یکشنبه, 28 بهمن 1397

 

قال الإمام علي (ع):

يارب ، يارب ، يارب ، قو على خدمتك جوارحي

حضرت على (ع) در فرازى از دعاى كميل عرضه مى دارند:

پروردگارا ، پروردگارا ، پروردگارا ،

اعضاء وجوارح مرا ، در راه خدمت به خودت، قوى ونيرومند گردان.


اخبار تصویری_new

مجمع انتخاباتی هیات فوتبال برگزارشد/ دکتر قرایی رییس هیات فوتبال استان کرمان شد چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 19 اردیبهشت 1397 ساعت 13:17

مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان کرمان صبح امروز (چهارشنبه)  برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیات فوتبال استان کرمان ، در این مجمع که با حضور آقای تاج رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران  برگزار شد ، آقای دکتر علی قرایی مکی آبادی با 37 رای از مجموع 47 رای اخذ شده بعنوان رییس جدید هیات فوتبال استان کرمان انتخاب شد.

بر پایه این گزارش، آقای مهدی جهانشاهی دیگر کاندیدای ریاست هیات فوتبال استان کرمان نیز از مجموع 47 رای اخذ شده 10 رای را به خود اختصاص داد.

 

 

 

 

گزارش مشروح:

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان، به منظور برگزاری انتخابات هیات فوتبال استان کرمان مهدی تاج سه شنبه شب وارد کرمان شد. پس از استقبال مسئولین هیات فوتبال و اداره کل تربیت بدنی در سالن تشریفات فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان، وی راهی محل اقامت خود شد.

مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان کرمان روز چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 راس ساعت 10:30 در مجموعه پالیز برگزار شد.

قبل از شروع مراسم، مدعوین برای دریافت آی دی کارت های خود به محل پذیرش مراجعه کردند. با ورود مهدی تاج به محل برگزاری انتخابات و مستقر شدن سایرین در جایگاه ، مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سرود جمهوری اسلامی ایران رسمیت یافت.

در این جلسه پیشکسوتان ورزش و فوتبال، اعضای مجمع هیات فوتبال و خبرنگاران حضور داشتند. همچنین دکتر امیری خراسانی مدیرکل اداره ورزش و جوانان به دلیل حضور در سمینار مدیران کل کشور در این جلسه غایب بود و آقای علی مرادی معاون توسعه ورزش به عنوان جانشین وی در این جلسه حضور پیدا کرد.

در ادامه مراسم، نیک نفس رییس امور مالی هیات فوتبال به ارائه عملکرد مالی این هیات در سال 96 پرداخت. سپس کلیپی از عملکرد مراد حاج جعفری در دوره 8 ساله ریاست در هیات فوتبال به نمایش گذاشته شد. پس از نمایش این فیلم 20 دقیقه ای ، مهدی تاج به ارائه سخنان خود پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود از افرادی که در مجمع حضور پیدا کردند تشکر و قدردانی کرد.

تاج گفت: آقای حاج جعفری 24 سال داشت که در هیات فوتبال حضور پیدا کرد و نزدیکبه 26 سال در هیات فوتبال حضور موثر، فید و بسیار عالی داشت. ایشان هم در استان کرمان و هم در فدراسیون فوتبال زحمات زیادی کشید. از قدیم ایشان را می شناختم و بر زحمات ایشان واقف بودم. یکی از کارهای ناتمامی که باید رییس هیات تمام کند این است که کرمان در سطح اول کشور تیم داشته باشد. یعنی حضور در لیگ برتر فوتبال کشور که در زمان آقای حاج جعفری این اتفاق افتاد. 23 شهرستان این استان در 60درصد لیگ های کشوری حضور دارند که از نظر من بی نظیر است. وی ادامه داد : در رده های سنی کار استثنایی در کرمان انجام شده است که بسیار مفید است. یکی از چند استان موفق کشور در رده های سنی است.هم در فوتسال وهم درفوتبال 23 شهرستان استان کرمان فعال هستند. 48 تیم در کشور حضور دارد که آمارفوق العاده ای است. کرمان در بخش بانوان بسیار فعال است و یکی از پایه ها در

