پنجشنبه, 02 اسفند 1397

 

قال الإمام علي (ع):

يارب ، يارب ، يارب ، قو على خدمتك جوارحي

حضرت على (ع) در فرازى از دعاى كميل عرضه مى دارند:

پروردگارا ، پروردگارا ، پروردگارا ،

اعضاء وجوارح مرا ، در راه خدمت به خودت، قوى ونيرومند گردان.


اخبار تصویری_new

دکترقرایی: شورای شهر از فوتسال شهر کرمان حمایت کند چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 06 تیر 1397 ساعت 08:41

دکتر علی قرایی، رئیس هیئت فوتبال استان کرمان:

رویکرد هیئت فوتبال استفاده از ظرفیت شورا برای توسعه فوتبال خصوصا فوتسال در کرمان می‌باشد/ شورای شهر از فوتسال شهر کرمان حمایت کند

رئیس هیئت فوتبال استان کرمان گفت: برای توسعه فوتبال باید از همه توان و ظرفیت نهادها و دستگاه‌ها استفاده بهینه کرد و شورای شهر یکی از این ظرفیت‌هاست که در راستای هدف ایجاد شور و نشاط در جامعه می‌تواند کمک ورزش باشد و در حال حاضر هیچ پدیده‌ای همچون ورزش خصوصا فوتبال نمی‌تواند باعث شور و نشاط در جامعه شود.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان؛ دکتر علی قرایی در دیدار با کمیسیون ورزس و جوانان شورای شهر اظهار داشت: فضای شورای شهر کرمان در این دور، فضای بسیار خوبی است و ترکیبی متخصص، دلسوز، متواضع و خوش‌فکر دارد و این باعث شده که به آینده کرمان همه امیدوار باشند.

وی افزود: ما زمانی با قبل مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که انگیزه شورای فعلی بسیار بالاست و توانمندی خوبی هم دارند و این مارا هم امیدوار کرده که در بحث ورزشی بتوانیم نهایت استفاده را ببریم.

دکتر قرایی با تاکید بر این که دوست داریم برای جوانان‌مان کاری کنیم، تصریح کرد: علاقه‌مندم برای شهرمان خدمتی انجام دهیم و کاری هم به مسائل سیاسی نداریم و هدف توسعه فوتبال و ایجاد شور و نشاط در جامعه از این روش است.

وی ادامه داد: بنده فقط به عشق فوتبال وارد این عرصه شدم و آمده‌ام کار انجام دهم و این می‌طلبد از تمام ظرفیت‌های استان نهایت استفاده را ببریم.

متولی فوتبال استان با اشاره به سفرهای شهرستانی‌اش بیان کرد: چندین سفر در طول یک ماه گذشته به مناطق مختلف استان داشتم و یکی از دوستان می‌گفت تعداد سفرهایی که شما در طول این یک ماه به شهرستان‌های استان داشتید، برابری می‌کند با تعداد سفرهای هشت سال مدیریت قبلی. و می‌گفت در یک ماه مدیریت این دوره به هشت سال قبلی کار انجام شده است. البته باید بگویم که هر مدیری یک رویکردی دارد.

وی اضافه کرد: هفته پیش در نرماشیر حضور یافتم و درد دل‌های جوانان نرماشیری را شنیدن که آن‌ها از عدم وجود یک زمین در شهرشان گلایه داشتند.

دکتر قرایی با بیان این که مسائل شهرستان‌ها را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنم، گفت: این موضوع را در استان به گوش مسئولین رساندم و الحمدالله شنیدم روز گذشته جلسه ای در فرمانداری نرماشیر تشکیل شده و اقدامات مربوط به احیای زمین به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و انشاالله به زودی جوانان این شهر صاحب یک زمین خوب فوتبال خواهند شد.

وی افزود: مفهوم این موضوع وین است امروز نیاز جامعه ما به مدیرانی است که به جای پشت میز نشستن جهادی و میدانی عمل میکنند و از نزدیک مشکلات مردم را رصد می‌کنند.

