یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

قال الإمام علي (ع):

يارب ، يارب ، يارب ، قو على خدمتك جوارحي

حضرت على (ع) در فرازى از دعاى كميل عرضه مى دارند:

پروردگارا ، پروردگارا ، پروردگارا ،

اعضاء وجوارح مرا ، در راه خدمت به خودت، قوى ونيرومند گردان.


اخبار تصویری_new

دکتر قرایی: نگاه مثبت تری به سرمایه های بومی داشته باشید چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 07 تیر 1397 ساعت 08:04

دکتر علی قرایی ، رییس هیات فوتبال استان خطاب به مدیران سه باشگاه مس کرمان، مس رفسنجان و گل گهرسیرجان :

نگاه مثبت تری به سرمایه های بومی داشته باشید/تا کنون هیچ یک از سه نماینده استان در لیگ دسته اول فوتبال کشور از نظرات هیات فوتبال استفاده نکرده است

 

اشاره:

تب جام جهانی و شبهای داغ فوتبالی هم باعث نشده که فوتبالدوستان استان از تیمهای خود در لیگ دسته اول آزادگان غافل شوند ، انتخاب سرمربی، تکمیل کادر فنی و جذب بازیکنان مورد نیاز و ... از جمله دل نگرانی های این روزهای خانواده فوتبال استان کرمان است.

در این بین شیوه مدیریت و روند یارگیری تیم فوتبال مس کرمان بیش از دو تیم دیگر استان در راس گپ وگفتهای محافل ورزشی کرمان است و بازخورد این ابراز نگرانی ها نیز به عناوین مختلف به هیات فوتبال استان و علی خصوص رییس این هیات بعنوان متولی فوتبال استان اعلام شده است.

به همین جهت پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان کرمان در خصوص این مهم نقطه نظرات دکتر قرایی را جویا شده است که از نظر شما می گذرد:

رییس هیات فوتبال استان کرمان در پاسخ به این سوال که نظر شما درمورد شیوه مدیریت و روند یارگیری سه نماینده فوتبال استان در لیگ دسته اول فوتبال کشور چیست ، گفت: ما در هیات فوتبال استان کرمان نه قصد دخالت در امور اجرایی باشگاهها را داریم و نه وظیفه ماست که بخواهیم بیشتر از شرح وظایفمان به مسائل فنی و داخلی باشگاه ورود کنیم.

دکتر قرایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان کرمان افزود: اما در حد وظیفه به عنوان خادم فوتبال استان وظیفه خودم میدانم که مواردی را گوشزد کنم.

وی ادامه داد: مدیریت باشگاهها بهتر است با استفاده از خرد جمعی و احترام به نظرات فنی و کارشناسی خانواده فوتبال استان و از آن مهمتر احترام غنیمت دانستن خیل عظیم هواداران دلسوز باشگاهها که به نظر بنده صاحبان اصلی این تیمها هستند،سعی کنند از تجارب مدیران سابق درس گرفته تا ضمن ادامه فعالیتهای مفید ایشان، اشتباهات اسلاف خود را نیز تکرار نکنند.

متولی فوتبال استان اضافه کرد: استان کرمان پتانسیل فوتبالی بسیار بالایی دارد و می توان نگاهی مثبت تری به سرمایه های درون استانی ، چه در امر بازیکنان و چه در بحث مربیان و دستیاران بومی داشته و موجب امیدواری دوستداران و هواداران واقعی این تیم ها شویم.

دکتر قرایی تصریح کرد: بنده از روز اول حسن نیت خودم را در حرف و عمل با برگزاری نشست با مدیران سه تیم لیگ یکی نشان دادم و هیات فوتبال را بازوی این تیمها اعلام کردم.

رییس هیات فوتبال استان خاطرنشان کرد: این هیات هرکجا لازم باشد با تمام قوا در کنار باشگاههای استان خواهد بود و وظیفه خود میدانیم تمام موانع و حواشی که مانع موفقیت آنها میشود را از سر راه برداریم.

وی افزود: اما لازمه این مهم این است که باشگاههای فوتبال استان و علی الخصوص این سه باشگاه نیز ما را در کنار خود بدانند واز نظرات ما در هیات فوتبال استفاده کنند.

دکتر قرایی ادامه داد: متاسفانه تا اینجای کار این امر از طرف هیچیک از سه نماینده استان در لیگ دسته اول فوتبال کشور اتفاق نیفتاده است و تمامی تصمیمات گرفته شده توسط مدیریت باشگاهها بوده است.

رییس هیات فوتبال استان کرمان تصریح کرد : اما این بدین معنا نیست که هیات فوتبال استان به عنوان متولی فوتبال استان از این قضیه دلخور باشد و پا پس بکشد.

