سه شنبه, 25 تیر 1398

 

 

 


اخبار تصویری_new

گزارش سفر یکروزه رییس و شماری از اعضای هیات فوتبال به ریگان و فهرج چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 10 تیر 1397 ساعت 23:03

گزارش سفر یکروزه رییس و شماری از اعضای  هیات فوتبال استان کرمان به شهرستانهای ریگان و فهرج

اشاره:

رییس هیات فوتبال استان همچنان که از روز اول قول داده بود ، مدیریت میدانی و جهادی را سرلوحه فعالیت این هیات قرار داده است. درجه حرارت بی سابقه هوای ریگان و فهرج که گرمترین روزهای سال را سپری میکند هم باعث نشده دکتر قرایی همکارانش در هیات فوتبال استان کرمان را پشت میز بنشاند و از سفر به این خطه استان و بررسی مشکلات فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی منطقه چشم پوشی نمایند.

 

دکتر قرایی، رییس هیات فوتبال استان کرمان:

انشاالله طی چهارسال آینده با همت مسئولین محلی و حمایت هیات فوتبال استان ریگان قطب فوتبال ساحلی استان خواهد شد

صبح امروز(یکشنبه) دکتر قرایی به همراه آقایان "جوادیزدپور" دبیر هیات و "تاج الدینی " رییس کمیته توسعه و برنامه ریزی و مشاور رییس هیات و "بختیاری" از دپارتمان فوتسال به شهرستان ریگان سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان، مسوولان هیات فوتبال در ابتدا در جلسه شورای ورزش ریگان با حضور فرماندار،معاون سیاسی امنیتی فرماندار، بخشدار و رییس اداره ورزش و جوانان و شماری از مسئولین محلی در فرمانداری شرکت نمودند.

در این نشست به مشکلات ساختاری و کمبود امکانات و وجود استعدادهای خوب فوتبالی در این شهرستان اذعان شد و فرماندار ریگان که با صحبتهایش مشخص بود به ورزش اشراف کامل دارد،  معایب و نواقص فوتبال ریگان را تشریح کرد.

رییس هیات فوتبال استان کرمان در این نشست ضمن تشکر از میهمان نوازی و اظهار رضایت به جهت شرکت در این جلسه و آشنا شدن با مشکلات شهرستان ریگان ، گفت: خدمت به مردم خصوصا قشر جوان آنهم در مناطق محروم را برای خود یک توفیق اللهی می دانم.

دکتر قرایی افزود: از کار و تلاش برای حل مشکلات فوتبال شهرستانها خسته نخواهم شد تا توان دارم برای توسعه فوتبال و ایجاد زمینه عدالت در فوتبال استان از هیچ کوششی دریغ نمی کنم.

وی خاطر نشان کرد: بیشتر مشکلاتی که در خصوص وضعیت فوتبال ریگان ذکر شد، در حد وظیفه هیات فوتبال نیست اما من یک مدیر جهادی هستم و آستینها را بالا زدم که برای حل مشکلات ، بیشتر از وظیفه ام بجنگم و سعی میکنم با برگزاری جلسات و نشستها با عوامل اقتصادی گوشه ای از مشکلات مناطق محروم را با استفاده از ظرفیتهای محلی و معینهای اقتصادی، حل کنم.

متولی فوتبال استان ادامه داد: به همین دلیل امشب سفری به فدراسیون دارم تا طی سه روزی که فدراسیون هستم بتوانم مشکلات فوتبال استان را که در این مدت احصا کردم به گوش فدارسیون نشینها برسانم.

رییس هیات فوتبال استان کرمان گفت: طی جلسات عارضه یابی که تاکنون با نظر کارشناسان داشتیم ، مشکلات مالی بعد از مشکل مدیریتی، فوتبال استان را به سمت تنزل برده است.