بخش بانوان در استان کرمان است. رییس فدراسیون فوتبال افزود: در بخش آموزش بسیار موفق بوده است و کارهای جامعی انجام شده است. کشور را به 9 منطقه تقسیم کرده ایم.یکی از پایلوت های ما استان کرمان است که منطقه 9 را به استان کرمان سپرده ایم و شامل استان های سیستان وبلوچستان ، هرمزگان، یزد و کرمان می شود.وی ادامه داد: یک تیم ملی زیر 13 سال تشکیل داده ایم که فقط قدی انتخاب کرده ایم، یعنی در انتخاب بازیکن فقط به قد و قواره بازیکنان توجه شده که این کار به توصیه آقای کیروش انجام شده است.

مهدی تاج گفت: در بخش فوتسال هم چهار رده تشکیل داده ایم. فوتسال و فوتبال ساحلی در جام جهانی گذشته به مقام سوم رسیده اند.اگر این زیر ساخت ها انجام نشود یک روزی سقوط خواهیم کرد و نمی توانیم این روند را ادامه بدهیم.

رییس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی اضافه کرد:از حاج جعفری تشکر می کنم که دراین اوضاع نابسامان اقتصادی این میزبانی را قبول کرده اند . 4دوره آن برگزارشده است و دوره بعدی آن حدود 10 روز دیگر در سیرجان برگزار می شود.کار خیلی خوبی است که کرمان علاوه بر خودش بار 4 استان دیگر را هم به دوش می کشد. وی در مورد کاندید نشدن آقای حاج جعفری این گونه توضیح داد که: با آقای حاج جعفری که صحبت کردم نظر خود ایشان بود که از این انتخابات کناره گیری کنند و آخرین بحثی که با وی داشتم گفتم که از نظر فدراسیون منعی برای حضور شما در این انتخابات وجود ندارد، که وی گفت من ترجیح می دهم به لحاظ بیماری ای که دارم و آخرین دوره های درمانی را پشت سر می گذارم، ادامه ندهم.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص منتخب مجمع انتخاباتی هیات فوتبال گفت: چند کلمه ای حرف با شخص منتخب دارم . اول اینکه ما توجه ویژه ای به بانوان و جوانان ونوجوانان داریم. مهمتر از همه حضور یک تیم کرمانی در لیگ برتر است. چون استعدادهای بسیار خوبی در این استان وجود دارد. امکاناتی که در کرمان داریم شاید در کمتر استانی داشته باشیم.

مهدی تاج در آخر سخنان خود برای آقای حاج جعفری آرزوی سلامتی کرد و سخنان خود را با تشکر و قدردانی مجدد از زحمات وی به اتمام رساند. در ادامه آقای حاج جعفری به بیان موضوعاتی پرداخت. حاج جعفری گفت: خیلی خوشحال و خرسند هستم که بار دیگر توفیقی حاصل شد در حضور ریاست محترم فدراسیون فوتبال آقای تاج که انصافا ا زمدیران شایسته و پایبند فدراسیون فوتبال هستند، باشیم. همچنین آقای طالقانی مدیر امور استان ها و آقای کاشانی .وی گفت: امروز شاید بعد از 9 سال این مسئولیتی که از جانب شما بزرگواران بردوش من گذاشته شده بود به زمین گذاشته می شود و خوشحال هستم که با بازبینی اعمال و رفتار خودم درک کردم اگر از سلامت و خانواده و محبت نزدیکان خودم گذشتم وکوتاهی کردم، در ارتباط با فوتبال استان و هیات فوتبال استان کوتاهی نکردم.

تشکر می کنم از حضور عزیزانی که در این جلسه حاضر شدند و خصوصا از پیشکسوتان عزیز که سرمایه های عظیم کشورمان هستند و اعضای محترم هیات فوتبال، آقای مرادی نماینده مدیر کل و سایر حاضرین در مراسم. حاج جعفری ادامه داد: آن چیزی که در اساس نامه رسمی فدراسیون آمده است و باید از آن تبعیت کنیم، رشد و توسعه فوتبال هر استان است که زحمت آن بر می گردد به