دکتر قرایی گفت: هیات فوتبال استان کرمان همچنان با تمام قوا، امکانات و ابزار خود از هرسه مدیرعامل این باشگاهها حمایت میکند و خود را ملزم میداند در کنار ایشان باشد.

مسوول فوتبال استان ، جذب بازیکنان و مربیان مستعد و شایسته کرمانی را از جمله انتظارات جامعه فوتبال از مدیریت سه باشگاه مس کرمان، مس رفسنجان و گل گهرسیرجان عنوان کرد و افزود: از این عزیزان انتظار می رود نگاه ویژه ای به سرمایه های بومی استان داشته باشند.

دکتر قرایی در ادامه گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان کرمان در خصوص دل نگرانی هواداران تیم فوتبال مس کرمان گفت: باشگاه مس کرمان که مدیرعامل محترم آن از همان ابتدا با رویکرد مدیریتی خود هدف باشگاه را صعود به لیگ برتر ترسیم نموده است باید به نگرانی هواداران احترام بگذارد و از تمام ظرفیتهای خود نهایت استفاده را ببرد تا بعد از سالها لبخند و شیرینی حلاوت صعود به لیگ برتر بر لبان مردم کرمان بنشیند.

وی صعود مس کرمان به لیگ برتر را کمترین حق فوتبالدوستان دیارکریمان عنوان کرد و افزود: مس کرمان پتانسیل این مهم را دارد.

رییس هیات فوتبال استان کرمان تصریح کرد: در نگاه حرفه ای فوتبال امروز ، استفاده از بازیکن و مربی بومی و غیربومی محلی از اعراب ندارد، اما راه درست این است اگر قرار به استخدام بازیکنان یا مربیان غیر بومی هستیم، اولا بر اساس تفکرات و اهداف تاکتیکی سرمربی تیم باشد و دیگران دخالتی در کار فنی ایشان نداشته باشند و دوما حداقل این انتخابها یک سروگردن از بازیکنان و مربیان بومی بالاتر باشند.که جوانان و مربیان بومی ما در کنار اینها رشد کنند.

وی افزود: نباید نحوه جذب بازیکن و مربی به گونه ای باشد که چشم به روی داشته های خودمان ببندیم و بازیکنان هایی را از خارج استان جذب کنیم که باید را روی نیمکت یا سکوها بنشینند!

متولی فوتبال استان خاطرنشان کرد: قرار نباشد با بستن چشممان به داشته های بومی ، سرمایه سوزی کنیم و با استخدام بازیکنان ضعیف یا در حدهمین بازیکنان بومی باعث تنزل فوتبال استان و سرخوردگی بازیکنان بومی و بی اعتمادی هواداران شویم.

دکتر قرایی تصریح کرد:بر خود لازم می دانم ضمن حمایت مجدد از مدیریت باشگاه مس کرمان، اعلام نگرانی هواداران را به عرض دوستان برسانم .

وی ادامه داد: در آیین معارفه خود نیز اعلام کردم برای موفقیت تیم مس نیاز به همدلی و اتحاد همه از مسوولین و نمایندگان گرفته تا مدیران و هواداران و رسانه می باشد و اگر مثلث اداره ورزش و جوانان، هیات فوتبال و باشگاه در کنار هم و باهم باشند به موفقیت خواهیم رسید.

رییس هیات فوتبال استان کرمان اظهار امیدواری کرد: انشاالله با صبوری هواداران و درایت مدیریت باشگاه و اتحاد و همدلی شاهد موفقیت تیم مس باشیم.

متولی فوتبال استان از عملکرد مدیریت ورزش شرکت ملی مس ایران در حمایت از ورزش و علی الخصوص فوتبال استان کرمان تقدیر و تشکر کرد و گفت: ما باید از این فرصت خوبی که در بدنه مدیریتی شرکت ملی مس ایران به وجود آمده و مدیری مومن و پرتلاش و علاقمند همچون حاج آقا توحیدی بر مسند ورزش مس نشسته نهایت بهره را ببریم .

دکتر قرایی تفکرات مدیریت ورزش شرکت ملی مس ایران را خیرخواهانه وبا دید مثبت ارزیابی کرد و گفت: باشگاههای مس کرمان و رفسنحان باید قدر فرصت و اعتمادی که از سوی مدیریت ورزش شرکت ملی مس به آنها شده است را بدانند.

رییس هیات فوتبال استان ، اتحاد و همدلی و استفاده از خرد جمعی و احترام به خواسته هواداران را راه موفقیت عنوان کرد و گفت: باید دست به دست هم بدهیم تا تیم با یارگیری منطقی و هدفمند در کنار صبوری و حمایت هواداران به لیگ برتر صعود نماید.

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است