دوشنبه, 04 شهریور 1398

امام حسين (ع) فرموند:


«إِنّ حُبّنَا لَتُسَاقِطُ الذّنُوبَ كَمَا تُسَاقِطُ الرّيحُ الْوَرَقَ».


«محبّت ما اهل بيت سبب ريزش گناهان است،

چنان‏كه باد، برگ درختان را مى‏ريزد».

(حياة الامام الحسين، ج ۱ ص۱۵۶ )

اخبار تصویری_new

دادگر: هیئت فوتبال استان کرمان با تمام توان در زمینه آموزش فعالیت می‌کند چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 08:57

رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان:

هیئت فوتبال استان کرمان با تمام توان در زمینه آموزش فعالیت می‌کند

 

رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان گفت: در ارتباط با بحث آموزش داوران و دانش افزایی هر گونه درخواستی که ددارند ارائه دهند چرا که هیئت فوتبال استان در هر جای استان که باشد با تمام وجود و توان حمایت و همکاری می کند و در زمینه آموزش فعالیت می‌نماید.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ علیرضا دادگر ضمن خیرمقدم به حاضرین در کلاس اظهار داشت: بحث قضاوت در جامعه یکی از مشاغل بسیار سخت، مهم و حساس و در حوزه ورزش هم یکی از ارکان مهم فعالیت‌های ورزشی بحث قضاوت است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین و پرچالش ترین مشاغل در حوزه فوتبال داوری است، افزود: حساسیت و مسئولیت این قشر زیاد اما قدرشناسی کم است و تیم ها در عرصه های مختلف برای انداختن قصور خود دیواری کوتاه تر از دیوار داوری نمی بینند.

رئیس کمیته آموزش هیئت فوتبال استان کرمان با بیان اینکه ضعف هایی که در بخش تیمی وجود دارد به تیم داوری معطوف می‌شود، ادامه داد: بخشی از آن به بحث‌های روانی برمیگردد و بخشی دیگر به فشارهای زیادی که در ورزش خصوصا فوتبال وجود دارد.

دادگر ادامه داد: داوری نوین و شرایطی که برای داوری در سطح جهان هست شاخص هایی برای بحث داوری تدوین کرده است که شاخص های بسیار مهم و حائز اهمیتی هستند و از جمله این شاخص ها شخصیت، شجاعت، امادگی بدنی، قدرت رهبری و مدیریت، فیزیک موثر، به کارگیری قوانین و اشراف به قوانین، تمرکز، توانایی، استفاده از زبانِ بدن، اعتماد به نفس، روانشناسی، نظم، ترتیب و وقت شناسی است.

وی گفت: نکته مهم داوری در سطح استان و کشور تسلط داوران‌مان به زبان انگلیسی است که خواستاریم در این راستا تلاش داشته باشند که یکی از شاخص های مهمی است که می‌تواند باعث رشد و پیشرفت شود.

دادگر با اشاره به اینکه بحث ورزش بحثی فرهنگی و بسیار تأثیرگذار در سطح جامعه و بخش های مختلف آن اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... است ادامه داد: همه روی فوتبال نظر دارند و این می تواند در رشد و شکوفایی، شادی و نشاط تحرک جامعه نقش بسزایی داشته باشد و همه افرادی که در حوزه ورزش و خصوصا فوتبال و حوزه داوری فعالیت می کنند این موضوع را مدنظر قرار دهند که تمام حرکات و رفتار آنان مدنظر و زیرذره بین است و باید خیلی مراقب کنند که این رفتارشان باعث ارتقا فرهنگ و رشد جامعه شود.

وی موضوع آموزش را مهم دانست و تأکید کرد: از همه عزیزان خواهش می‌کنیم در ارتباط با بحث آموزش داوران و دانش افزایی و هر گونه درخواستی دارند ارائه دهند چرا که هیئت فوتبال استان در هر جای استان که باشد با تمام وجود حمایت و همکاری می کند.

وی با بیان اینکه ما دو تیم لیگ برتری در لیگ فوتبال بانوان داریم ولی متأسفانه در حوزه داوری به شدت فقیر هستیم افزود: خواهشمندم که بتوانیم از نیروهایی که در استان داریم استفاده کنیم و باتوجه به پیگیری هایی که کردیم حساسیتی در زمینه مدرس خانم داشته و این مسئله حل شده است.

دادگر با اشاره به اینکه ما در بخش های فوتبال و فوتسال بانوان مربیان و بازیکنانی در سطح تیم ملی داریم تصریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی یکی دو ساله و مناسب و ظرفیتی که در استان داریم و با مشورت های ریاست کمیته داوران تعدادی داور خانم در سطح استان پرورش دهیم که مسابقات را پوشش دهند و بتوانند در سطح ملی و کشور فعالیت کنند.

وی ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه آقای کهوری که خالصانه وقت می گذارند و تشکر از همکاران هیئت فوتبال که با همکاری و دلگرمی هایشان حامی هستند خاطر نشان کرد: برای برگزاری جلسه ای در این حد و اندازه کار تیمی باید باشد که به سرانجام برسد و ازهمه دوستان خصوصا آقایان یزدپور و سلاجقه و آقای دکتر قرایی که در حوزه فوتبال صادقانه تلاش می‌کند که فوتبال بتواند تحرک مطلوبی داشته باشد تشکر می کنم.

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است