شنبه, 04 خرداد 1398


اخبار تصویری_new

دکتر قرایی: اساس و پایه فوتبال، در بین دانش‌آموزان مدارس است چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 21:27

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان:

هیئت‌های فوتبال شهرستان‌های استان باید کمتیه استعدادیابی و جوانان‌شان را فعال کنند/ اساس و پایه فوتبال، در بین دانش‌آموزان مدارس است

 

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: هیئت‌های فوتبال شهرستان‌های استان باید کمتیه استعدادیابی و جوانان‌شان را فعال کنند و از اعضای کمیته جوانان و استعدادیابی هسئت فوتبال استان می‌خواهم هر پانزده روز یک بار به یکی از شهرستان‌های استان سفر کنند و از نزدیک در جریان فعالیت هیئت‌های فوتبال شهرستان‌ها در زمینه استعدادیابی قرار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ دکتر علی قرایی در نشست کمیته جوانان و استعدادیابی هیئت فوتبال استان کرمان اظهار داشت: اساس و پایه فوتبال، در بین دانش‌آموزان مدارس است و باید به آن توجه شود و هرچه ما در بخش پایه و رده‌های سنی فعالیت کنیم درنهایت سودش را فوتبال استان خواهد برد.

وی افزود: مدارس باز شده‌اند و اگر هیئت فوتبال استان و معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش در کنارهم باشیم و در یک راستا عمل کنیم، هم کارهای دستگاه آموزش و پرورش در حوزه فوتبال بهتر پیش خواهد رفت و هم بر عملکرد هیئت فوتبال تاثیرگذار است.

دکتر قرایی خطاب به آقای میرزاحسینی که ریاست کمیته استعدادیابی و جوان هیئت فوتبال استان را برعهده دارد و معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش هم هست، گفت: این که بتوانیم با یک برنامه‌ریزی صحیح این ارتباط دو سویه را بین هیئت فوتبال استان و تربیت بدنی آموزش و پرورش برقرار کنیم قطعا موثر خواهد بود و موجب می‌شود قدم‌های مثبتی برای توسعه فوتبال استان برداشته شود.

وی افزود: بازیکنان ما باید از سن 10 سالگی بازی کنند تا به سن 16 سالگی می‌رسند در مسابقات زیادی به میدان رفته باشند؛ چراکه انگیزه می‌گیرند و راحت‌تر کار می‌کنند و این کار با کمک تربیت بدنی آموزش و پرورش آسان‌تر می‌شود.

دکتر قرایی با بیان این که کمیته جوانان و استعدادیابی هیئت فوتبال استان باید تعامل اساسی با شهرستان‌ها داشته باشد، تصریح کرد: هیئت‌های فوتبال شهرستان‌های استان باید کمتیه استعدادیابی و جوانان‌شان را فعال کنند و از اعضای کمیته جوانان و استعدادیابی هسئت فوتبال استان می‌خواهم هر پانزده روز یک بار به یکی از شهرستان‌های استان سفر کنند و از نزدیک در جریان فعالیت هیئت‌های فوتبال شهرستان‌ها در زمینه استعدادیابی قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: در این مدت بعضی از شهرستان‌ها در زمینه استعدادیابی فعالیت کرده‌اند و باید نام‌شان اعلام شود و ازشان تقدیر و تشکر ویژه صورت گیرد و قطعا باید بین شهرستانی که میزبانی برای استعدادیابی را می‌پذیرد و با جان و دل با وجود این مشکلات اقتصادی برای میزبانی هرچه بهتر تلاش می‌کند با شهرستانی که کاری انجام نمی‌دهد فرق باشد.

دکتر قرایی با اشاره به جدی گرفتن استعدادیابی در بخش بانوان اظهار داشت: در حال حاضر هر برنامه‌ای را که در فوتبال استان بخواهیم عملیاتی کنیم حتما برای بانوان هم سهمی قائل خواهیم شد و در بحث استعدادیابی هم باید برای بانوان جایگاه ویژه‌ای در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: توجه به فوتبال بانوان در سطح پایه نباید فراموش شود تا به آن هدفی که در فوتبال بانوان تبیین کرده‌ایم، دست یابیم.

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است