کردیم و دنبال کسب درآمد نیستیم و پرورش استعدادهای خوبی همچون شما برای ما سرمایه اندوزی برای پیشبرد اهداف مان یعنی توسعه فوتبال محسوب میگردد

دکتر قرایی دو مؤلفه را لازم و ملزوم ارتقاء داوران و متمایز کردن یک داور از داوران دیگر اعلام کرد: آمادگی جسمانی و فراگیری زبان انگلیسی این دو مهم هستند.

وی افزود: به جهت اهمیت دادن اینجانب به اهمیت موضوع خودم شخصا در افتتاحیه کلاسها حضور بهم میرسانم و برایم فرقی ندارد این کلاس در چه سطح برگزار می‌گردد.

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان در پایان داوران را مهم‌ترین،ارزشمندترین و زحمتکش ترین عنصر برگزاری یک مسابقه دانست و گفت: برگزاری هرچه مطلوب تر یک مسابقه، مدیون تمرکز و تلاش داوران است و اهمیت داوری، برای همگان مهم است.

 

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است