دوشنبه, 25 شهریور 1398

 

اخبار تصویری_new

سقف قرارداد بازيكنان ليگ برتر350 ميليون تومان است چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 28 اردیبهشت 1390 ساعت 16:27

رييس فدراسيون فوتبال گفت: سقف قرارداد بازيكنان ليگ برتر مبلغ 350 ميليون تومان است كه در صورت عدم رعايت آن با مديران باشگاهها برخورد مي شود.

به گزارش KPFA به نقل از ایرنا مرکز کرمان   'علي كفاشيان' روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري مجمع عمومي ساليانه هيات فوتبال استان كرمان در جمع خبرنگاران افزود: اگر باشگاهي در عقد قراردادها از اين مبلغ بالاتر برود با توجه به نوع تخلف، با مديرعامل و خود باشگاه برخورد جدي صورت خواهد گرفت.

وي ادامه داد: در تفاهمي كه با مسوولان صنايع مختلف كشور و ساير بخش ها داشته ايم، عدول از اين سقف مشخص شده با برخوردهاي مديريتي در باشگاهها همراه باشد.

كفاشيان با اشاره به اينكه مبلغ 350 ميليون تومان سقف قراردادها در ليگ برتر است نه كف آنها، خاطر نشان كرد: اين مبلغ براي رعايت و حفظ تعادل در تيم ها در نظر گرفته شده است.

رييس فدراسيون فوتبال به مبلغ پايين قراردادهاي تيم مس سرچشمه در ليگ دسته يك اشاره كرد و گفت: اين تيم با تلاش بسيار خود به ليگ برتر رسيد و اين نشان مي دهد كه دستمزد تعيين كننده نيست بلكه تلاش و كوشش عامل موفقيت تيم هاست.

وي با تاكيد بر اينكه هزينه هاي زيادي بايد براي پرداختن به تيم ها پايه نوجوانان و جوانان و توسعه باشگاه خرج شود، ادامه داد: خوشبختانه تمامي واحدهاي صنعتي و منابع اصلي كه پول را به فوتبال تبديل مي كنند نيز با بالا بودن مبلغ قراردادها مخالفند كه البته اين موضوع به معناي كم شدن بودجه نيست بلكه به معناي هزينه كردن بودجه در كارهاي اساسي توسعه، تربيت مربي، نوجوانان و جوانان و رشد فوتبال است.

كفاشيان، در ادامه به حضور بازرسان كنفدراسيون فوتبال آسيا در ايران و بازديد آنها از ورزشگاهها اشاره كرد و گفت: بازرسان كنفدراسيون آسيا در حال بازديد از استاديوم ها و ورزشگاههاي سراسر كشور هستند و در حالي كه در گذشته چند ورزشگاه را مورد تاييد قرار داده اند، در حال بازديد از ساير استاديوم ها با توجه به نواقص برطرف شده هستند.

وي ادامه داد: هنوز نتيجه نهايي را اعلام نكرده اند اما در هر صورت از وضعيت استاديوم ها راضي هستند به جز در برخي موارد كه نياز به تغيير ساختار استاديوم است كه به زمان بيشتري نياز دارد.

رييس فدراسيون فوتبال اظهار داشت: پس از بازديد نمايندگان كنفدراسيون آسيا از باشگاههاي ليگ برتري ايران، حدود سه هفته ديگر نشستي در محل AFC برگزار خواهد شد كه نتايج بازديدها از ايران و ساير كشورها در آن مطرح مي شود.

وي افزود: در پايان اين نشست حفظ و يا كاهش سهميه ايران در ليگ باشگاههاي آسيا مشخص خواهد شد.

كفاشيان، با اشاره به صحبت هاي شريفي رييس سابق كميته انظباطي فدراسيون فوتبال در رابطه با خود گفت: در مورد من اظهار نظرهاي زيادي مي كنند، اما شريفي در دو سه سال گذشته از ما تعريف مي كرد و بركناري وي از اختيارات رييس فدراسيون است همانطور كه بركناري رييس فدراسيون نيز از اختيارات مجمع فدراسيون فوتبال مي باشد.

وي خاطر نشان كرد: با توجه به اساسنامه فدراسيون، روساي كميته هاي ما مي توانند بركنار شوند و افراد بايد در زماني كه مسووليت دارند و هنگامي كه از مسووليت كنار مي روند، به حل مسائل كمك كنند.

وي در رابطه با تيم هاي استقلال و پرسپوليس گفت: در گذشته به دليل ساختاري كه وجود داشت، بهترين هاي فوتبال ما در تيم هاي استقلال و پرسپوليس خلاصه مي شدند و به همين دليل طرفداران زيادي داشتند.

كفاشيان، اظهار داشت: در حال حاضر با رشد تيم هايي مانند سپاهان، ذوب آهن، مس كرمان، مس سرچشمه، تراكتورسازي و ساير تيم ها در استانها، قطب فوتبال ما در حال تغيير است و از تهران به سمت استانها مي رود.

رييس فدراسيون فوتبال بيان كرد: با تغيير قطب فوتبال مردم با شناخت بيشتري از تيم ها نظرات خود را تغيير مي دهند و هر تيمي كه قوي تر باشد بالا مي آيد.

وي خاطر نشان كرد: دو تيم پرسپوليس و استقلال هواداران بسياري دارند و اين مسئله وظيفه سازمان تربيت بدني را براي فراهم كردن شرايط و حمايت هاي لازم از اين دو تيم براي پاسخگويي به هواداران خود، سنگين تر مي كند.

كفاشيان ، با اشاره به اينكه بايد حمايت هاي مالي و معنوي از اين دو تيم انجام شود، افزود: ما در فدراسيون به تمامي تيم ها مانند فرزندان يك خانواده به يك ديد نگاه مي كنيم.

وي ضمن تبريك صعود تيم مس سرچشمه به هواداران و مردم استان كرمان افزود: تيم سرچشمه كرمان توانمندي و لياقت آن را داشت و در گروهي سخت رقابتي بسيار طاقت فرسا و خوب را ارائه داد و صعود به ليگ برتر حق اين تيم بوده است.

كفاشيان ادامه داد: اگر اين حمايت ها ادامه يابد مطمئن هستم كه در آينده اين تيم رشد بسيار خوبي را در ليگ خواهد داشت و مي تواند استانداردهاي مورد نظر فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا را در ليگ برتر به دست بياورد.

رييس فدراسيون فوتبال بيان كرد: اين مسئله منوط به حمايت مسوولان استان و مسوولان باشگاه مس سرچشمه ومس كرمان است كه چگونه حمايت هاي خود را ادامه دهند.

وي خاطر نشان كرد: فدراسيون نيز ابزارها و امكانات لازم را كه منطبق بر مجوزهاي موجود است در اختيار تيم مس سرچشمه قرار خواهد داد.

كفاشيان، در بخش ديگري از سخنانش افزود: 'كارلوس كي روش' سرمربي تيم ملي در مدت زمان بيش از يك ماه و نيم حضور در ايران تمامي تيم ها را به صورت كامل زير نظر گرفته و حدود هفت نفر را از تيم مس كرمان به اردوي تيم ملي دعوت كرده است.

وي اظهار داشت: اين مسئله نشان مي دهد كه كي روش نگاهي مثبت و خوب به توانمندي هاي فوتبال استان كرمان دارد.

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به هیات فوتبال استان کرمان است