شنبه, 04 خرداد 1398


اخبار تصویری_new

دکترپورابراهیمی:آن‌هایی که باسلام وصلوات مدیرغیربومی انتخاب می‌کنند،پاسخگوی نتایج بدباشگاه مس به مردم باشند چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 26 بهمن 1397 ساعت 18:19

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:

آن‌هایی که با سلام و صلوات مدیرغیربومی انتخاب می‌کنند، پاسخگوی نتایج بد باشگاه مس به مردم باشند/

سوء مدیریت در مجموعه فرهنگی صنایع مس موج می‌زند/

امروز وضعیت تاسف آوری در تیم فوتبال مس کرمان حاکم شده است

ریاست کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان و راور گفت: بعضی‌ها از همین کرمان می‌روند جلسه می‌گذارند و باسلام و صلوات مدیرغیربومی انتخاب می‌کنند، همان‎‌ها بیایند امروز جواب نتایج بد باشگاه مس را به مردم بدهند.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ محمدرضا پورابراهمی در آیین افتتاح زمین فوتبال ساحلی شهید سلمان رهنما گفت: از معین های اقتصادی مثل گل گهر و مس انتظار می رود که به کمک ورزش بیایند و به شکل‌های عجیب و غریب کارهایی نکنند که موجب نارضایتی مردم شود.

وی با بیان این که در سال‌های نه چندان دور تیم فوتبال مس کرمان در آسیا حضور داشته اما وضعیتی در آن حاکم شده که جای تاسف است، گفت: سوء مدیریت در مجموعه فرهنگی باشگاه مس موج می‌زند و نیاز به تبیین ما هم ندارد، به آقایان هم گفتیم که بازی کردن با احساسات هواداران و جوانان کرمانی عواقبی برای شما دارد و این طوری نیست که شما هرکار که دوست داشتید در آن مجموعه انجام دهید.

پورابراهیمی ادامه داد: این همه نیروی توانمند، مدبر، شایسته و با استعداد در کرمان وجود دارد و یکی از افتخارات ما کرمانی‌های این است که بخشی از بدنه مدیریتی نظام کرمانی‌ها هستند، شما نگاه کنید در هردولتی کرمانی‌ها حضور دارند، بعد برای امر ورزش در باشگاه صنعت مس یک مدیرِ غیرِ کرمانی بیاورند و آن جا مسئول کنند که این توهین به مردم کرمان است و ما نمی‌پذیریم، این وضعیت قابل استمرار نیست و برای ما قابل قبول نیست و متأسفانه بعضی در کرمان زیر این جریان می‌دمند و حرکت و همراهی می‌کنند و این خیانت به مردم کرمان است که اگر لازم شد ،من با مردم سخن خواهم گفت و می‌گویم چه کسانی عقبه بودن و چه اتفاقاتی رقم خورده،این را هر وقت و زمانش لازم بود، می گویم.

نماینده مردم کرمان در مجلس با تاکید بر این که اگر لازم شد من با مردم سخن خواهم گفت و می‌گویم چه کسانی این کارها را کردند، تصریح کرد: من به دوستان پیشنهاد دادم که شایسته ترین فرد را که مورد قبول همه است به مدیریت باشگاه مس کرمان منصوب کنند. با جمع بندی و نظرخواهی از مربیان، بازیکنان و هواداران مدیرعامل انتخاب شود تا کرمانی‌ها با مدیر منتخب هماهنگ و همدل باشند، زمانی که مدیر با نظر عموم انتخاب شود کسی هم اعتراض نمی‌کند و اگر چنین نباشد هرکسی پسر خاله خودش را برای مدیرعاملی باشگاه مس انتخاب می‌کند!

