چهارشنبه, 29 اسفند 1397

 

نرم نرمک میرسد اینک بهار

خوش به حال روزگار ...


 اخبار تصویری_new

آیین تودیع آقای حاج جعفری و معارفه آقای دکتر قرایی برگزار شد چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 24 اردیبهشت 1397 ساعت 21:15

آیین تودیع آقای حاج جعفری و معارفه آقای دکتر قرایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان، در این آیین که عصر امروز(دوشنبه) در تالار اجتماعات سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان برگزار شد، حکم مشاوری رییس فدراسیون و سرپرستی کمیته مطالعات راهبردی با امضای مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال توسط امیر خراسانی مدیر کل تربیت بدنی به مراد حاج جعفری رییس سابق هیات فوتبال استان کرمان ابلاغ شد و سپس حکم ریاست هیات فوتبال کرمان با امضای مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال به دکتر قرایی ابلاغ گردید.

بر پایه این گزارش، در آیین تودیع و معارفه رییس هیات فوتبال استان کرمان، به ترتیب علی ایرانمنش نایب رییس هیات، مراد حاج جعفری رییس سابق هیات فوتبال، دکتر علی قرایی رییس هیات فوتبال و سردار چناریان عضو شورای شهر کرمان سخنرانی کردند.

 

 

گزارش مشروح:

 

علی ایرانمنش :

ضمن سپاس و قدردانی از حضور شایسته وارزشمند عزیزانی که امروز قدم بر چشم ما گذاشتند. ضمن سپاس و تشکر از مسئولین عزیزی که محبت کردند مجلس ما را سرافرازی و شادی و بزرگواری بخشیدند. سپاس ویژه از بزرگان و پیشکسوتان و عزیزانی که موی سفیدشان و کسوتشان برای ما حرمت و بزرگواریست و در کنارشان که می ایستیم باعث افتخار و سربلندی و سرافرازی است و به خود می بالیم که عزیزانی در کنار ما هستند که شایستگی و پاکی و مردانگی را به ما درس و پند می دهند.

خیر مقدم به جناب آقای دکتر امیری خراسانی متولی ورزش استان و ضمن سپاسگذاری از اینکه در این راستا همیشه در کنار هیات همکاری کردند صمیمانه تشکر می کنیم و همچنین قدردان از حضور دو چهره شایسته و پرفروغ فوتبال استان کرمان ،آقای مراد حاج جعفری و آقای دکتر قرایی را گرامی و باشکوه می دانیم.

این روز مهم را باید گرامی بداریم . روزی که مسئولی در کنار لطف و تعامل و پاکی و سلامت مسئول دیگری را به مدیریت جدیدی همراهی می کند. سپاس این روز بزرگوار که باید به یادگار برای ما بماند که در پرتو این روزدر این اندیشه باشیم که باید وفاداری را فراموش نکنیم.

وی افزود: برحسب شرایط و بیماری که جناب آقای حاج جعفری دچار آن شدند چند صباحی به ناچار انجام امور بر حسب مسئولین و مقررات در مسئولیت نائب رییسی بر عهده ی حقیر گذاشته شد. در این مدت تمام سعی و تلاشم این بود که با همکاران عزیز در راستای اجرای مقررات و فرامینی که بر عهده ما گذاشته اند در راه پیشرفت و توسعه فوتبال استان گام برداریم که شاید عده ای از دوستان و عزیزان وهمکاران شریف در این مقطع از ما آزرده و یا دلگیر شدند. که این را برحسب شرایط و مقررات مسئولیت کاری بگذارید و پوزش می طلبم که مبادا از ما بخواهند دلگیر باشند و صمیمانه عذرخواهی می کنیم وامید عفو داریم.

خداوند را گواه می گیرم که در این مدت برای رضایت کسی و خوشایند کسی نه سخن گفتیم و نه طمع کردیم که امیدوار هستم خداوند متعال پذیرا باشد و عملکرد ما در چهارچوب پیشرفت و تعالی فوتبال استان صورت گرفته باشد. در این راستا آنان که نقدمان کردند سپاسگذاریشان می کنیم . کمک کردند تا اشتباهات کمتری داشته باشیم، کمک کردند تا انحراف نرویم، کمک کردند تا پاس بداریم و مواظب باشیم از چهارچوب مسئولیت خود تخطی نکنیم و در مقابل همه عزیزانی که نقدمان کردند سر تعظیم فرود میاوریم.

ایرانمنش گفت: برای کم کردن فضای اختلاف از زشت و تند گویی دوری کردیم و برای رهایی از این نزدیکی های دور و فقر گفت و گو، برای نزدیک شدن به هم بهتر گفت و گو کردن را رعایت کردیم و در آن جا امور اساسی و کارهای اصلی هیات که در بخش آموزش همکاری با باشگاه ها، برگزاری مسابقات استانی و کشوری ، استعدادیابی و دیگر امور آن چه را که در توان داشتیم در طبق اخلاص گذاشتیم.

