یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

قال الإمام علي (ع):

يارب ، يارب ، يارب ، قو على خدمتك جوارحي

حضرت على (ع) در فرازى از دعاى كميل عرضه مى دارند:

پروردگارا ، پروردگارا ، پروردگارا ،

اعضاء وجوارح مرا ، در راه خدمت به خودت، قوى ونيرومند گردان.


اخبار تصویری_new

نشست هم اندیشی با مدیران باشگاههای لیگ برتر استان برگزار شد چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 09 تیر 1397 ساعت 23:24

نشست هم اندیشی با مدیران باشگاههای لیگ برتر فوتبال  استان عصر امروز(شنبه) در سالن جلسات هیات فوتبال استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان، رییس هیات فوتبال استان کرمان در این نشست ضمن خیر مقدم به حاضرین، گفت: رویکرد هیات فوتبال جدید استان استفاده از خرد جمعی برای تک تک برنامه ها و اقدامات فوتبال است.

دکتر قرایی افزود: اگر بخواهیم به سمت پیشرفت در فوتبال استان برویم باید با مشورت به  نظری که مورد وثوق اکثریت هست و به رشد فوتبال استان کمک میکند برسیم و آن را در دستور کار قرار دهیم .

وی ادامه داد: از روز اولی که بنده به هیات آمدم بر اساس اولویتها ابتدا بحث داوری را سروسامان دادیم که علی رغم حواشی که از قبل داشت و به حیثیت فوتبال استان لطمه زده بود الحمدالله با همین خرد جمعی و اطمینان دادن به شهرستانها و اعتماد و استقلال و بها دادن به جامعه داوری،و استفاده از چهره های مورد قبول، مشکلات داوری مرتفع شد.

متولی فوتبال استان اولویت بعدی هیات فوتبال جدید را سازماندهی ساختار هیاتهای شهرستانها  عنوان نمود و اضافه کرد: هیاتهای فوتبال شهرستانها  سنگ بنای فوتبال ما در استان هستند .

دکتر قرایی ادامه داد: با سفرهایی که تاکنون به شهرستانهای استان  داشتیم  از نزدیک مشکلات فوتبال شهرستانها را رصد کردیم در کنار تشکیل کارگروه عارضه یابی که متشکل از کارشناسان خبره هر شهرستانی بوده،در حال ساماندهی این هیاتها هستیم.

رییس هیات فوتبال استان کرمان اولویت بعدی را تدوین آیین نامه مسابقات ، بحث و تبادل نظر در مورد نحوه انجام مسابقات امسال استان عنوان کرد و گفت:

با توجه به پهناور بودن استان ،مثلا اگر یکتیم از منوجان بخواهد برود انار مسابقه بدهد انگار از یک استان به یک استان دورتر رفته و بار مالی و هزینه های زیادی روی دست تیمها می گذارد و باعث شده بعضی از تیمها در میانه راه مجبور به کناره گیری از مسابقات شوند و این امر باعث شده است که  از کیفیت مسابقات کاسته شود.

وی ادامه داد: با جلسات کارشناسی به چند مدل برگزاری مسابقات رسیدیم و برای اینکه نخواسته باشیم یک نسخه واحد برای تک تک شهرستانهای استان بنویسیم تصمیم گرفته شد با دعوت از شما مدیران باشگاههای استان، به  یک جمعبندی کامل برای برگزاری لیگ با کیفیت و پویا  برسیم و مسابقات به گونه ای برگزار شود که از دل همین لیگ بازیکنانی را به باشگاههای استان معرفی شوند.

دکتر قرایی گفت: هدف اصلی ما احیای لیگ فوتبال درون شهرستانی است و معتقدیم تا فوتبال در شهرستانها رواج نگیرد فوتبال استان جان نمیگیرد و اگر بخواهیم به توسعه فوتبال در جای جای استان برسیم ناچاریم طوری برنامه ریزی کنیم که تیمها بازی های بیشتری برگزار کنند.

رییس هیات فوتبال استان کرمان ادامه داد:هرچه بازی بیشتری در شهرستانها برگزار شود، ضمن اینکه استعدادهای بیشتری شکوفا میشوند به تربیت مربی و داور نیز در شهرستانها کمک شایانی میکند.

وی ادامه داد: تیم قهرمان هر شهرستان به رقابتهای استانی که در چهار منطقه بر اساس مسافت شهرها ازهم مشخص شده صعود خواهند .

دکتر قرایی کفت:باتوجه به اینکه انتخابات مجمع دیر برگزار شد ما زمان را برای امسال از دست دادیم  اما برای سال آینده با همین مدل مسابقات برگزار خواهد شد.

متولی فوتبال استان ادامه داد: اما برای برگزاری مسابقات امسال از تک تک کارشناسان و مدیران نظر خواهی میکنیم و نگاهمان کیفیت و پویایی است  نه کمیت و غیرپویایی ، مثلا  دلمان خوش باشد ۲۰ تیم در لیگ برتر استان داریم ولی در عمل  نصف این تیمها به لحاظ ساختاری فقط تیم باشند نه باشگاه و معمولا شماری از این تیمها نیمه های راه به مشکل بر میخورند!

وی گفت:به  علت مسافت طولانی شهرها بازیها فرسایشی شده عملا لیگ با کیفیتی نخواهیم داشت.

دکتر قرایی اضافه کرد: با اینحال هیات فوتبال استان این حق را به همه دلسوزان فوتبال استان میدهد که در تصمیمات هیات دخیل باشند تا با استفاده از خرد جمعی بهترین تصمیم را برای برگزاری لیگ امسال بگیریم.

به گزارش رواط عمومی هیات فوتبال استان کرمان، در ادامه این نشست به حاضرین چند دقیقه ای وقت داده شد تا نظرات خود را بیان کنند و موافقین و مخالفین این طرح نظراتشان را مطرح کردند و در نهایت مقرر شد حاضریم در جلسه یک هفته روی این موضوع تامل و تفکر کنند  و در جلسه هفته بعد تصمیم نهایی جهت نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر استان اندیشیده شود تا هیچ تیمی از این موضوع ضرر نکند و عدالت در برگزاری مسابقات رعایت شود.

در پایان دکتر قرایی تاکید ویژه داشتکه  برای امسال هرتیمی بخواهد در لیگ برتر استان شرکت نماید باید حتما به سمت ساختارسازی باشگاهی بروند و هر باشگاه برای اینکه مجوز شرکت در لیگ برتر فوتبال استان را کسب نماید باید حداقل دو رده سنی تیمهای پایه و یک تیم فوتسال بانوان داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است