سه شنبه, 25 تیر 1398

 

 

 


اخبار تصویری_new

دکترقرایی:اساس کارمان در هیئت فوتبال استان، بهاء دادن به آموزش است چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 18:30

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان:

اساس کارمان در هیئت فوتبال استان، بهاء دادن به آموزش است

 

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: يكي از برنامه هاي بنده در هيئت فوتبال ارتقاء آموزش از نظر کمیت و کیفیت بود و اساس كار ما در توسعه فوتبال استان، باید بهاء دادن به مبحث مهم آموزش باشد.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ دکتر علی قرایی در آیین افتتاح کلاس مربیگری درجه C ایران به میزبانی شهرستان رفسنجان اظهار داشت: حضور بنده در افتتاحيه اين كلاس، نشان از اهميتي دارد كه هيئت فوتبال استان برای بحث آموزش، خصوصا مدارج ابتدايي و اوليه مربيگري قائل است.

وی افزود: يكي از برنامه هاي بنده در هيئت فوتبال ارتقاء آموزش از نظر کمیت و کیفیت بود و اساس كار ما در توسعه فوتبال استان، باید بهاء دادن به مبحث مهم آموزش باشد.

دکتر قرایی با بیان این که پرورش مربیان با کیفیت با برگزاری دوره‌های آموزشی مفید ممکن است، تصریح کرد: ما براي داشتن يك فوتبال باكيفيت نياز به بازيكنان باكيفيت داريم و اين بازيكنان باكيفيت را مربيان باكيفيت پرورش مي‌دهند و مربی باکیفیت هم باید مدام آموزش ببیند و خود را بروز کند.

وی ادامه داد: اولويت ما هم در بحث آموزش، برگزاري كلاس‌هاي آموزشي ویژه مربيگري در شهرستان‌ها است و امروز مي‌بينيم آنچه فوتبال استان را تهديد مي‌كند، این است که در جنوب و شرق مربيان و داوران آموزش‌های كمتری ديده‌اند ولی ما سعي داريم اين بی‌عدالتي را از بين ببريم و آمادگي داريم در صورتی که درخواستي از هركدام از شهرستان‌ها باشد كلاس‌هاي مربيگري و داوري را در آن شهرستانها برگزار كنيم.

دکتر قرایی با اشاره به این موضوع که مربیانی باید سرِ نیمکت‌های مربیگری بنشینند که کارت مربیگری داشته باشند، گفت: علاوه بر برگزاري اين كلاس‌ها در شهرستان‌ها، آن چيزي مهمتری که بر عهده ماست اين است، بستري را در فوتبال استان به وجود آوریم كه مربيان بر سرنیکت تیم‌ها که حاضر می‌شوند، كارت مربيگري داشته باشند.

وی افزود: مربیان ما باید خودشان را به دانش روز فوتبال در جهان مجهز كنند، چون فوتبال مربتا در حال تغيير و دگرگوني است و ما بايد خودمان را با اين تغييرات وفق بدهيم تا از علم روز فوتبال عقب نمانيم.

دکتر قرایی با تقدیر از نژادباقری مدرس این دوره اموزشی بیان کرد: امروز از اينكه اين كلاس در رفسنجان برگزار شده خوشحالم اما آنچه خوشحالي من را بیشتر مي‌كند، حضور مدرس بومي در اين كلاس هست كه آقاي نژاد باقري از مدرسان تحصيل كرده و جوان استانمان مي‌باشند که تدريس اين دوره را برعهده دارند.

وی اضافه کرد: امروز تيم‌هايي در فوتبال ايران موفق هستند كه مربيان با دانشي دارند و تيم‌ها به دنبال مربيان با دانش هستند و مربیانی با دانش خواهند شد که کلاس‌های مربیگری را جدی بگیرند.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است