وی در پایان ضمن تشکر از حضور عزیزان گفت: باز هم صمیمانه سپاسگذارم و تشکر می کنم از عزیزان و پیشکسوتانی که قدم رنجه کرده اند شرمنده کرده اند. مدیران عامل که در این جلسه حضور پیدا کردند و باعث رونق بخشی این مجلس شدند . امیدواریم موفقیت دکتر قرایی را در عرصه ورزش استان و کشور شاهد و شکوفا بدانیم. و نام استان پهناور کرمان را همیشه سرزنده و زبانزد در همه جای کشور در اهتزاز باشد و سلامتی آقای حاج جعفری عزیز را از خداوند منان می خواهیم که باز با سلامتی کامل در کنار ما و دوش به دوش هم حرکت کنیم و یار وفاداری برای آقای دکتر قرایی باشیم.

علی ایرانمنش سخنان خود را با این مصرع زیبا خاتمه داد:

یارم این قافله را لطف ازل بدرقه باد.

 

مراد حاج جعفری:

مراد حاج جعفری ضمن خوش آمدگویی به همه عزیزان و سرورانی که در این جلسه حضور داشتند گفت:

دست تقدیربه اینجا رسید که امروز پایان کاری باشد بر فعالیت بنده درهیات فوتبال و شروع کار دکتر قرایی.

در ادامه آرزوی موفقیت می کنم برای آقای دکتر قرایی و با امید به اینکه با استفاده از نیروی جوانی و تجارب افراد خبره و کاربلد که در عرصه ی فوتبال کم نیستند، ان شاا... ادامه دهنده ی راه برنامه ها و افرادی باشند که از سال 74 اهتمام و اقدام به تدوین برنامه های فوتبالی استان کرده اند و استان کرمان خوشبختانه جزو استان های سرآمد کشور است و ان شاا... بتوانند این راه را ادامه دهند و برایشان آرزوی موفقیت می کنم.

وی گفت: به هر حال توفیقاتی که در عرصه ی فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان برای استان در کشور در طی این سال ها به دست آمده، حاصل کار بنده نیست بلکه زحمات یکایک شما عزیزانی است که کشیده اید و تلاش هایی که شما عزیزان انجام داده اید.

حاج جعفری ادامه داد: خاطرم است سال 74 در هیات فوتبال کسانی بودند که در جمع ما نیستند ،مرحوم احمدی، مرحوم ذوالغیاث، مرحوم جهانشاهی و بسیاری از افراد دیگر و همچنین کسانی که در قید حسات هستند و بواسطه ی شرایط خاص در حال فعالیت در این عرصه نیستند. به هر حال حاصل ادامه برنامهایی بوده که بنده از زمان حضورم در هیات فوتبال بر آن اعتقاد داشتم و خودم را موظف میدانستم این برنامه ها را ادامه دهم. جای تشکر دارد از همه ی همکاران خوب خودم در هیات فوتبال که انصافا بدون هیچ چشم داشتی با تمام وجود و در طبق اخلاص کمک کردند و همکاری کردند و امروزه آن چیزی را که باعث افتخار فوتبال و فوتسال استان است حاصل تلاش و زحمات این عزیزان است. در طی کارکرد بنده عزیزانی بودند در اداره ورزش که لازم میدانم از این عزیزان قدردانی کنم. آقای گنجعلیخانی در زمان مدیریت ورزش جوانان و مرد خستگی ناپذیر و بزرگی که بنده درس های زیادی از ایشان گرفتم آقای مهندس پولادی علیرغم اینکه کرمانی هم نبودند درس های بزرگی به بنده دادند. آقای محمودی نیا ، آقای امیری خراسانی.

در دوره بیماری بنده دوستان بسیار لطف کردند و به طرق مختلف بنده را مورد لطف قرار دادند.

ان شاا... اگر در این سال ها دوستان از ما کوتاهی و قصوری دیدند به بزرگواری خودشان ببخشند.

 

دکتر قرایی:

دکتر قرایی با فرستادن سلام و درود به ارواح پاک شهدا وامام شهدا سخنان خود را آغاز کرد و آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری

در ادامه قرایی نیز از حضور همه عزیزان و پیشکوستان برای حضور در این جلسه تشکر وقدردانی کرد و قهرمانی فوتسال بانوان کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا را تبریک گفت.

وی گفت: امروز فوتبال از حالت سرگرمی در آمده و وارد رشد و صنعت شده است و مهمترین پدیده اجتماعی حال حاضر که می تواند از آسیب های اجتماعی پیشگیری کند و به همین خاطر بسیاری از کشورها روی ورزش و خصوصا فوتبال سرمایه گذاری می کنند.

دکتر قرایی ادامه داد: لازمه این امر این است که اتحاد و همدلی داشته باشیم و از نظرات کارشناسان و همه ی دلسوختگان این ورزش استفاده کنیم و خودم را ملزم میدانم که از این نظرات نهایت بهره راببرم.