دکتر قرایی ادامه داد: اگر از مدیران فوتبالی به همراه مقبولیت بین مردم ، شم اقتصادی نیز داشته باشند میتوانند با یک برنامه ریزی هدفمند و تعیین یک استراتژی ، حداقل مخارج اولیه فوتبال شهرشان را به دست بیاورند.

وی افزود: غیرقابل قبول است که رییس هیئت یک شهرستان دغدغه اش ورودی تیمهایش به لیگهای استان باشد و این کمترین و کوچکترین مشکلی است که میشود با به روی کار آوردن بنگاههای اقتصادی محلی و کمک خیرین انجام شود.

دکتر قرایی خاطرنشان کرد: پیشنهاد میکنم چهار فرماندار شرق استان و نماینده محترم و بنده در جلسه ای با حضور مدیران ارشد ارگ جدید خصوصا کرمان خودرو و مدیران خودرو ، گوشه ای از بار مشکلات این منطقه را به این بنگاههای اقتصادی بسپاریم .البته لازمه آن این است که با یک برنامه هدفمند جلو برویم که نفع تبلیغاتی این شرکتها هم محفوظ باشد تا آنها هم از کمک به ورزش انگیزه داشته باشند.

دکتر قرایی ادامه داد: بنده وظیفه قانونی و شرعی خود میدانم نگاه ویژه ای به مناطق محروم داشته باشم و امیدوارم جلسه مجمع نمایندگان هرچه سریعتر در تهران با آقایان بنی اسدی و تقی زاده برگزار گردد تا به لطف خدا بتوانیم کمکهایی از این دو صنعت مهم استان برای مناطق محروم بگیریم.

رییس هیات فوتبال استان کرمان افزود: پیشنهاد میکنم با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و وجود شنهای روان و بافت اسکلتی محکمی که جوانان ریگانی دارند ریگان را به عنوان قطب فوتبال ساحلی معرفی و تجهیز کنیم .

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان، این پیشنهاد مورد موافقت فرماندار قرار گرفت و مقرر گردید تجهیز زمین با شهرستان و امکانات ورزشی و تربیت مربی با هیات فوتبال استان باشد و انشاالله در این مدت ۴ سال مدیریت هیات فوتبال ، ریگان قطب فوتبال ساحلی استان معرفی و شناخته شود.همچنین پیشنهاد شد باتوجه به دارا بودن شهرستان به چند سالن ورزشی سرپوشیده روی فوتسال بانوان هم در ریگان سرمایه گذاری شود و هیات فوتبال استان امکانات ورزشی و تربیت مربی خانم فوتسال را به عهده بگیرد.

در پایان دکتر قرایی خطاب به آقای شهسواری رییس هیئت فوتبال ریگان گفت : اگر میخواهید موفق شوید و دعای خیری پشت سرت باشد فوتبال را ببر به کوچه پس کوچه های شهر و روستا و چراغ فوتبال را با برگزاری لیگ شهرستان شروع کن تا با برگزاری مسابقات زیاد هم جوانان بیستری به سمت ورزش روی بیاورند و موجب شکوفایی استعدادهای فوتبالی شود و هم تربیت داور و مربی در کنار برگزاری مسابقات داشته باشید. بنده هم به خاطر محرومیت منطقه بیشتر از حد وظیفه پشتیبان شما هستم .

گفتنی است :بعد از جلسه دکتر قرایی به رغم گرمای بیش از حد، از تمامی امکانات ورزشی شهر بازدید بعمل آورد.