وی افزود: چرا به مدیران ورزشی توهین می‌کنیم؟ حالا اینطور خوب است که تیم مس چهار بازی مساوی کرده و دو بازی را هم باخته؟

آیا آبروی فوتبال کرمان این است؟ اصلا برای ما قابل قبول نیست. کسانی از همین کرمان می‌روند جلسه می‌گذارند و برای باشگاه مس مدیرعامل غیربومی انتخاب می‌کنند و به خاطر مسائل دیگری مشکل ایجاد کرده‌اند و امروز برای ما گرفتاری ایجاد میکنند.

پورابراهیمی در ادامه گفت: اگر باشگاه‌ها به بحث ورزش جدی‌تر ورود کنند، زمین‌های بیشتری راه اندازی می‌شود و در نتیجه جوانان بیشتری به ورزش گرایش پیدا می‌کنند. آلودگی معادن برای مردم کرمان است و حق آنهاست که از ورزش و هزینه‌ها سود ببرند.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش ها در امر ورزش باعث شده است که نام و پرچم جمهوری اسلامی ایران در میادین بین المللی به اهتزاز در آید.

وی با اشاره به اینکه اگر در ورزش کشتی ما صاحب سبک بودیم و در دنیا مقام داشته و داریم و دچار نوساناتی میشویم ولی بازهم پرچم کشتی ما در دنیا بالاست افزود: امروز در رشته هایی که نامی نداشتیم ورود کردیم و به طور مثال اوایل انقلاب آرزوی ایرانیان این بود که تیم والیبال بتواند در مسابقات آسیایی رتبه ای بگیرد، اما امروز بچه های والیبالیست ما در دنیا به عنوان یکی از تیم های خوب والیبال مطرح هستند.

پورابراهیمی با بیان اینکه امروز در خیلی از رشته هایی که اصلا نامی از آنها نبود ورزشکاران ایرانی باعث افتخارمان هستند یادآورشد: زمانی که کاراته و ورزش های رزمی به ایران آمده بود شادروان هاشم وزیری به عنوان پیشکسوت ورزش رزمی در استان کرمان پرچم دار این ورزش بود.

پور ابراهیمی تصریح کرد: به واسطه انقلاب اسلامی توسعه امر ورزش هم آثار بیرونی داشته و هم آثار درونی داشته که در استان ما این ضرورت دوچندان است و خیلی باید به آن توجه کرد.

وی تأکید کرد: امروز ما توسعه امنیت و کاهش آسیب های اجتماعی را میتوانیم از مسیر ورزش دنبال کنیم چرا که هر جایی که سالن ورزشی ایجاد شود یک سالن آسیب اجتماعی چراغش خاموش می شود.

پورابراهیمی اظهار داشت: لذا ما نیز به عنوان تکلیف خود در مجلس این موضوعات را پیگیری کرده و می کنیم البته مسائل و مشکلات اقتصادی و بودجه است اما در برخی مواقع بودجه اهمیتی نداره و می توان بواسطه کمترین اقدامات بیشترین اثر را گذاشت

وی از ایجاد خانه ورزش روستایی نام برد و گفت: با بازدیدی که از روستاهای مناطق جنوب و شرق استان شد لزوم ایجاد زمین چمن و خانه ورزش روستایی احساس می شود.

پور ابراهیمی از حمایت وزارت ورزش در ساخت خانه های ورزش روستایی یاد کرد و افزود: در فاز اول و تا پایان خرداد ماه سال آینده حداقل 50 روستا خانه ورزششان را راه اندازی می کنیم که ست کاملی از وسایل بدنسازی، تاتامی، میز تنیس، فوتبال دستی، شطرنج، دارت و...را برای استفاده بانوان و آقایان فراهم می کنیم.

وی با بیان اینکه سعی می کنیم با برنامه ای هیئت فوتبال ارائه می دهد و با کمترین امکانات و هزینه ها فوتبال ساحلی را در استان خصوصا در مناطق محروم راه اندازی کنیم و تلاش داریم که تا خرداد ماه سال آینده 10 مجموعه فوتبال ساحلی را راه اندازی کنیم که این می‌تواند اثر مثبتی داشته باشد.

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است