پنجشنبه, 30 خرداد 1398

 

حضرت محمد (ص):

لا ینال شفاعتی من اخر الصلوة بعد وقتها


کسی که نماز را از وقتش تأخیر بیندازد،

(فردای قیامت) به شفاعت من نخواهدرسید.

 

 

 


اخبار تصویری_new

دکتر قرایی: از همبستگی و اتحاد داوران استان بسیار خوشحالم چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 16 شهریور 1397 ساعت 14:19

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان:

از همبستگی و اتحاد داوران استان بسیار خوشحالم

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: امروز به دلیل همبستگی و اتحاد داوران سراسر استان کرمان از عمق وجودم بسیار خوشحالم و خدارا شاکرم که این توفیق نصیب بنده حقیر شد که به جامعه داوری استان در هیئت فوتبال خدمت کنم.

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان کرمان؛ دکتر علی قرایی با حضور درکلاس توجیهی داوران و کمک داوران فوتبال استان اظهار داشت: آقایان کهوری و مهدوی در کنار هم برای داوران استان زحمت می‌کشند که از این عزیزان تشکر می‌کنم و دستشان را به گرمی می‌فشارم.

او افزود: حواشی موجود در بحث داوری از سال‌های پیشین انرژی زیادی از هیئت فوتبال استان می‎‌گرفت که الحمدالله با حضور کهوری و مهدوی در کمیته داوران این حواشی حذف شده و به جرئت می‌توان گفت داوری استان در مسیر درست خودش قرار گرفته و من امیدوارم که روز به روز بهتر از این خواهد شد.

دکتر قرایی با بیان این که در آینده طی یک برنامه‌ریزی صحیح شاهد حضور داوران بیشتری در لیگ برتر فوتبال استان باشیم، تصریح کرد: استان کرمان پتانسیل خیلی خوبی در داوری دارد و ظرفیت داوری استان در لیگ برتر فوتبال بیش از یک کوبل است که کمیته داوران برای افزایش داوران کرمانی در لیگ‌های کشور کار را با نظم و استراتژی درست آغاز کرده است.

او افزود: از آقایان کهوری و مهدوی به دلیل این که تجارب ارزشمندشان را که طی سالیان طولانی با زحمت فراوان کسب کرده‌اند، در اختیار داوران جوان قرار می‌دهند باید تشکر کرد و قطعا این آموزش ثواب اخروی هم دارد.

متولی فوتبال استان کرمان خود را از خانواده داوری دانست و گفت: درک می‌کنم که داوری کار بسیار سختی است و لمس می‌کنم که یک تیم داور برای قضاوت یک بازی چه سختی‌هایی تحمل می‌کند.

دکتر قرایی اضافه کرد: از همه داوران استان می‌خواهم که آستانه صبر و تحمل‌شان را بالا ببرند تا اگر یک مربی یا بازیکن خواست تمرکز داور را بهم بریزد شما آمادگی لازم را داشته باشید.

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان با بیان این که داوران باید برای افزایش تمرکزشان تمرین کننذ، اظهار داشت: آمادگی جسمانی هم بسیار مهم است که داوران باید همیشه خود را در شرایط ایده‌آل حفظ کنند.

او افزود: کمیته داوران استان یک نگاه عادلانه به همه دارد و داوران باید با افزایش تمرکز و حفظ آمادگی جسمانی خود را در یک رقابت عادلانه با سایر داوران قرار دهند.

دکتر قرایی با بیان اینکه هرچه داوران استان بخواهند در اختیارشان قرار خواهیم داد، تصریح کرد: نظر یک داور در یک بازی بسیار مهم است و کم دقتی یک داور می‌تواند سرنوشت یک تیم را تحت تاثیر قرار دهد و بازیکنان را با مشکل جدی مواجه کند.

او ادامه داد: داوران انگلیسی همیشه خود را در شزایط ایده‌آل نگه می‌دارند، برای مثال هاوارد وب هیچ وقت در کارت دادن عجله نمی‌کند و با صبر تصمیم می‌گیرد

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان با بیان این که داور باید به قوانین هم تسلط کامل داشته باشد، بیان کرد: پیشرفت تکنولوژی باعث شده که خطاهای داوری از چشم ناظران دور نماند پس وقتی داور قانون را رعایت کند، هیچ کس نمی‌تواند به مشا بابت تصمیمی که گرفته‌اید، حرفی بزند.

او در پایان گفت: اگر کم و کاستی در برگزاری این دوره آموزشی بوده است، عذرخواهی می‌کنم.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است