 

دکتر قرایی، رییس هیات فوتبال استان کرمان:

نگاهمان به آموزش درآمدرایی نیست و برگزاری کلاسها و دوره های آموزشی را به شهرستانها میبریم

رییس هیات فوتبال استان کرمان، به اتفاق هیئت همراه در شورای ورزش شهر فهرج در فرمانداری با حضور فرماندار و ریاست شورای شهر و رییس اداره ورزش و جوانان و تعدادی از مسئولین محلی حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان، دکتر قرایی بعد از شنیدن مشکلات فوتبال این شهر خطاب به حاضرین در جلسه گفت: شهرستان فهرج از سمت شرق استان گلوگاه ورود مواد مخدر است و میطلبد مسئولین استان و این شهر برنامه ویژه ای برای اوقات فراغت جوانان فهرجی داشته باشند

وی ادامه داد: چه چیز بهتر از ورزش خصوصا فوتبال با این گستردگی که در جامعه پیدا کرده میتواند جوانان فهرجی را از ورود به آسیبهای مخرب اجتماعی با تخلیه انرژی و هیجاناتشان بیمه کند.

دکتر قرایی از مسئولین خواست خیرین منطقه را به سمت ساخت فضاهای وررشی سوق دهند.

رییس هیات فوتبال استان همچنین پیشنهاد جلسه با مدیران خودرو و کرمان خودرو را به فرماندار محترم فهرج داد و اعلام آمادگی کرد نهایت همکاری را با این شهرستان داشته باشد.

متولی فوتبال استان گفت: با توجه به اینکه یکی از گلایه های فوتبال دوستان این شهر ضعف در برگزاری کلاسهای آموزشی است از آقای دادگر که چهره شناخته شده ای در بحث برگزاری کلاسهای آموزشی در سالهای قبل در هیات بود؛ خواهش کردم باتوجه به اینکه بین اهالی فوتبال مقبولیت زیادی دارند برگردند و کمک کنند و همانند چند سال قبل کمیته آموزش هیات را فعال کنند.

وی ادامه داد:اولین نکته ای که به ایشان گفتم این بود که بر اساس اولویت و تعداد شرکت کنندگان تمامی کلاسها و دورهای مربیگری و داوری را به شهرستانها ببرد و دوم اینکه به آموزش به چشم یک محلی برای درآمد نگاه نشود و اگر قرار است از افراد پولی بابت تشکیل کلاس گرفته شود فقط در حد مخارج اولیه کلاس باشد.

دکتر قرایی افزود: برای اولین بار در بدنه هیات فوتبال استان ، کمیته بازاریابی و مارکتینگ را راه انداختیم تا از صنعت فوتبال به درآمد حداقلی برسیم در حد توان بار مالی را از روی دوش هیئتهای شهرستانها و ورودی تیمها برداریم و همچنین دنبال یک اسپانسری هستیم که مخارج کلیه کلاسها و دوره ای آموزشی ما به عهده بگیرد.

رییس هیات فوتبال استان کرمان گفت: برای داوران نیز در حال مذاکره و با اسپانسر هستیم گه کلیه داوران سطح استان با لباس متحدالشکل با آرم و تبلیغ شرکت خاصی مسابقات را سوت بزنند تا هم اشل داوری شان افزایش یابد هم امکاناتی بتوانیم برای داورانمان که قشر مظلوم جامعه فوتبال هستند،فراهم نماییم.

در پایان دکتر قرایی ضمن تشکر از آقای امامعلی نژاد ریاست هیئت فوتبال فهرج،ایشان را فردی مخلص و عاشق فوتبال دانست که تمام وقت و هزینه شخصی خود را صرف فوتبال فهرج کرده و به خوبی سکاندار هدایت فوتبال این شهر شده و خاطرنشان کرد: من از نحوه مدیریت ایشان کاملا راضی هستم

رییس هیات فوتبال استان اقزود: آقای امامعلی نژاد، با مدیریت صحیح خود شهرستان فهرج از در سطح بالایی هدایت و مدیریت میکند و من باتوجه به حضور این برادر عزیر خیالم از بابت فهرج راحت است.

گفتنی است در پایان دکتر قرایی و همراهان از ساختمان هیئت فوتبال فهرج و اماکن ورزشی شهر بازدید بعمل آوردند و از نزدیک با مشکلات فوتبال این شهرستان آشنا شدند.

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است