دکتر قرایی با تاکید بر این که ظرفیت شورای شهر کرمان بسیار بالاست، اظهار داشت: کار ما با حضور افرادی مثل آقای بهرامی و میرحسینی که به ورزش علاقه‌مند هستند بسیار راحت‌تر شده است و این که آقای بهرامی در اردوی تیم ملی بسکتبال سه به سه حاضر می‌شود، نشان از علاقه ایشان به ورزش دارد.

وی اضافه کرد: جا دارد که یک تشکر ویژه داشته باشم از همه کسانی که برای ارتقاء و پیشرفت ورزش استان تلاش می‌کنند.

دکتر قرایی با اشاره به آرمان‌های شهدا تصریح کرد: یک زمانی، تکلیف پدران ما بود که بروند بجنگند و اجازه ندهند که دشمن وارد خاک ما شود و با خون خود اجازه نداند که وجبی از این خاک دست دشمن بیفتد و الان ما بچه‌های آن شهدا هم همین تکلیف را داریم. وی ادامه داد: ما اگر چهار جوان را وارد میدان‌های ورزشی کنیم، این هم خودش یک جهاد است و باید بگویم با تنها چیزی که می‌توانیم به شور و نشاط برسیم ورزش است.

رئیس هیئت فوتبال استان با تاکید بر نفوذ بالای هیئت فوتبال استان گفت: در استان کرمان، هر 23 شهر هیئت فوتبال دارند و ما با یک گستردگی مواجه هستیم که این نشان می‌دهد که فوتبال از نفوذ بالایی برخوردار است و درصد بالایی از ورزش استان فوتبال شده است. باید به سمتی گام برداریم که مردم ترغیب شوند که سالن و زمین ورزشی بسازند.

وی افزود: تجربه نشان داده الان هر شهری که امام جمعه، فرماندار و مسئولانش به ورزش اعتقاد داشته باشند آن شهر پیشرفت می‌کند. در هرکدام از بحث‌های اجتماعی که بگویید فوتبال اثرگذاری خودش را دارد و مطمئن باشید که اگر شورا در بحث فوتبال ورود کند یک سرمایه‌گذاری انجام داده است.

دکتر قرایی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با مجمع نمانیدگان اظهار داشت: قرار شده است یک جلسه در مجمع نمایندگان با حضور آقایان بنی‌اسد و تقی‌زاده مدیران عامل مس و گل‌گهر داشته باشیم که ما در آن جلسه از بی‌عدالتی در ورزش استان بگوییم و به گوش این مدیران عامل برسانیم.

وی اضافه کرد: من در هیئت مدیره باشگاه‌های مس کرمان و گل‌گهر عضو بوده‌ام و در جریان هزینه‌هایی که در فوتبال می‌شود، قرار دارم.

دکتر قرایی با بیان این که به واسطه حضور همین سه باشگاه در استان، باشگاه‌های دیگر تعطیل شده‌اند، بیان کرد: یک زمانی کرمان، چندین تیم داشت ولی الان هیچی. بنده بنا به عهدی که با شهدا بسته‌ام تا باشم اجازه نخواهم داد این بی‌عدالتی ادامه یابد و تمام توانم را به کار خواهم گرفت تا آن را ریشه‌کن کنم.

وی اضافه کرد: شورای شهر از فوتسال شهر کرمان چه فوتسال بانوان و چه فوتسال آقایان را حمایت کند و فوتسال با هزینه کمتری شور و نشاط را به بدنه جامعه وارد می‌کند و یک یادگار خوب هم برای شورای شهر با تدبیر کرمان به جا خواهد ماند.

دکتر قرایی با اشاره به وظایف شورا و مشکلاتی که با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، تصریح کرد: فوتسال یک راه میانبری است برای رسیدن به اهدافی نظیر تزریق شور، نشاط و امید به جامعه. اگر شورا در بحث فوتسال کمک کند یا یک اسپانسر معرفی کند، نتیجه خوبی خواهد داد و شما خواهد دید که چگونه سالن‌ها مملو از جمعیت خواهد شد .

وی افزود: در فوتبال ده الی دوازده میلیارد هزینه می‌شود و ممکن است تیم به لیگ برتر هم نرود. اما در فوتسال اوضاع فرق می‌کند.