برکسی پوشیده نیست زحمات برادر عزیزم آقای حاج جعفری دراین چند سال حضور در هیات فوتبال که ایشان ساختار مناسبی برای هیات به جا گذاشتند و بنا گذاشتند و در رابطه با تشکیل کمیته ها و دپارتمان ها زحمات زیادی کشیدند و کار من را ساده واما وظیفه من را سنگین تر کردند. که بتوانم راه این عزیز را ادامه دهم و باید قدردان زحمات این عزیز باشیم .

هر نهاد و هیاتی نقاط قوت ضعفی دارد. ان شالله بنده سعی می کنم که نقاط قوت هیات را تقویت کنم و یکی دو مورد نکته ضعف خیلی کوچک وجود دارد که ان شالله با چابک سازی بدنه هیات فوتبال این نقاط ضعف را برطرف کنیم و این میسر نمی گردد مگر با همکاری و همفکری شما عزیزان.

برای این موفقیت ها یک مثلث ترسیم کرده ام که یک ضلع آن اداره کل ورزش و جوانان و یک ضلع آن هیات فوتبال و یک ضلع آن باشگاه های استان است خصوصا سه باشگاه مطرح استان. هر گاه این سه ضلع در کنار هم بودند فوتبال ما موفق بود. مگر در زمان آقای حاج جعفری فوتبال ما آسیایی نشد بخاطر زحمات و تلاش هایی بود که این مرد بزرگ کرد و توانست همه را زیر یک چتر جمع کند.

روز چهارشنبه که آقای تاج با ما بود تا لحظه آخر صحبتش این بود که می گفت کرمان باید یک تیم لیگ برتری دذاشته باشد. اگر بخواهیم فضای استان فوتبالی باشد، اگر بخواهیم شور و نشاط به فوتبال استان اضافه شود باید یکی از این سه تیم به لیگ برتر صعود کند. چه بهتر که هر سه تیم بروند. مگر ما از خوزستان چی کمتر داریم که 4 تیم در لیگ بتر دارد.

وی ادامه داد: بمده افتخار می کنم که از 4 سالگی روی پای خودم ایستادم و بدون پشتوانه پدر و مادر و برادر. دنبال پست ریاست نیستم و ریاست هم بلد نیستم اما مدیریت را خوب یاد گرفته ام. فرمانده عزیزم اینجا حضور دارد سردار چناریان.نقش بند تسبیحی را دارم که بتوانم تمام مهره های فوتبال استان را پیشکسوتان و رسانه، آن هایی که خانه نشین شدند و همه را دور هم جمع کنم.

قبل از اینکه بخواهم نام نویسی کنم برای هیات فوتبال، رفتم گلزار شهدا سر قبر پدر شهیدم. همانجا عهد بستم که اگر می توانم کاری برای فوتبال این استان کنم که این کار انجام شود . اگر در توان من نیست و نمی توانم ان شاالله یک نفر دیگر بر کرسی بنشیند. که الحمدالله با لطف خون شهید با یک رای قاطع توانستم انتخاب شوم. من از امروز آقای حاج جعفری را از دست نداده ام بلکه از امروز وی را به دست آورده ام. به خود ایشان هم گفتم که شاید مریضی شما به فال نیک گرفته شده که بچسبید به درمانتان و مطمئن هستم که در دوماه سه ماه آینده با سلامتی کامل بر می گردید به خانه ی خودتان و هیات فوتبال متعلق به خود شما است و ما از راهنمایی های شما نهایت استفاده را می بریم.

بنده روز چهارشنبه در کنار آقای تاج با تماس هایی که با آقای زاهدی و پور ابراهیمی و آقای حسن پور داشتیم هر سه بزرگوار با آقای تاج صحبت کردند وو این انتخابات را به فال نیک گرفتند و این برای آقای تاج جالب بود که دو تا از نمایندگان استان که رییس کمیسیون های مهم مجلس هستند اینجور پشت این قضیه هستند و حمنایت م یکنند .

من به احترام آقای حاج جعفری از روز چهارشنبه طرف هیات فوتبال نرفتم و به خودم اجازه ندادم که بروم و با پیشنهاد ایشان قرار شد یک مراسم تودیع و معارفه گرفته شود و با شرایطی مناسب به هیات فوتبال بروم ولی بیکار نبودم و برنامه ریزی هایی انجام دادم. با دفتر آقای استاندار تماس گرفتم و برای هفته آینده جلسه ای با استاندار محترم هماهنگ کردم. که با ایشان در مورد فوتبال استان و خصوصا محرومیت هایی که در جنوب و شرق و شمال استان و فوتبال بانوان وجود دارد صحبت کنم.

من نظر دارم که اگر این سه باشگاه بزرگ استان کمک کنند که در این شهرهای کوچک و محروم استان پایگاه های استعدادیابی خود را برپا کنند و آکادمی بزنند دعای خیر بچه ها پشت سر تیم ها است.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است