دوشنبه, 04 شهریور 1398

امام حسين (ع) فرموند:


«إِنّ حُبّنَا لَتُسَاقِطُ الذّنُوبَ كَمَا تُسَاقِطُ الرّيحُ الْوَرَقَ».


«محبّت ما اهل بيت سبب ريزش گناهان است،

چنان‏كه باد، برگ درختان را مى‏ريزد».

(حياة الامام الحسين، ج ۱ ص۱۵۶ )

اخبار تصویری_new

دکتر قرایی: ضعف‌های حوزه آموزش داوران را شناسایی و برطرف کرده‌ایم چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 08:48

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان:

ضعف‌های حوزه آموزش داوران را شناسایی و برطرف کرده‌ایم

 

ریاست هیئت فوتبال استان کرمان گفت: یکی از ضعف‌های فوتبال استان کرمان در حوزه آموزش داوران بنا به چند دلیل بود که یکی از این دلایل پهناور بودن استان بود ولی در جلسات عارضه‌یابی این ضعف و سایر نقاط ضعف شناسایی شده و برای رفع تک تک آن‌ها راهکار ارائه شده و آن‌ها را برطرف کرده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ دکتر علی قرایی در آیین آغازین دوره آموزشی توجیهی قوانین داوری ضمن تشکر از فریدون اصفهانیان اظهار داشت: حضور شما را در دیار کریمان مغتنم می‌شماریم و انشاءالله امروز با حضور شما و آقای دانیال مرادی بتوانیم دوره پرباری در کرمان برای داوران داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه یکی از افتخارات من این است که در کلاس های داوری حضور داشتم و با دغدغه و مشکلات داوری آشنا بودم، افزود: از روزی که عهده دار خدمت به فوتبال استان شدم یکی از اولویت های کاری من بحث داوری بود و با انتخاب‌هایی که کردم مشخص شد راه درستی را برگزیدم.

دکتر قرایی با اشاره به انتخاب کهوری به سمت ریاست کمیته داوران هیئت و مهدوی به عنوان مشاور خود اظهار داشت: این انتخاب‌ها نشان می دهد که مسیر درستی را پیش رو گرفتیم که الحمدالله تا اینجای کار در بحث داوری سر افراز بوده ایم، اما ما در بحث داوری از متوسط کشوری عقب هستیم و نیاز است که با برنامه اصولی و مدون به سطح مطلوب در کشور برسیم.

وی از پتانسیل های خیلی خوب استان کرمان و حضور حدود 18 تیم فوتبال و فوتسال استان کرمان در کشور یاد کرد و گفت: علاوه بر اینکه کرمان پهناورترین استان کشور است، در بحث تیم داری و باشگاه داری هم استانی مثل کرمان نیست که در لیگ‌های کشوریِ دسته سه، دسته دو، دسته یک و لیگ برتر در رده‌های سنی و بانوان تیم داشته باشد.

دکتر قرایی تصریح کرد: یکی از ضعف های هیئت فوتبال استان بحث آموزش داوران بود که متأسفانه دارای برنامه ریزی اصولی نبود که ما بتوانیم در جای جای نقاط استان کلاس های آموزشی و ارتقاء داوری را داشته باشیم و در دور جدید با برنامه‌ای که تدوین شده و اقداماتی که صورت گرفته، به امید خدا به سطح مطلوب می‌رسیم.

وی با اشاره به اینکه پراکندگی ناموزونی را در استان می‌بینیم که در برخی از شهرها اصلا داور وجود ندارد و این ناراحت کننده است که چرا اکثر کلاس‌ها باید در مرکز استان برگزار شود، افزود: استان کرمان استان خاصی است، از انار که شمالی ترین نقطه است تا قلعه گنج و رمشک حدود 700 کیلومتر فاصله است و این پراکندگی می‌طلبد که برنامه ریزی بهتر و دی داشته باشند.

وی گفت: چند نفر از داوران ما در کلاس های پیش فصل شرکت کردند که این نشان می دهد که داوری استان ما به سمت مطلوبی پیش می رود.

دکتر قرایی به دستمزد ناچیز داوران اشاره و عنوان کرد: ما امسال دستمزد داوران را افزایش دادیم و این قشر، قشری با کار تخصصی و تأثیرگذار است و به این عزیزان بها می دهیم.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است