تلاش هیات های فوتبال هر استان.خوشحال هستم که در استان پهناوری که 23 شهرستان دارد که الان تشکیلات مستقل دارند. در امر برگزاری بازی ها ، برگزاری کلاس های داوری، برگزاری کلاس های مربیگری خودشان صاحب نظر هستند و خودشان عمل می کنند که نشان از توسعه یافتگی است. در کنار آن از 23 شهرستان ما 11 شهرستان در دو بخش درگیر مسابقات فوتبال کشوری هستند و هر 23 شهرستان ما درگیر مسابقات فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی در بخش بانوان و آقایان هستند که این افتخاری است برای فوتبال استان کرمان. این را از این نظر عرض کردم که کار من نیست، زحمت تک تک شماهایی است که اینجا نشسته اید و تلاش کرده اید. انگار دیروز بود که با 24 سال سن که در دوران بازیگریم به سر می بردم، وارد هیات فوتبال شدم. البته اگر بخواهم به جلوتر برگردم ابتدا کشتی کار می کردم وخیلی علاقه داشتم به کشتی منتها با توجه به شرایط کشتی به بنده اجازه داده نشد که کشتی را ادامه دهم. به سمت و سوی والیبال رفتم. عضو تیم نوجوانان والیبال کرمان بودم که تیمی تشکیل شد به نام تیم قرض الحسنه موسی ابن جعفر که برادر بزرگتر من بازیکن این تیم بود. در سال 62 به فوتبال آمدم. در سال 74 بر حسب اتفاق با آقای گنجعلیخانی در هیات

فوتبال آشنا شدم و از وی خواستم که از من در هیات فوتبال کمک بگیرد اما یک شرط خیلی سخت برای من گذاشتند. در سن 24 سالگی ، کسی که عاشق فوتبال است این شرط برایش خیلی سخت بود. شرط این بود که اگر می خواهی در هیات فوتبال حضور داشته

باشی باید قید بازی کردن را بزنی. نمی توانی هم بازی کنی و هم عضو هیات فوتبال باشی. وقتی نگاه می کنم می بینم که آنچه داشتیم در گرو اخلاص گذاشتیم. امیدوارم در این مدت کاری کوتاهی، قصور و یا کم کاری از من دیدید ببخشید. در ادامه مراسم نوبت به صحبت های دو کاندید ریاست هیات فوتبال استان کرمان رسید که طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار بود که هر کاندید به مدت 7 دقیقه برنامه های خود را ارائه دهد که با پیشنهاد آقای تاج، این مدت زمان به 10دقیقه افزایش یافت. در ابتدا آقای جهانشاهی به معرفی و سپس برنامه های خود پرداخت و در ادامه دیگر کاندید محترم، آقای دکتر قرایی نیز صحبت های خود را انجام داد.

آقایان بداخشان، رضاترک زاده و جوهری که توسط حاضرین در سالن مراسم انتخاب شدند نیز به عنوان ناظرین بر انتخابات در کنار صندوق حضور پیدا کردند. در این انتخابات 47 نفر حق رای داشتند. پس از پایان رای گیری، سریعا شمارش آرا در حضور افراد حاضر در سالن صورت گرفت که در پایان دکتر قرایی با کسب 37 رای ازمجموع 47 بعنوان رییس هیات به مدت 4 سال انتخاب شد .

پس از اتمام مراسم، مهدی تاج توصیه ای برای رییس جدید هیات فوتبال داشت: وی برای صحبت های خوب و جامع هر دو کاندید از آن ها قدردانی و تشکر کرد.وی ادامه داد: دکتر قرایی با 47 رای ، یعنی چه آن هایی که به ایشان رای دادند و چه آن هایی ندادند باید آقای قرایی را به عنوان رییس جدید هیات فوتبال استان کرمان قبول کنند. همگی باید کمک کنند و تلاش جدی و بیشتری داشته باشند که استان کرمان یک تیم لیگ برتری داشته باشد.پس از اتمام مراسم عصر چهارشنبه دکتر قرایی به همراه مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران و اعضای هیات فوتبال و همچنین مسئولین اداره کل ورزش و جوانان به منظور تجدید بیعت با شهدا، در گلزار شهدای مسجد صاحب الزمان حضور یافتند. پس از زیارت قبور مطهر شهدا، مسئولین عکس یادگاری در کنار یکدیگر گرفتند.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است