چهارشنبه, 29 اسفند 1397

 

نرم نرمک میرسد اینک بهار

خوش به حال روزگار ...


 اخبار تصویری_new

دوره دانش افزایی مربیان فوتبال کرمان برگزار شد چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 18:39

اولین دوره از سری جدید دوره های دانش افزایی مربیان فوتبال کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان کرمان این دوره امروز (پنجشنبه) با همکاری آکادمی فوتبال فدراسیون فوتبال و هیات فوتبال استان کرمان و با حضور دکترمیرشاد ماجدی رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال و مدرسی امیر الاگیچ  از مدرسین یوفا و از کشور بوسنی پیرامون تمرینات تیم های فوتبال پایه وامیر جعفری درخصوص تغذیه مرتبط با بازیکنان پایه و با شرکت 120 نفر از مربیان  استان و استانهای همجوار و باحضور روسای کمیته اموزش واستعدادیابی هیات درسالن همایش های باشگاه برق کرمان برگزار شد.

بر پایه این گزارش، مراسم افتتاحیه با تلاوت کلام الله مجید وسرود جمهوری اسلامی و با صحبت های آقای جمشید زندی دبیرهیات در خصوص برگزاری این دوره و خیر مقدم توسط علی ایرانمنش نایب رییس هیات آغاز شد.

نایب رییس هیات فوتبال استان در آیین افتتاحیه این دوره دانش افزایی گفت: هرگاه مربیان ما از یادگیری وتحقیق غافل می شوند در بخش آموزش ویادگیری متوقف وعقب می مانند.

وی ادامه داد: برای تغییر در بازیکنان تنها مربیان می توانند این امکان را بوجود بیاورند وهیات فوتبال برای دسترسی به این مهم، استمرار دوره های دانش افزایی واستفاده بیشتر از حضور مدرسان را برای ایجاد تغییر نگاه وارتقاء دانش مربیان فوتبال ،فوتسال و فوتبال ساحلی در نظردارد که طی سلسله دوره های دانش افزایی برگزار کند

وی خاظرنشان کرد: این مهم با  موافقت اقای حاج جعفری رییس هیات فوتبال استان وقول مساعد آقای دکتر ماجدی، با شروع اولین دوره آن اجرایی شد.

در ادامه آیین افتتاحیه آقای امیر الاگیچ مدرس این دوره آموزشی در خصوص دلایل ضعف فوتبال ایران صحبت کرد و  ضعف فوتبال ایران را نداشتن برنامه برای پیشرفت وتوسعه فوتبال عنوان کرد و افزود: به روز نبودن مربیان ایرانی  از علم روز فوتبال دنیا مهمترین نقطه ضعف ایشان است.

دکتر میرشاد ماجدی رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال نیزدر این مراسم در خصوص اهمیت  بروز شدن مربیان فوتبال ایران صحبت کرد و گفت: این امر از مهمترین اهداف و فعالیت های فدراسیون می باشد.

رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال ادامه داد: کرمان میتواند در رشته های فوتبال ،فوتسال وفونبال ساحلی آقایان و بانوان در ایران بعنوان یک قطب وپایگاه بزرگ باشد.

وی به حضور اقای «اینفانتینو» رییس فدراسیون جهانی که چندی پیش به ایران سفر کرده بود ، اشاره کرد و گفت ایشان از سفر به ایران ابراز خوشحالی کرد و از ایران بعنوان کشوری پنج ستاره نام برد که توانسته است حضور پنج تیم ملی اش را در جام جهانی قطعی کند.

دکترماجدی اضافه کرد: اینفانتینو در صحبت هایش به ترقی فوتبال ایران اشاره و گفته است که ایران اگر ترقی کند ، مطمئنا فوتبال آسیا رشد خواهد خورد و وقتی فوتبال آسیا رشد کند ، فوتبال جهان رشد خواهد کرد و در نهایت من به عنوان رئیس فیفا پیروز و موفق خواهم شد.

دکتر ماجدی در ادامه به بحث مربی گری وهمچنین اشکال کار مربیان اشاره کرد و ادامه داد : مشکل مربیان ما این است که پس از پایان و اتمام کلاس های دانش افزایی و آموزشی همه چیز را فراموش می کنند.

وی اضافه کرد : ما از موضوعات تحلیل درستی نداریم و وقتی در کلاس ها شرکت می کنیم باید نگاه ها و نگرش ها به فوتبال تغییر کند.

رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال افزود: آن چیزی که ما را تغییر می دهد، نگاهی است که ما در ذهن خود پرورش می دهیم و باید از این نگاه آنطور که می خواهیم استفاده کنیم. وی با بیان اینکه خلاقیت یکی از موضوعات مهم در فوتبال است ، واین تنها نکته ی گمشده ی آموزش کشوراست.

در ادامه ی کلاس دانش افزایی اقای امیر جعفری کارشناس تغذیه ورزشی ومدرس فدراسیون پزشکی و دانشگاه در خصوص نحوه  تغذیه بازیکنان 8تا14 سال  سخن گفت.

 

 

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است