دکتر قرایی با طرح این موضوع که یک دهم هزینه‌ای که برای فوتبال می‌کنیم، می‌توانیم برای فوتسال انجام دهیم و به اهداف مورد نظر هم برسیم، گفت: در جام رمضان در منوجان، بلیت فروشی شده بود و بسیار شلوغ بود. در سیرجان در مسابقه پایانی دو الی سه هزار نفر پشت در بودند و این نشان می‌دهد مردم استان ما به فوتسال علاقه دارند.

وی اضافه کرد: امسال برای اولین سال پس از چند سال تعطیلی، جام فوتسال رمضان بانوان را برگزار کردیم و سال آینده قطعا با قدرت بیشتری برگزار می‌شود.

دکتر قرایی با اشاره به پتانسیل بالای بانوان استان در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی اظهار داشت: در بحث فوتبال ساحلی بانوان هم انتظار حمایت داریم و یک تیم خوب داریم که اگر حمایت شود می‌تواند، افتخار آفرینی کند.

**آینده خوبی را برای فوتبال استان با وجود دکتر قرایی، پیش‌بینی می‌کنم/درهای شورای شهر به روی هیئت فوتبال همیشه باز است/ دکتر قرایی از سرمایه‌های فوق‌العاده مدیریتی استان است

عضو شورای شهر کرمان گفت: با شناختی که از آقای دکتر قرایی دارم، آینده خوبی را برای فوتبال استان با وجود دکتر قرایی، پیش‌بینی می‌کنم.

حسین چناریان نیز در نشست رئیس هیئت فوتبال استان با کمیسیون ورزش و جوانان شورای شهر کرمان اظهار داشت:زمانی که فرمانده انتظامی استان بودم و آقای دکتر قرایی را به عنوان معاونت بهداری نیروی انتظامی استان منصوب کردم که در آن زمان ایشان به تازگی سرگرد شده بود و بعضی از دوستان به من بابت این انتصاب انتقاد می‌کردند، و بنده در پاسخ منتقدان می‌گفتم که این تصمیم یک تصمیم عاقلانه و منطقی بوده است. بعد هم واقعا ثابت شد.

وی ادامه داد: افرادی را هم که ایشان به هیئت فوتبال آورده، افراد با کارنامه‌ای در فوتبال هستند.

چناریان اضافه کرد: حق فوتبال کرمان علی‌رغم پتانسیل بالایی دارد تاکنون ادا نشده است.

وی افزود: کرمان زمینه خوبی برای رشد فوتبال دارد. امیدوام اقای دکتر قرایی بتوانند با تلاش‌های‌شان حق فوتبال را در کرمان ادا کنند.

چناریان تصریح کرد: در شورای شهر تیم و گروهی هستیم که همه عاشق خدمت به مردم هستند. رویکردی که شورای شهر دارد، یک رویکرد اجتماعی، مردمی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: انتخاب آقای جوشایی به عنوان معاونت فرهنگی شهرداری یکی از اقدامت خوب آقای عالم‌زاده شهر دار کرمان بوده است.

این عضو شورای شهر کرمان افزود: زمانی که فرمانده انتظامی استان بودم، متوجه قدرت بالای فوتبال در اثرگذاری بر اجتماع شدم و دانستم چقدر این ورزش بر کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند تاثیر بگذارد.

وی اضافه کرد: در نرخ شیوع اعتیاد ما جزء استان‌های بالای کشور هستیم و برخی از آسیب‌های اجتماعی اوضاع خوبی نداریم ویکی از راه‌های کاهش این آسیب‌ها ورزش است.

چناریان بیان کرد: کار خوبی که دکتر قرایی انجام داده، توجه به فوتسال است که بازدهی بالایی دارد.

وی ادامه داد: امادگی داریم با انعقاد تفاهم نامه های ترکیبی بین شورای شهر و سایر دستگاه‌ها با تمام توان هیئت فوتبال را حمایت کنیم.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد که در پارک بانوان آفتاب، محوطه‌ای برای تیم فوتبال ساحلی بانوان از سوی شهرداری آماده شود.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است